QANTAS YOLCULARI SEFİLLERİ OYNADI

QANTAS YOLCULARI SEFİLLERİ OYNADI

Yılbaşı gecesini evlerinde geçirmek isteyip hayal kırıklığı yaşayan yüzlerce Qantas transit yolcusu 2017 başında Dubai’de mahsur kalırken, havayolu patronu ilk uçakla yoluna devam etti.

CEO Joyce’un bir başka uçağa transfer edilerek yoluna devam etmesi kalanları kızdırdı.

Qantas A380 QF2 sefer sayılı uçağında teknik bir sorun oluştu. Dubai’den kalkamayan uçağın yolcuları otellere yerleştirildi. Bu sırada başka bir Qantas uçağı Londra’dan geldi.

Sidney’e devam edecek uçakta bir grup yolcu ile birlikte CEO Joyce da yerini aldı. İlk uçağın Perşembe günü tarifeli seferle gidecek yolcuları 24 saat bekletilirken, başka bir grup ve CEO diğer uçağa binerek gitti. İlk gidecek grup 2 gün gecikti. Otellere yerleştirilen yolculara kapıların altından mektuplar atıldı ve uyananlar, sessiz bir şekilde teslim edilen mektuplara tepki gösterdi.

Daha sonra grup başkanları tarafından Dubai Havalimanı’na getirildiler ve planlanan uçuşun iptal edildiğini, yeniden yönlendirileceklerini öğrendiler.

“Merhaba Qantas, Dubai’den uçuşlarınızda neler oluyor? Bir arkadaş günlerce orada bekliyor. Hikaye ne” ve benzeri sözlü ifadelerle, sosyal medya kuruluşlarında tepkiler çığ gibi büyüdü.

Mağdur ve öfkeli yolcular sonunda Pazar günü mahalli saat ile 7.55’de seferin yapılacağını öğrendiler. Şu anda Sidney’e vardılar.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör