Pilot adayları şok geçirdi! Okul için iflas talebi. Atlantik Uçuş Okulunda neler oluyor? - Airline Haber
 • Airline Haber
 • Haberler
 • Pilot adayları şok geçirdi! Okul için iflas talebi. Atlantik Uçuş Okulunda neler oluyor?

Pilot adayları şok geçirdi! Okul için iflas talebi. Atlantik Uçuş Okulunda neler oluyor?

Pilot olmaya karar veren onlarca kişi, AtlasGlobal’in de çoğunluk hissesine sahip olduğu Atlantik Uçuş Okulu AŞ ile sözleşme imzaladı.

Pilot adayları 38 bin 500 ile 41 bin 500 Euro arasında değişen tutarlardaki ödemelerini şirkete yaptı. Yoğun bir teorik ve pratik eğitimden geçen adayların bir bölümü daha henüz lisanslarını almadan, AtlasGlobal’in önce uçuş durdurma daha sonra iflas istemli davası ile şok geçirdi. Pilot adayları, kendilerine iş vaadinde bulunulduğunu öne sürerek yaptıkları ödemenin iadesini istedi. Ancak aldıkları olumsuz yanıt üzerine pilot adaylarından ikisi yargı sürecini işletmeye başladı.

Meryem A. İle Nazif B. E., Atlas Holding ve bağlı şirketlere yönelik Bakırköy ve Büyükçekmece İcra Müdürlüklerinde iflas istemli takip başlattı. Yapılan takibe borçlu şirket avukatları itiraz etti. İtiraz kararı sonrası bu kez yeni bir dava açıldı. Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde şirketin iflası talep edildi.

Hürriyet’in haberine göre; davalı şirketin avukatları ise davanın reddine karar verilmesini istedi. Atlantik Uçuş Okulu’nun faaliyetlerine devam edildiği kaydedilen dilekçede, şirketin olası bir iflas başvurusunun da olmadığı kaydedildi.

AtlasGlobal ile Atlantik Uçuş Okulu arasında da organik bir bağ bulunmadığı kaydedilerek “Davalılar haksız çıkar sağlama amacında” denildi. Mahkeme, ilk duruşma için mart ayı başına gün verdi.

Öte yandan AtlasGlobal’in geçen 12 Şubat’ta doğrudan açtığı iflas davası ise devam ediyor. Anılan davaya, çok sayıda şirket eski personeli yanı sıra onlarca alacaklı şirket de müdahil durumda. Dava dosyasına göre şirketin, 31 Aralık 2019 itibari ile toplam borcu 220 milyon TL.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (14)
 • Bu firma havacılık piyasasının jet fadılı olmaya aday haberden anladığımız kadarıyla. Dikkali olmakta fayda var. Onda öğrenciyi okadar madur ettiler.

 • Eski Bir Öğrenci
  4 11

  Ben de bu okuldan mezun oldum ve orada tip eğitimi de aldım. İmzaladığım sözleşmenin hiç bir yerinde Atlas’ta iş garantisi diye bir şey yoktu. Şimdi bu iki çakal acaba bir şey koparabilir miyiz derdinde.

 • 10. Köy
  8 2

  Önce umut ver.Baskıcı,stres altında,ağır eğitim ver.Adamın parasını çal.Sonra da atlasglb ile bağımız yok de.Ohhh ne ala memleket.İçindeki değerli bir kaç hoca kendini kurtardıktan sonra gerçek anlamda iflas etmeniz dileğiyle…

 • Komedi
  2 9

  Ben bu haberin gerçek tarafının bu şekilde olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Şimdi, bir mağazadan veya herhangi bir şirketten bir mal veya hizmet satın almışsın, daha sonra bu aldığın üründen veya hizmetten memnun olmamışsın ve gidip mahkemeye bunlar beni kandırdı, ben bu şirketin iflasını talep ediyorum diyorsun. Ben böylesi bir komediyi rahmetli Kemal Sunal filmlerinde bile görmedim. Böyle bir dava olabilir mi?

 • @Atlasmagdurlari
  7 1

  AFA’nın %50 ortağı Atlasjet A.Ş. iken nasıl bir organik bağ olmadığını iddia ediyorlar ?

 • Eski bir öğrenciye
  3 2

  Sanirim arkadasin öğrenciliği baska bir yerde idi yoksa bu okulun malzemelerinden yemekhanesine yöneticisinden çalışanına kadar atlasjet şirketine ait olduğu ve öğrencileri kayıt ederken reklamını yaparken Atlas jet ile kandırdığını cok iyi bilirdi. Bende bir eski afa li ve eski Atlasli olarak bunu söylüyorum ve gerçekten bu okulun butun öğrencilerine sorarsan da bu cevabi alirsin. Bu eski ogrenci gibi afatroll değilse tabii :))

 • Yayınlayın
  2 5

  Arkadaşlar, hemen her olayda olduğu gibi yine birbirinizi yemeye başladınız. Sürekli birbirinizi yermek ve boş yere laf salatası yapmak yerine şayet herhangi birinizin eğitim kontlarında bu okulu bitirdiğinizde Atlasjet’te işe başlayacaksınız diye bir ibare varsa onu burada neden yayınlamıyorsunuz? Ben şahsen 2 yıl önce AFA’da eğitim alan bir arkadaşımın kontratını bizzat inceldim ve kesinlikle böyle bir ifade olmadığını çok iyi biliyorum. Hatta kontratın hiç bir yerinde tek kelime bile Atlasjet ifadesi yoktu.

 • ANGARALI FO
  3 2

  Arkadaşın niye başka okula gitmemişte AFA ‘YA 100.000 euro vermiş safmıymış. ATLASTA PİLOT YAPIYORUZ reklamına lapin gibi herkes koştu amaçta buydu ŞEYTANIDA DETAYLARA GİZLEMİŞLER adı geçmiyormuş yani bu günlerin planlamasını 2011 de böyle planlamışlar HARİKA BİR DÜMEN . ATLASIN BATIRILIŞI GİBİ..Bence bütün talebeler hep beraber mahkemeye koşarsa paralarını kurtarırlar.. yolun sonu görünmüş .geçmiş olsun.

 • HUKUKÇU GÖRÜŞÜ
  1 2

  Yukarıdaki haberi teşkil eden yazı tam anlamıyla bir hukuk garabesi. MahKemeye sunulacak bu tür bir dilekçenin hukuken hiç bir anlamı yoktur. Şayet Kontratınızda iş garantisi verildiği açıkça belirtilmesine rağmen siz işe başlayamadıysanız öncelikle mahkemeye müracaat eder, durum tespiti yaptırarak zararınızın telafisi için dava açarsınız. Şayet mahkeme; elinizdeki delilleri, yani kontratınızı inceleyerek sizin haklılığınıza kanaat getirirse, davalı taraftan bu paranın bir kısmının veya tamamının iadesini isteyebilir. Şayet davalı taraf belirlenen sürede bu ödemeyi yapmazsa o zaman icra talebinde bulunma hakkınız doğar. Yani hiç bir şekilde, ben falanca şirket tarafından kandırıldım ve onun doğrudan iflasını istiyorum tarzında bir yaklaşımın hukuksal herhangi bir karşılığı mevcut değildir ve böyle bir uygulama hukuken asla mümkün de değildir.

 • ANGARALI FO
  4 1

  ŞİRKET TUTUŞTU HUKUKÇUSUNU GÖNDERMİŞ .

 • Afacan
  0 3

  Arkadaşlar, ben Afa’dan mezun olup Atlasta uçabilen şanslılardan biriyim. Okulun fiyatı Ayjetle aynıydı. Atlasın batması sektör için çok üzücü ve boş kalan çok sayıda kokpit personeline maloldu. Sözleşmede iş garantisi bizim zamanımızdada yoktu. Hiç olmadı. Sözlü olarak başarılı olan herkesin Atlasta uçacağı söylendi. Bugün şartlara göre hareket etmenizi tavsiye ederim. Sonuçta tip paranızı iade alırsınız. Geriye kalan Atpl ücretiniz derli toplu okullardan hangisine gitseniz benzer fiyat olacaktır. Bu dönem havacılık için kötü olmasına rağmen, her inişin bir çıkışı olacağını unutmayın ve eğitimi tamamlarken ingilizce eksiklerinizede odaklanın.

 • bende
  2 2

  bende bugün yarın başvuracam, herkes aynı yolu denesin sakın sözlere inanamayın

 • Yalancılar
  3 1

  Ne yalancı adamlarsınız ya. Hit uğruna insanların ekmeği ile oynuyorsunuz. Haberci değilsiniz altı üstü teknisyensiniz yazılarınız büyük kitleler tarafından okunmuyor diye insanları, firmaları böyle yalan haberler ile kirletemezsiniz. Afanın instagramında az önce iftiranız ile ilgi açıklamayı gördüm umarım bu iftiranız hakkında ellerinden geleni ardına koymazlar.

  • Editor
   2 0

   Terbiyeli ve bilhassa akıllı ol. Bak bakalım haber nerenin. Kim medyaya yaymış. Hürriyet gazetesi yazdığına göre vardır bir bildikleri.Sıradaki haber:

Kuveyt’te yabancıların ülkeye giriş yasağı ikinci bir emre kadar uzatıldı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.