Pegasus ve TEV, 1.000 Kız Öğrenciye Üniversite Bursu İçin İmza Attı

Pegasus ve TEV, 1.000 Kız Öğrenciye Üniversite Bursu İçin İmza Attı

Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk ve Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın, Cumhuriyet’in 100. yılında 1.000 kız öğrenciye üniversite bursu vermek üzere “Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu” projesi için bir araya geldi. 20 Şubat 2024’te Pegasus Hava Yolları Genel Müdürlük binasında gerçekleşen imza töreni, Pegasus’un toplumsal sorumluluk projelerine bir yenisini eklediğini gösteriyor.

“Pegasus Her Adım Geleceğe Burs Fonu” projesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılından başlayarak öğrencilerin üniversite öğrenimlerini tamamlamalarına kadar devam edecek bursları kapsıyor. Bu bursların %25’i, 2023 yılı Şubat ayında yaşanan deprem felaketinden etkilenen şehirlerden gelen öğrencilere yönlendirilecek.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ PEGASUS GULIZ OZTURK TEV BANU TASKIN 2

Proje kapsamında öğrencilere sağlanacak destekler arasında, Pegasus yöneticilerinden mentörlük, şirket içinde staj imkânı, Pegasus liderlerinden havacılık sektöründeki farklı iş alanlarının tanıtımı, kadınlar için havacılıkta düzenlenen oturum ve seminerlere katılım gibi ek imkânlar yer alacak.

Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, imza töreninde yaptığı konuşmada, toplumsal cinsiyet dengesine olan inançları doğrultusunda uzun yıllardır çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. Cumhuriyet’in 100. yılı vesilesiyle Türk Eğitim Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen projenin, 1.000 kız öğrencinin üniversite eğitimine destek olmayı amaçladığını vurguladı. Öztürk, projenin ayrıca depremden etkilenen bölgelere yönelik %25’lik kontenjanla dayanışma ruhunu yansıttığını ifade etti.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ PEGASUS GULIZ OZTURK TEV BANU TASKIN

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın ise her bireyin nitelikli eğitime erişebilmesinin önemine dikkat çekti. Nitelikli eğitimin cinsiyet ayrımı gözetmeksizin herkes için ulaşılabilir olmasının büyük önem taşıdığını belirten Taşkın, TEV olarak 56 yıldır gençlerin eğitiminde fırsat eşitliği için çalıştıklarını söyledi. Pegasus ile gerçekleştirilen bu çalışmaların, kadın bursiyerlere maddi destek sağlamanın ötesine geçerek çok yönlü destekler sunduğunu ifade etti.

Cumhuriyet’in 100. yılında ülkemizin geleceği için aydınlık yüz olacak 1.000 üniversiteli kız öğrenciye sunulan destek için Pegasus Hava Yolları’na teşekkürlerini ileten Taşkın, projenin öğrencilere ilham olacak ve rehberlik edecek çok yönlü destekler sunduğunu belirtti.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ PEGASUS TEV UNIVERSITE BURSU IS BIRLIGI MEKTUBU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir