PEKŞEN’DEN THY’YE YÖNELİK FLAŞ İDDİA !

PEKŞEN’DEN THY’YE YÖNELİK FLAŞ İDDİA !

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, geçici vergi beyannamesine göre 2016 dördüncü çeyrek için 6.5 milyar TL zarar eden THY’nin Genel Müdürü tarafından geçen ay yapılan açıklamasının “manipülasyon suçu” olduğunu iddia etti. THY Genel Müdürü İlker Aycı’nın 28 Ocak’ta yaptığı “bu zor yılı telafi ederek kapattık, inşallah Mart’a açıklayacağımız bilanço ile bunu en iyi şekilde göreceksiniz” demişti.

THY Genel Müdürü İlker Aycı’nın yaklaşık 20 gün önce, 28 Ocak’ta yaptığı “bu zor yılı telafi ederek kapattık, inşallah Mart’a açıklayacağımız bilanço ile bunu en iyi şekilde göreceksiniz” demişti. THY’nin, geçici vergi beyannamesine göre şirket 2016’nın dördüncü çeyreğinde 6 milyar 535 milyon 121 bin 777 TL zarar ettiği orataya çıktı. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, halka açık bir şirket olan THY’nin Genel Müdürü’nün bu açıklamasının ardından ortaya çıkan rakamlara bakılınca, “Aycı’nın manipülasyon suçu işlediğini” iddia etti. Pekşen, yaptığı açıklamada, 2016 dördüncü çeyrek için 6.5 milyar TL zarar açıklayan THY Genel Müdürü’nün geçen ayki açıklamasının “manipülasyon suçu olduğunu” iddia ederek, şöyle dedi;

“SPK İNCELEMESİNİ DİKKATLE TAKİP EDECEĞİM…”

“THY, son çeyrek için 6.5 milyar TL’lik zarar açıklanmış. Bir ay önce THY Genel Müdürü kamuoyuna şirketin kârlı olduğu yönünde açıklamalar yapıyordu. Bu manipülasyon suçudur. SPK’nın bu konudaki incelemesini dikkatle ve titizlikle takip edeceğim”
THY GENEL MÜDÜRÜ NE DEMİŞTİ?

THY Genel Müdürü Aycı 28 Ocak’ta yaptığı açıklamada şöyle konuşmuştu;
“2016 çok zor bir yıldı. Ülkemiz için de öyle oldu. Aldığımız tedbirlerle, tasarruf tedbirleriyle hem de planladığımız kapasite kalkınma ile uygulamalarımızla Genel Müdürümüzle birlikte, Yönetim Kurulu Üyelerimizle yaptığımız çalışmalarla, bu zor yılı telafi ederek kapattık. İnşallah, Mart’ta açıklayacağımız bilanço ile bunu en iyi şekilde göreceksiniz. Çok zor bir dönemde neleri yaptığımız daha iyi anlaşılacak. Aynı şekilde 2017 yılına da çok daha ümitli ve çok daha ümit var giriyoruz. Tasarruf tedbirlerimizi ve gardımızı hiçbir şekilde açmadan aklı başında ayağımızı yorganımıza göre uzatarak, yaralarımızı sarmış olarak 2017’ye girdik.”

NOT/ Bilal Ekşi veya İlker Aycı’nın sözleri manipilasyon doğurmaz. Vergi öncesi bilanço ile UFRS (Uluslararası bilanço sistemi) verileri her zaman çok farklı çıktığından bu tür haberlere “NOT” ibaresi koyarak gerçeği anlatmaya çalışıyorum. Benim görüşüm,THY’nin Mart sonunda açıklayacağı zararın,(+-) 400 Milyon Dolar civarında olacağını şeklindedir. Sefa İnan

 

Geri

9
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

CHP~ 1 yıl önce

Bu CHP li eleman önce genel müdürün kim olduğunu öğrensin sonra yorum yapsın. Bu partide hiç mi doğru adam olmaz yahu? Bizim oylar haram olsun CHP ye!!

Vatansever~ 1 yıl önce

Borsada kağıtları olan yöneticiler var ve çok büyük oynuyor,oynattırıyorlar.İlker iyi bilir bu işleri ..M.Hasanu..

Nejdet~ 1 yıl önce

Zarar 250milyon usd civari olacak. Bu uc turlu okunabilir:
1 ilker aycinin bak zarari muthis planlama ve strateji gelistirerek minimuze ettik demesine, 2. Kar dan zarara gecildigini ve yalandan yere onca insanin isten atilmasi haberinin ustunun ortulmesine, 3 bak iyi yonetiyoruz deyip cay ve su tedarik gibi mudurluklerin kurulmata devam etmesi
….
Tanri bu ulkeyi ve sirketi korusun.

Nuri~ 1 yıl önce

Her sene böyle oluyor. Bizim medyamız THY’nin gerçek zararı imiş gibi yazıyorlar.Afaki rakamlar havalarda uçuşuyor. THY de buna ses çıkarmıyor. Çünkü UFRS den sonra çıkan rakam medyada çalkalanan rakamdan düşük olacağını bildiklerinden sessiz kalıp UFRS bilanço sisteminden sonra oluşacak rakamı bekliyorlar ve halkımız UFRS den sonraki rakam düşük çıkınca seviniyor. Halk da bilgisiz, Medyada bilgisiz. Siyasetçilerde bilgisiz. Safa beye bu konuda teşekkür ediyorum en azından kendince haberlerin altına isimli yorum atarak doğruları göstermeye çalışıyor.

Uzman~ 1 yıl önce

Sefa Hocam uzmandır. Takibeden daima yeni şeyler öğrenir. Zaten boş değil, doğru bilgiler ile, belgeler ile yeri gelince konuşur.

Sefa bey~ 1 yıl önce

Gerçekten doğrucu Davutsunuz. Gerçek neyse onu yazıyorsunuz. Bu nedenle sizi okuyorum. Thy genel kurullarında da tek konuşan ve çekinmeden yanlışların üstüne gittiğinizin bizzat sahidiyim. Cevdet Aktuna

Aynen~ 1 yıl önce

Aynen.

Sırf Sefa Hocam ve ekibi için sürekli ve sadece bu havacılık sitesini okuyorum. Doğru bilgiler alıp, düzgün insanlar ile yorum yapıyorum.

Teşekkürler Hocam, teşekkürler AirlineHaber.

ismi yanlış~ 1 yıl önce

THY genel müdürü Kim? ilker Bey mi?

THY~ 1 yıl önce

Evet 🙂

Bilal Ekşi Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı,

İlker Aycı Genel Müdür, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili

Masrafları kısıyorlar ya, o bakımdan olabilir 😀