Pegasus’un en renkli uçağı Ada E.’nin özel uçak maketi Pegasus Café’de

Pegasus’un en renkli uçağı Ada E.’nin özel uçak maketi Pegasus Café’de

Pegasus Hava Yolları, “Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyasının birincisi olan 9 yaşındaki Ada Eminağaoğlu’nun çizdiği ‘Hayalindeki Tatil’ temalı resim ile giydirilen Boeing 737-800 uçağının maketini Pegasus Café menüsüne ekledi. Misafirler, filonun en renkli uçağı Ada E.’nin özel maketini Pegasus’un yurt içi ve yurt dışı tüm uçuşlarında satın alabilir.

Pegasus’un filosuna katılan yeni uçaklarına Pegasus Aile Bireylerinin isimlerini vererek başlattığı ve 2011 yılında “Dünyanın En Güzel Hediyesi” adıyla misafirlerle de paylaşılarak gelenekselleşen kampanya, 2014 yılında çocuklara yönelik ‘Hayalindeki Tatil’ temalı özel bir resim yarışması ile zenginleştirildi.

Daha önceki senelerde uçaklara isimleri verilen kız çocuklarından oluşan jüri, yarışmaya başvuran 7400’e yakın resim arasından 9 yaşındaki İzmirli Ada Eminağaoğlu’nun resmini birinci seçti. Pegasus, Ada’nın çizdiği ‘Hayalindeki Tatil’ temalı resmi Mart ayında teslim aldığı yeni Boeing 737-800 uçağına giydirip gökyüzüne taşıdı, üstelik uçak ismini de Ada’dan aldı.

“Dünyanın En Güzel Hediyesi” kampanyası kısa bir süre önce iletişim, PR ve pazarlama dünyasının en prestijli ödüllerinden sayılan Stevie International Business Award’un Seyahat ve Turizm kategorisinde Yılın PR Kampanyası alanında Gold Stevie ödülüne layık görüldü.