Pilatus PC-12, hem ambulans hem keşif uçağı

Pilatus PC-12, hem ambulans hem keşif uçağı

Pilatus PC-12, hızlı konfigürasyonlarla çok yönlü kullanım sunuyor

Uçuş mesafesi ve düşük yakıt tüketimi ile özel uçaklar arasında adından söz ettiren Pilatus’un PC-12NG turboprop modeli, farklı konfigürasyonlarla ihtiyaca göre şekillenebiliyor. Özel uçak, ambulans, arama-kurtarma, gözetleme ve keşif için tercih edilen PC-12NG, çim, asfalt, toprak gibi farklı zeminlerde de kısa mesafede kalkış yapabiliyor

AMAC Aerospace Turkey’in satış ve bakım haklarını üstlendiği Pilatus PC-12NG özel jetleri çok amaçlı kullanılabilirliği ve operasyonel esnekliği açısından dikkat çekiyor.

Basınçlandırılmış kabini ve yüksek irtifaya çıkabilme özelliğiyle PC-12NG özel jetleri, tespit edilmesi mümkün olmayan cisimleri uzaktan izleyebiliyor ve bu görevi güçlü motoru sayesinde standart yakıt kapasitesiyle 8 saatten fazla havada kalarak gerçekleştirebiliyor. Spectre konfigürasyonu olarak adlandırılan sistemle donatılmış ve geniş iç hacimli PC-12NG özel jetleri gövdesinde normalde gizli olan ama uçuş esnasında açılabilen bir görüntü algılayıcı bulunduruyor. PC-12NG özel jetleri, dünya çapında arama kurtarma operasyonlarında olduğu kadar güvenlik teşkilatları tarafından gözetleme ve keşif amaçlı olarak da kullanılabiliyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.