featured

Pilot sıkıntısı United’ı 15 bölgesel rotayı askıya almaya zorluyor

 

UNITED, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ciddi pilot sıkıntısı nedeniyle Mart 2022’den itibaren 15 bölgesel rotayı geçici olarak bırakıyor ve bazı hizmetlerini de New York Newark’a kaydırıyor .

Bu bilgi, İcra Kurulu Başkanı Scott Kirby’nin yakın zamanda bir ABD Senatosu duruşmasına United ve United Express markası altında uçan bölgesel ortaklarının, ABD’deki pilot sıkıntısı nedeniyle şu anda neredeyse 100 bölgesel uçağın yere indirildiğini açıklamasının ardından geldi.

Scott Kirby, “Bu, şu anda istediğimiz tüm küçük şehirlere uçamayacağımız anlamına geliyor. Bu gerçekten yeterli pilota sahip olmamakla ilgili. Pilot arzını artırmak için bir şeyler yapmazsak, bu durumun yakın vadede tersine döneceği konusunda çok daha az iyimserim. İyileşmeden önce daha da kötüleşeceğini umuyorum” dedi.

Kirby, tartışmalı ve maliyetli 1.500 saat kuralına işaret etti. Kural, ABD havayolu pilotlarının sertifika almadan önce 1.500 saatlik uçuş süresine sahip olmasını gerektiriyor ve bölgesel havayollarının pilotları işe alabilmesinin önündeki bir engel olarak mevcut pilot sıkıntısına katkıda bulunuyor.

Bir United Airlines sözcüsü şunları söyledi: “Ağımızı değerlendirmeye ve arz ile talebi eşleştirmeye devam ederken, United, Washington Dulles ve çeşitli bölgesel pazarlar arasındaki hizmeti askıya almak ve farklı bölgesel pazarlar arasında geçiş yapmak da dahil olmak üzere Doğu Kıyısı operasyonlarımızda ayarlamalar yapıyor. Bu ayarlamalardan sonra, United, Dulles’tan 2019’da yaptığıyla neredeyse aynı sayıda varış noktasına hizmet vermeye devam edecek.”

“Pilot sıkıntısı bu operasyonel ayarlamalara katkıda bulundu, ancak bir rotanın uzun vadeli uygulanabilirliğini belirleyen bir dizi başka faktörler de bu kararda etkili oldu. Rotalarmızı sık sık gözden geçiriyoruz ve piyasa koşulları düzeldiğinde tekrar eklemeyi planlıyoruz. Mart 2019’da United, Washington Dulles merkezinden 107 varış noktasına hizmet veriyordu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir