Pentagon kafa karıştırdı: “UFO videosunu yayımlayan biz değiliz…”

Pentagon kafa karıştırdı: “UFO videosunu yayımlayan biz değiliz…”

UFO araştırması için 22 milyon dolarlık bütçeli bir program yürüttüğünü beyan eden Pentagon, arşivinden paylaşılan videonun kendileri tarafından yayımlanmadığını açıkladı.

Adı sıklıkla UFO senaryolarını desteklemek üzere kullanılan Pentagon, birkaç hafta önce geçmişte UFO’ları araştırmak üzere bütçe ayırmış olduğunu kabul etmişti. 2012 senesine kadar 22 milyon dolarlık bir bütçeyle UFO’ların araştırıldığı ve gözlemlendiği “Advanced Aerospace Threat Identification Program (Gelişmiş Havacılık ve Uzay Tehdidi Tanımlama Programı)” isimli bir program yürütüldüğünü açıklayan kuruluş, hala bu programın var olduğunu ancak maddi desteği kendilerinin sağlamadığını duyurmuştu. Birçok rütbeli askerin görev aldığı bu programın açıklanmasıyla birlikte bir de Pentagon’a ait olduğu bir UFO kaydının videosu paylaşılmıştı.

Açıklamaların ve paylaşılan videonun gündeme bomba gibi düşmesinin ardından bir Pentagon sözcüsü UFO videosunu ve program bilgilerini kendilerinin paylaşmadığını dile getirdi.

Sözcü, kurumun dahil olduğu söylentilerin tamamen kendilerinden bağımsız ortaya çıktığının altını çizerken her ne kadar bilgilerin kendileri tarafından yayımlanmadığını dile getirse de hiçbir şekilde videonun ve bilgilerin sahte ya da yanlış olduğunu iddia etmedi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.