Ramazan Bayramı’nda Ercan Havalimanı’nın trafiği 749 uçak

Ramazan Bayramı’nda Ercan Havalimanı’nın trafiği 749 uçak

Özel uçaklar hariç olmak üzere, Ercan Havalimanı Ramazan Bayramı süresince 749 uçağa ve binlerce yolcuya hizmet verecek.

T&T Havalimanı İşletmeciliği’nden yapılan açıklamaya göre, 5 Nisan 2024 ile 14 Nisan 2024 tarihleri arasındaki 10 günlük süre boyunca, Ercan Havalimanı tarifeli, charter ve ek seferler dahil olmak üzere 375 geliş ve 374 gidiş uçağı karşılayacak.

En Yoğun Gün 14 Nisan Pazar: 84 Uçak Trafiği Bekleniyor

14 Nisan Pazar günü, Ercan Havalimanı en yoğun gününü yaşayacak. Bayramın son gününe denk gelen bu günde, havalimanı 42 geliş ve 42 gidiş olmak üzere toplamda 84 uçağa hizmet verecek.

10 günlük tatil dönemi içerisinde, Ercan Havaalanı’nda 749 uçuş gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Hazırlıklıyız: Önlemler Alındı ve Koordinasyon Sağlandı

T&T Havalimanı İşletmeciliği Genel Müdürü M. Serhat Özçelik, Ercan Havalimanı’nın yoğun trafiğe hazır olduğunu belirtti.

Özçelik, bayram boyunca en iyi hizmeti sunmak için gerekli önlemlerin alındığını ve ilgili kurumlarla koordinasyonun sağlandığını vurguladı.

Yoğunluk beklentisiyle gerekli önlemlerin alındığını belirten Özçelik, bu süreçte Sivil Havacılık Dairesi, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, AJet Hava Yolları, Fly Kıbrıs Hava Yolları, Freebird Hava Yolları, İstanbul Handling, polis, muhaceret, sağlık, Gümrük Dairesi ve Değirmenlik Belediyesi ile koordinasyon sağlandığını ve tedbirlerin alındığını söyledi.

Bayramınız Mübarek Olsun

Özçelik, tatilin yoğunluğuna dikkat çekerek, vatandaşlara huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini diledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. genis TAF bile yayinlayamayan meydan. sis cokmus METAR 400m RVR veriyor hala TAF prob40 tempo 1000m.. o gun pegasusu yok yere divert ettirdiniz, bir tane adam gibi meteorolog koyun da su tahminlari adam gibi yapsin, ya da en azindan AMD yapar soyle bi havaya bakar da

    Cevapla