Pegasus, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksinde

Pegasus, Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksinde

Şirket açıklamasına göre, Pegasus Hava Yolları, Borsa İstanbul’un sorumlu yatırımlar konusunda bir platform oluşturmak amacıyla kurduğu ve şirketlerin kurumsal şeffaflık, hesap verebilirlik ve sürdürülebilirlik konularında başarısına göre dahil edildiği sürdürülebilirlik endeksinde yer aldı.

Pegasus, bağımsız kuruluşlarca değerlendirilen kurumsal yönetim, çevresel ve sosyal performans kriterlerini karşılayarak Kasım 2016-Ekim 2017 döneminde endekste yer alan şirketler arasına girdi ve küresel bir prestij unsuru ile rekabet avantajı sağladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pegasus Genel Müdürü Mehmet Nane, şunları kaydetti:

‘Pegasus olarak sürdürülebilirliği çok önemsiyoruz ve tüm operasyonlarımızı bu şekilde yönetiyoruz. Sürdürülebilirlik bizim için uçaklarımızı en verimli şekilde kullanmaktan teknik operasyonlarımızdaki çevresel etkinin en aza indirilmesine, 33’ü yurt içinde toplam 40 ülkede 102 noktaya yaptığımız uçuşlarla bu coğrafyalara ekonomik katkı sunmaktan satış platformlarımızda en yüksek teknolojiyi kullanarak tüm paydaşlarımıza en yüksek katma değeri üretmeye kadar oldukça geniş bir alanı ifade ediyor.

BIST Sürdürülebilirlik Endeksi, şirketleri teşvik etmesi nedeniyle önemli bir rol üstleniyor. Oldukça karmaşık kriterleri yerine getirerek borsadaki yatırımcılar için güvenilir bir seçenek sunan bu endekste yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Böylece bize emanet edilen dünya kaynaklarını azaltmadan hatta mümkünse artırarak bizden sonraki nesillere aktarabileceğiz.’

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ha ha ha.

Pegasus 2013 yılında girdiği borsada 17-18 liradan açılış yaptı. 2014 yılında 40 liranın üzerine çıktı. Bugün ise ( 27.10.2016 ) 13.30 lira . Üstüne üstlük düşüş eğilimini kararlı bi şekilde sürdürüyor. Sen ne konuşuyorsun sayın Nane ? 🙂

Navy

Soyup sogana çevirdiniz azıcık vijdan kaldıysa bırakında kagıdı gitsin nereye gidiyorsa yoksa insanlar hem sirketten hemde hisseinden soguyacak bilmem anlatabildim mi ?