Pegasus 2023 Bilançosu ve 2024 Temettü Beklentileri İle Gündemde

Pegasus 2023 Bilançosu ve 2024 Temettü Beklentileri İle Gündemde

Borsa İstanbul’da işlem gören Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS), 2023 mali sonuçlarını açıklamaya hazırlanıyor ve yatırımcılar, şirketin temettü politikası ve 2024 temettü beklentilerini merakla bekliyor.

Geçmişte temettü dağıtmamış olan Pegasus’un, 2023 yılında artan kâr beklentileriyle birlikte temettü ödemesi yapma olasılığı değerlendiriliyor. İş Yatırım, Garanti Yatırım, Yatırım Finansman ve Ak Yatırım gibi kurumlar, şirketin temettü dağıtımı konusunda tahminlerde bulunarak yatırımcılara yol gösteriyor.

2023’ün ilk dokuz ayında 9.046.139.000 TL kâr açıklayan Pegasus’un, yılın tamamındaki finansal performansını açıklaması bekleniyor. Bu performansın, temettü dağıtım kararı üzerinde nasıl bir etki yaratacağı büyük bir merak konusu olarak öne çıkıyor. Temettü tahminleri, yatırımcıları şirketin kararına dair önemli bir beklenti içine sokuyor.

Ancak, temettü tahminlerinin yalnızca öngörü ve varsayımlara dayandığı hatırlatılarak, son çeyrek bilançosu sonrasında şirketin nihai temettü kararının kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor. Pegasus’un temettü politikası ve olası temettü dağıtım kararı, şirketin hisse performansını etkileyebilir ve yatırımcılar arasında büyük ilgi uyandırabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 2 ay önce

  Pgs temettu dagitmaz

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  Hizmet yok nerden ne kadar para koparmaya çalişiyorla

  Cevapla
 2. 2 ay önce

  Pgs temettu dagitmaz