featured

Pegasus Hava Yolları, Yurt Dışı ve KKTC Uçuş Paketlerini Güncelliyor

Pegasus Hava Yolları, yolcuların uçağa yerleşme sürecindeki yoğunluğu azaltmak ve her türlü ihtiyaca uygun paketler sunmak amacıyla, 14 Şubat itibarıyla yurt dışı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) uçuş paketlerini güncelliyor.

Yeni uygulamaya göre, 14 Şubat’tan itibaren satın alınan biletlerde, yolculara çeşitli seçenekler sunulacak. Bu yeni paket yapısında, kişisel eşya hakkı olan 1 uçuş paketi ve ek kabin bagajı hakkı da olan 3 farklı uçuş paketi bulunacak. Bu şekilde, Pegasus Hava Yolları, yolcuların uçağa biniş ve iniş süreçlerini ve genel seyahat deneyimini geliştirmeyi hedefliyor. Ayrıca, kabin bagajı ihtiyaçları farklılaşan yolculara daha fazla seçenek sunulacak.

Yeni uygulamaya göre, tüm yolcular, boyutları 40cm30cm15cm’i ve ağırlığı 3kg’ı geçmeyen ve koltuk altına sığabilen bir çantayı uçağa getirebilecekler. Ek kabin bagajı almak isteyen yolcular ise bu ürünü tek başına veya paketlerden birini seçerek satın alabilecekler.

Yurt dışı ve KKTC seyahatlerinde geçerli olan yeni uçuş paketleri çeşitli seçenekler sunacak. “Light Paket” alan yolcular, ek kabin bagajı satın alabilecekler. Kabin bagajı hakkı bulunan “Süper Eko Paket”, “Avantaj Paket” ve “Comfort Flex” isimli diğer 3 uçuş paketinden birini tercih eden yolcular ise 1 adet kişisel eşyaya ek olarak 1 adet kabin bagajı ve 20 kg uçak altı bagaj hakkına sahip olacaklar.

Özellikle 14 Şubat 2024 tarihinden önce satın alınan biletlerde eski uygulama ve kurallar geçerli olacak. Yolcular, Pegasus’un web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden yeni uçuş paketleri hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ PEGASUS YENI UCUS PAKETLERI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Pegasus‘un EasyJet‘i bile arattığı günlere geldik. Toplu boykot şart oldu!

    Cevapla