Qatar Airways, IATA ile işbirliği yapıyor - Airline Haber

Qatar Airways, IATA ile işbirliği yapıyor

Qatar Airways, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ve Cenevre Üniversitesi ortaklığında sunulan Havacılıkta Çevresel Sürdürülebilirlik Programında İleri Düzey Araştırmalar Sertifikası’nı seçti.

Qatar Airways, Orta Doğu’da IATA Çevresel Değerlendirme Programı’nda en üst düzeyde akreditasyon sağlayan ilk havayolu şirketidir. Havacılık ve çevreye artan odaklanma ile birlikte, program endüstrinin ihtiyaçlarına göre oluşturulmuştur, böylece yöneticiler ve iş liderleri çevresel sürdürülebilirliği sağlamada yarının taleplerini karşılamaya daha iyi hazırlanacaktır.

Program altı modülden oluşmaktadır:

Sürdürülebilirlik Stratejisi Tasarlamak,

Yoğun Havacılıkta Çevre Yönetim Sistemleri,

Sorumlu Liderlik, Sürdürülebilir Havacılık Yakıtları (SAF),

Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Örgütsel Etik ve

Karbon Piyasaları ve Havacılık.

Bu kurslar, havacılık profesyonellerinin nasıl liderlik yapacaklarını, sorumlu kararlar alacaklarını ve etik körlükten nasıl kaçınacaklarını anlamalarına yardımcı olacaktır.

Qatar Airways Group CEO’su Ekber Al Baker şunları söyledi: “Yetenek gelişimi, sürdürülebilir iş büyümesi ve başarısı için hayati önem taşıyor. Çalışanların, Qatar Airways’in sürdürülebilir çevre yönetiminin itici güçleri olarak hizmet etmelerini sağlayarak bilgi, beceri ve değerleri edinmeleri gerekir. Sektörün sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma yolunda bir adım olarak, çalışanları çevresel sürdürülebilirlik eğitimleri konusunda liderliğimizi takip etmeye sektörü teşvik ediyoruz.”

IATA Genel Direktörü Willie Walsh, “Sektörün COVID-19 pandemisinden çıkması ve yenilenmeye başlamasıyla birlikte, çalışanlarının ihtiyaç duyduğu yeni beceri edinmelerini sağlamak için Qatar Airways’in yeni Çevresel Sürdürülebilirlik eğitimimizi seçmesinden onur duyuyoruz.

Qatar Airways, çevresel sürdürülebilirliği ve sağlam iş uygulamalarını günlük operasyonlarına dahil etmeye devam ederken, çalışanlara, faaliyetlerinde sürdürülebilir çevre yönetimi anlayışında nasıl proaktif olunacağını öğrenme fırsatları verilmesi gerektiğine inanır.

 

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Avrupa Komisyonu, Condor havayolu lehine 525,3 milyon Euro’luk yardımını onayladı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.