Özel harekat polislerinin Atatürk Havalimanındaki operasyonu nefes kesti

Özel harekat polislerinin Atatürk Havalimanındaki operasyonu nefes kesti

İstanbul’da olası bir uçak kaçırma olayına karşı hazırlıklı olmak için tatbikat gerçekleştiren özel harekat polislerinin Atatürk Havalimanındaki operasyonu nefes kesti. Özel harekat polisleri, senaryo gereği apronda bekleyen THY’nin tahsis ettiği Boeing 737-800 tipi uçağa başarılı bir operasyon düzenleyerek, hayali rehineleri kurtardı.

Atatürk Havalimanı Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri, yolcu uçağında rehine kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

Aylar süren zorlu eğitimlerin ardından her biri alanında uzmanlaşarak emniyet gücünün önemli bir parçası haline gelen Özel Harekat polisleri, bu kez Atatürk Havalimanı’nda nefes kesen bir rehine operasyonuna imza attı.

Havalimanı apronununda Türk Hava Yolları tarafından tahsis edilen Boeing 737-800 tipi yolcu uçağında gerçekleştirilen tatbikatta, olası bir rehine kurtarma operasyonunda hava korsanlarına yönelik uygulanacak adımlar test edildi.

Tatbikatın yapıldığı o anlar ise başka bir uçağın içerisinde bulunan bir yolcu tarafından kaydedildi.

Tatbikatın kaydedildiği görüntülerde Özel Harekat polislerinin uçağın ön kapısında ve kanat üstlerindeki acil çıkış noktalarında hazır beklediği görülüyor. Operasyona başlama talimatının verildiği anda ise eş zamanlı olarak saniyeler içerisinde uçağın kapıları açılıp kabine girilerek, tehdit unsurları etkisiz hale getiriliyor. Böylece olası durumlara karşı uygulanacak adımlar test ediliyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.