Pegasus Uçağı, Elektrikli Sigaranın Alev Alması Sonucu Acil İniş Yaptı

Pegasus Uçağı, Elektrikli Sigaranın Alev Alması Sonucu Acil İniş Yaptı

Sabiha Gökçen-Paris seferini yapan Türk yolcu uçağı, uçuş sırasında bir yolcunun çantasında bulunan elektronik sigaranın alev alması sonucu Zagreb Havalimanına acil iniş yaptı.

Pegasus Hava Yolları, İstanbul Sabiha Gökçen-Paris Orly seferini yapan uçakta bir yolcunun çantasında bulunan elektronik sigaranın alev aldığı, pilotların yolcu güvenliğini gözeterek aldıkları tedbir sonucu, söz konusu uçağın Zagreb Havalimanı’na iniş yaptığı bildirildi.

PEGASUS’TAN AÇIKLAMA GELDİ

Pegasus’tan yapılan açıklamada, “PC1135 ” numaralı Boeing 737-800 tipiyle icra edilen İstanbul Sabiha Gökçen-Paris Orly uçağının Zagreb Havalimanı’na iniş yapmasına dair haberler yayımlandığı kaydedildi.

Açıklamada, “Pegasus Hava Yolları’na ait PC1135 nolu Boeing 737-800 tipi AMP tescilli İstanbul Sabiha Gökçen – Paris Orly uçağımızda, uçuş sırasında bir misafirimizin çantasında bulunan elektronik sigara alev almıştır. Pilotlarımızın yolcu güvenliğini gözeterek aldıkları tedbir sonucu, söz konusu uçağımız Zagreb Havalimanı’na iniş yapmıştır. Uçakta bulunan bütün misafirlerimiz güvenli bir şekilde uçaktan indirilmiş olup, hiçbir misafirimizin herhangi bir sağlık problemi bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

ZORUNLU İNİŞİN MOTOR ARIZASIYLA ALAKASI OLMADIĞI AÇIKLANDI

İlgili haberde konu edildiği gibi uçaklarının Zagreb’e iniş yapmasının motor arızasıyla kesinlikle ilgisi olmadığı aktarıldı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Makama Tapan Yöneticilere Eğilmeyen İŞÇİ
1 yıl önce

Allah insanlarımızı korusun, çalışanları da, yolcuları da ama ahınız var çalışanlar üstünde daha neler göreceksiniz LCC reziller

Memo
1 yıl önce

Recircle fans of please