Pegasus Havayolları, Sabiha Gökçen'den Kahire'ye Haftada Beş Kez Uçuş Başlatıyor

Pegasus Havayolları, Sabiha Gökçen’den Kahire’ye Haftada Beş Kez Uçuş Başlatıyor

Pegasus Havayolları, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Mısır’ın başkenti Kahire’ye uçuşlarını başlattı. 15 Mart 2024 tarihinden itibaren gerçekleştirilen uçuşlar, havalimanının küresel ağını daha da genişletiyor.

Avrupa’nın en yoğun ilk 10 havalimanı arasında yer alan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, 2023 yılını tüm zamanların yolcu trafiği rekoru ile tamamlamıştı. Şimdi ise yeni rotalarla küresel ağını daha da büyütüyor. Pegasus Havayolları, 15 Mart 2024’te başlayan İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) – Kahire Sphinx (SPX) seferlerini salı, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri haftada beş kez gerçekleştiriyor.

Sphinx Havalimanı, özellikle piramitlerin bulunduğu Eski Mısır Kraliyet Mezarlığı ve antik anıtları görmek isteyenlerin tercih ettiği bir varış noktası olarak biliniyor. Bu yeni rota, Sabiha Gökçen’in Mısır’daki 5. destinasyonu olma özelliği taşıyor. Sphinx bağlantısı, iş ve tatil amaçlı seyahatler için büyük konfor, kolaylık ve avantajlı fiyat seçenekleri sunuyor.

Sabiha Gökçen, ikinci pistini kısa bir süre önce kullanılmaya başlayarak kapasitesini artırdı. Halihazırda 40 iç hat, 124 dış hat bağlantısı ile 54 ülkede toplam 164 destinasyona hizmet veren havalimanı, 2024’ün ilk aylarında da yolcu sayısını artırarak rekor kırmaya devam ediyor.

ISG İcra Kurulu Başkanı (CEO) Serhat Soğukpınar, konuyla ilgili olarak, “İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, ulaşım çeşitliliği ve merkezlere olan yakınlığıyla ‘Şehrin Havalimanı’ olarak adlandırılıyor. Pegasus’un başlattığı uçuşlarla Mısır’daki 5. destinasyonumuz Sphinx bağlantısının, her iki uçta pek çok yolcuya kolaylık ve konfor sağlayacağına inanıyoruz. Yeni iş birlikleriyle destinasyon sayımızı artırmaya ve ortaklıklarımızı güçlendirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir