PAKİSTAN’A UÇAK KİRALAMAK İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞIYORLAR

PAKİSTAN’A UÇAK KİRALAMAK İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞIYORLAR

Sektörde  yaşanan durgunluk kendisini iyice göstermeye  başladı. Türk şirketleri, ellerindeki fazla kapasiteyi başka havayollarına kiralamak için adeta birbirleriyle yarışıyor. Bunun son örneği Pakistan Havayolları’nın (PIA) talebiyle kendini gösterdi.

Pakistan Havayolları (PIA), üç aylık süre için wetlease yoluyla dört adet uçak kiralayacağını açıklamasının ardından Türkiye’deki özel şirketlerden büyük ilgi gördü.

Pegasus Havayolları’ndan bir ekibin geçen hafta Pakistan’a giderek kiralama şartları üzerinde Pakistan Havayolları yetkilileri ile görüştüğü  ve kendilerine 3 aylık dönem için 4 adet Boeing 737-800 tipi uçağı önerdikleri öğrenildi.

Corendon Havayolları’da yine aynı şekilde üç adet Boeing 737-800 tipi uçağı PIA’ya önerirken, AtlasGlobal’ın da Antalya’ya konuşlandırdığı iki adet A320-200 uçağını PIA’ya kiralamak istediği ortaya çıktı.

Pakistan Havayolları’na uçak kiralamak isteyen diğer iki şirket ise Prag merkezli Travel Service Airlines (1 adet Boeing 737-800) ve Sofya merkezli Bulgaria Air (iki adet A320-200) oldu.

ASL Havayolları Seyahat Servisi’nden teklifleri eksik belgeler nedeniyle reddedilmiştir. (ch-aviation)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.