Putin: Ukrayna'ya Verilecek F-16'lar Meşru Hedef Olacak

Putin: Ukrayna’ya Verilecek F-16’lar Meşru Hedef Olacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya verilecek olan F-16 savaş uçaklarının, Rusya’ya karşı üçüncü ülkelerin havaalanlarını kullanmaları durumunda meşru hedef haline geleceğini belirtti. Putin, Rusya Savunma Bakanlığı’nın bir hava üssünü ziyareti sırasında askeri pilotlarla bir araya geldi ve Ukrayna’daki çatışmalarda Rus ordusu havacılık biriminin etkin bir şekilde çalıştığını vurguladı.

F-16’ların Yok Edileceği Uyarısı

Putin, Batı ülkelerinin Ukrayna’ya F-16 savaş uçakları verme planıyla ilgili olarak, bu uçakların çatışma bölgesinde hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini ve Rusya’nın bu uçakları yok edeceğini belirtti. Ayrıca, F-16’ların nükleer silah taşıma kabiliyetine dikkat çekerek, bu durumu hesaba katacaklarını ifade etti.

Üçüncü Ülkelerin Havaalanları Tehdit Altında

Putin, Ukrayna’ya verilecek F-16’ların NATO havaalanlarından kullanılması durumunda ne yapılacağına da açıklık getirdi. Üçüncü ülkelerin havaalanlarını kullanmaları halinde, bu uçakların nerede bulunursa bulunsun Rusya için meşru hedef haline geleceğini vurguladı.

Rusya’nın Çokuluslu ve Çok Dinli Yapısı

Putin, Rusya’nın çokuluslu ve çok dinli yapısını vurgulayarak, her etnik gruptan insanın ülkede yaşadığını ve bu çeşitliliğin önemini vurguladı. Ayrıca, Rusya’nın sadece Ruslar için olmadığını belirterek, diğer milletlere ve dinlere saygı duyulması gerektiğini belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir