featured

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk: 2023’te yüzde 20 ciro büyümesi bekliyoruz

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, şirketin gelecek yıl büyüme beklentisi hakkında yaptığı değerlendirmede, “2022 yıl sonunda 2019’daki kâr marjını yakalamış olacağız.

Filo planımıza göre 2023’te yüzde 20 ciro büyümesi bekliyoruz.” dedi. Bloomberg HT’ye konuk olan Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, şirketin 2023 yılı gelir beklentisini değerlendirdi.

Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, 3. çeyrekte açıklanan 1 milyar euroluk cironun şirket için rekor olduğunu, Kasım ayında da doluluk oranlarının ve birim gelirlerinin güçlü gittiğini açıkladı. Yükselen yakıt maliyetinin operasyon giderlerini etkilediğini söyleyen Öztürk, finansman konusunda baskı devam etse de şirketin büyümesinin devam edeceğini açıkladı.

Öztürk, Pegasus’un filo büyümesi hakkında yaptığı açıklamada, “3 uçağımız Aralık ayında gelecek ve bu yıl 19’a ulaşacak. 2023 yılında 18 uçak daha filomuza katılacak” dedi.

Sabiha Gökçen’de 2. pistle kapasite artışının şirket için çok önemli olduğunu ve çift pistin bilançoya etkisinin 2023 sonunu bulabileceğini söyleyen Öztürk, “2022 yıl sonunda 2019’daki kâr marjını yakalamış olacağız.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir