Özel Jet’e soruşturma, uçak seferleri iptal!

Özel Jet’e soruşturma, uçak seferleri iptal!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nca kaza yapan özel jete soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır’dan farklı yolcu firmaların İstanbul, Antalya ve İzmir uçakları Mardin ve Elazığ’a yönlendirilirken, uçağın yolcuları da Diyarbakır DHMİ tarafından otobüslerle Mardin ve Elazığ’a götürüldü.

Bu arada, Diyarbakır-KKTC ve Diyarbakır-Ankara sefer sayılı uçuşlar gidiş-geliş iptal edildi.

Bugün Sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı’ndan kalkan ve içerisinde 10 yolcu olduğu öğrenilen TC-LLL kuyruk tescilli Cessna 560XL Citation XLS tipi özel jet, Diyarbakır Havalimanı’na inişi sırasında yoğun sis nedeniyle pistten çıktı. Uçak kazasında ölen ya da yaralanan olmazken yolcular uçaktan tahliye edildi. Uçakta hasar meydana geldi.

JET’E jet SORUŞTURMA

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, kaza yaparak pistin kapanmasına ve yolcuların mağdur olmasına neden olan özel jetin sahibi Diyarbakırlı iş insanı Aziz İhsan Aktaş ile jeti kullanan pilot hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında uçak pilotu ve sahibinin ifadesine başvurulacak.

BAZI UÇUŞLAR İPTAL, BAZILARI DA MARDİN VE ELAZIĞ’A YÖNLENDİRİLDİ

Bu arada, Diyarbakır’dan İstanbul, Antalya ve İzmir’e gitmesi planlanan çeşitli yolcu firmalarına ait 3 uçak Mardin ve Elazığ’a yönlendirilirken, yolcuları da otobüslerle uçakların kalkacağı illere taşındı.

Pegasus Havayolları’na ait İstanbul uçağı ve Sunekspres Havayolları ait Antalya uçağı Elazığ’a, THY’ye ait İstanbul uçağı ve Sunekspres’e ait İzmir uçağı da Mardin’e yönlendirildi.
Sunekspres KKTC seferi ve Anadolu Jet’in Ankara uçağı da iptal edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Uçak İhsan Aktaş a ait değil, Kalyon Güven Havacılık a ait!
    İhsan Aktaş ve ailesi yolcu!