Pilatus PC-12, hem ambulans hem keşif uçağı

Pilatus PC-12, hem ambulans hem keşif uçağı

Pilatus PC-12, hızlı konfigürasyonlarla çok yönlü kullanım sunuyor

Uçuş mesafesi ve düşük yakıt tüketimi ile özel uçaklar arasında adından söz ettiren Pilatus’un PC-12NG turboprop modeli, farklı konfigürasyonlarla ihtiyaca göre şekillenebiliyor. Özel uçak, ambulans, arama-kurtarma, gözetleme ve keşif için tercih edilen PC-12NG, çim, asfalt, toprak gibi farklı zeminlerde de kısa mesafede kalkış yapabiliyor

AMAC Aerospace Turkey’in satış ve bakım haklarını üstlendiği Pilatus PC-12NG özel jetleri çok amaçlı kullanılabilirliği ve operasyonel esnekliği açısından dikkat çekiyor.

Basınçlandırılmış kabini ve yüksek irtifaya çıkabilme özelliğiyle PC-12NG özel jetleri, tespit edilmesi mümkün olmayan cisimleri uzaktan izleyebiliyor ve bu görevi güçlü motoru sayesinde standart yakıt kapasitesiyle 8 saatten fazla havada kalarak gerçekleştirebiliyor. Spectre konfigürasyonu olarak adlandırılan sistemle donatılmış ve geniş iç hacimli PC-12NG özel jetleri gövdesinde normalde gizli olan ama uçuş esnasında açılabilen bir görüntü algılayıcı bulunduruyor. PC-12NG özel jetleri, dünya çapında arama kurtarma operasyonlarında olduğu kadar güvenlik teşkilatları tarafından gözetleme ve keşif amaçlı olarak da kullanılabiliyor.

Geri