Özçelik-iş

Özçelik-iş Sendikası’ndan Önemli Duyuru: Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Yarına Alındı!

Özçelik-iş Sendikası, THY TEKNİK A.Ş. çalışanlarına yönelik Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde önemli bir değişiklik duyurdu. Daha önce planlanan 4. oturumun 7 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşeceği açıklanmıştı. Ancak, THY TEKNİK A.Ş. yönetiminin çağrısı üzerine sendika, görüşmelerin yarın, yani 3 Şubat 2024 tarihinde saat 13:00’te Atatürk Havalimanı (AHL) yerleşkesinde yapılmasına karar verdi.

Özçelik-iş Sendikası’ndan yapılan duyuruda:

Kıymetli Üyelerimiz,

Değerli THY TEKNİK A.Ş. Çalışanları,

Sizlere daha önceki göndermiş olduğumuz bilgilendirme mailimizde; yeni dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin 4. oturumunun 7 Şubat 2024 Çarşamba günü yapılacağını ifade etmiştik.

Ancak THY TEKNİK A.Ş. yönetiminin, bugün tarafımıza yapmış olduğu çağrı doğrultusunda, Toplu İş Sözleşmesi 4. Oturumunun yarın (03.02.2024) saat 13:00’da Atatürk Havalimanı (AHL) yerleşkesinde yapılması kararlaştırılmıştır.

Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğimiz belirtir, sağlıklı ve huzurlu çalışmalar dileriz.

Özçelik-iş Sendikası Genel Merkezi

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. AO imzalanmadan Teknik imzalanması kötü olur,böyle bir durumda AO eminim daha fazla alacak.Herkese yüzde 45-50 zam yapılırken 55 ten fazla verilmesini beklemek zaten hayal olur.Ryanair is loading..

 2. 3 hafta önce

  %70 altında gelecek zam zam değildir .Olsa olsa zamcık olur.Oda bizi tatmin etmez .

 3. 3 hafta önce

  THY’nin yarınki Tis görüşmesinden en az %80 başarı elde etmesi şart şirketin gelecekteki performansı için belirleyici bir faktör olabilir. havacılık sektöründeki genel koşullar, şirketin iç dinamikleri ve yönetim stratejileri ile yakından ilişkili gelişmeleri sabırsızlıkla beklıyorum simdiden hayırlı olmasını temenli ederim.

44 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Uçak boya teknikeri olarak gerçekten hakketigimiz yere geldik yıllardır 4.1 ezilip durduk önümüz kapandı hakkımızı aradık aldık yaşasın Adalet

  Cevapla
 2. 3 hafta önce

  Ee ne oldu şimdi 7 gün 7 gece devam mı toplantıya yormayın ya kendinizi o kadar

 3. 3 hafta önce

  Kariyerlerine yeni bir firmada devam etme kararı alan çalişma arkadaşlarimin yolu açik olsun. İnşallah herşey gönullerince olur. Bu kararı almak kolay değil, cesaretleri için ayrıca tebrik ediyorum. İstifasını vermiş bir çalışanın ihbar süresini boyunca şirkete ne gibi bir faydasını bekliyorsunuz da zorla bekletiyorsunuz. Eğer bu çalışan bu kadar önemli ise istifa sürecine kadar neden çalışanlara sahip cikmiyorsunuz.

  • 3 hafta önce

   Olur mu canım biri gider biri gelir. He tabi şöyle bir şey var giden Mercedes, gelen ise doğan görünümlü şahin donanımlı. Şirkete göre ikisi de araba canım ne farkeder! Biz de salagiz ya gelenlere tüm bilgimizi aktaralım :) açıp kitaptan baksinlar boza boza yapmayı öğrenirler 10 yılda :D

 4. İmza parasını alayım da Almanya da anlaştığım şirket TEKNİSYEN olarak çalışmam için beni bekliyor. TDP değil TEKNİSYEN.

 5. 3 hafta önce

  Biz tekniğin taşeronu olarak yüzde 40 aldık oturuduk aşağı.inşallah teknisyen abilerimiz güzel bir zam alır belki bize de vesile olurlar.. çünkü kar buz pandemi demeden hakkıyla çalışıyorlar..

 6. 3 hafta önce

  10.3 iş grubu 100 bin brüt çizgisine gelicek gibi sıcak saatler

  • 3 hafta önce

   10.3 iş grubu 100bin net çizgisinin altına inmemelidir.

  • 3 hafta önce

   Ay hadi İnşallah
   Başka haber varsa bilgilendirir misin lütfen, teşekkürler.

  • 3 hafta önce

   Cahil misin enflasyon zamı gelse 100 bin brütü zaten geçiyor ki ???

  • 3 hafta önce

   %35 40 zam olur o dediğin. Direk enflasyon yani. Bir kıymeti yok 100k brüt olmasının. Özel şirketler net o parayı veriyor zaten ki daha zam alacaklar onlar da

 7. 3 hafta önce

  Türkiye’nin en büyük şirketi 10- 20 tane cs özel şirketlere gitti diye zor duruma düşmez arkadaşlar hayal kurmayin. giden gidebilir ama ben gidersem işler yürümez diyenleri 1996dan bu yana duyuyorum. 305 kişi atıldığında bu sirket kabin memurlari eyleme katıldığı için kabin ici teknisyenlerini kiyafet giydirip ucusa gonderdi. bunlari gormediniz mi? yaşınız yetmiyor olabilir. bu sirket yapisal bakimda adam sıkıntısı olduğunda yunanistandan adam getirtip binlerce euroyu yunanlilara verdi mi sorun bakalım. sen gidersen en kötü adam bulamaz ise emeklileri çağırır ve bunu bekleyen yüzlerce emekli mevcut. 30 bin tl emekli maaşı alan adama gel sekiz beş takil kart kapat 40 bin tl vereyim desen koş koşa gelir.

  • 3 hafta önce

   İmzamı atarım ama bunları eskiler bilir. Yeni kardeşler daha hangarda aslan gibi yürümeyi öğrenmekle meşgul.

  • 3 hafta önce

   İş yapacak kaç kişi kaldı ki ….

  • 3 hafta önce

   Yazdıkların doğru. Fakat kimse ben gidince işler durur falan demiyor. Aslında ben gittikten sonra ne olursa olsun beni ilgilendirmez. Diğer konuya gelirsek, bana misal olarak söylüyorum 100 bin vermeyen şirket, Yunanistan’dan adam getirip 5 bin dolar verince, kimin istediği olmuş oluyor bunu enine boyuna bir tartışmak lazım. Yani birşey oldu demek için ne olması lazım bunu soruyorum ? Kaldı ki, buradaki işleyiş bir çok batı ülkesinden farklı aynı sayıda adamla aynı iş çıkmayacaktır

  • 3 hafta önce

   Her giden arkadaşın eksikliği çok net bir şekilde gün gün hissediliyor, bazı zamanlarda servise geç kalacağım zannediyorum o yüzden boş yapmayın. Madem şirket yabancı getirebiliyor söyleyin de bir an önce getirsin bizde rahat rahat çalışalım.sadece bu hafta istifa edecek 3 kişi daha var aynı ekipten.hepside İş bilgileri yüksek ve çalışkan arkadaşlarımız

  • 3 hafta önce

   Gelen Yunanlılarla da çalıştım sayın ustam. Ne gelen Yunanlı giden gibi çalışıyor nede kalite düşünülüyor o öyle sadece kart kapatmakla olmuyor. Yunanliya vereceğin fazla parayı kendi çalışanına vermezler araci olarak kendileri de nasipleniyor. Teknisyen kadar su şirketi düşünen yok herkes kendi cebine bakıyor.

 8. 3 hafta önce

  Thy teknik için dönüm noktasına gelindi, bu tis firmanın kalifiye ve kaliteli personel ile çalışıp çalışmayacağını belirlemede dönüm noktası olacak. Buradan en az %80 bekleyen yüzlerce yetkili teknisyen var. Ve bunların en az %50 si bu oranı göremezse gidecek. Gittikçe çöp oluyor teknik.

 9. 3 hafta önce

  Bu bataklıkdan kurtulan bir abiniz olarak yazıyorum. Base yada hatta çalışan abileriniz, baştekleriniz, şefleriniz anlatmaz size bunları çünkü kendi yanlarında işlerini kolaylaştıracak saflar isterler, gaza getirip aslansın kaplansın diyerek ruhunuzu okşarlar. Yüzde bilmem kaç zam alsanız ne olacak, Simitciler odası başkanını çağırıp sen bu simit zammını seçimden sonraya ertele deniyor. Alacağınız zam seçim sonrası yine eriyecek 40-45 e ulaşan dolar karşısında, karın ağrınız tutacak bir sonraki Tis sözleşmesine kadar sahte enflasyon rakamları ile cebinizden çaldıkça çalacaklar. Bu yıllardır böyle süregeldi bundan sonrada böyle olacak. Tek değişen siz figüranlar. Bataklığa saplanıp kaldıkça çıkmak dahada zorlaşıyor. Ailenizi çocuklarınızı düşünün. Çocuğunuz burda öğretmen, mühendis, memur olsa ne olacak ki, kıt kanaat karın tokluğuna yaşayıp giderken , anası babası olarak üzülmeyecek misin? TK dan ayrılıpta yurtiçi yada yurtdışına giden ve tekrar dönmek için can atanı gördünüzmü hiç. 20 küsür yıldır ben görmedim. Emekli olduğunda üç kuruş paraya geçinemezsin bile burda, kendi evin olsa dahi. Kapasitesi olan arkadaşım şu ingilizceni hallet ve ayrıl. Kuyunun dibindesin zannediyorsun ki herkes senden daha aşağıda. Bırak polyannacılığı. 5-10 yıl önce gidenler o şirketlerde müdür pozisyonlarına yükseldiler. Tk da kariyerin ancak şef olur o da 20 yıl sonra sana sıra gelirse. Daha yukarı pozisyonlar havacılıktan anlamayan o bu şu mühendislik mezunlarıyla istihdam edilir ve onlara iş öğretirsiniz yaranmak için. Sen tornavida kafasın(yöneticilerinizin lafı), aşağıda kal denir. Siz vizyonsuz abilerinize bakmayın onlar kaynayan sudaki kurbağa misali kovsalarda gidemezler. Sen yeni arakadaşım buraya girdiğin ilk andan itibaren kendi geleceğini düşün, hayat kısa, göz açıp kapayıncaya kadar 50 yaşına geliyorsun. Hadi sağlıcakla

  Cevapla
 10. 3 hafta önce

  Ryan air is loading …. %85.

 11. 3 hafta önce

  %57 + vergi muafiyeti hayırlı olsun.

 12. 3 hafta önce

  MESS için verilen performansı bekliyoruz hadi bakalım

 13. 3 hafta önce

  Evet herkese dayattığınız ama yıllardır kayırdığınız kokpit ve kabinden sonra pandemide işyükü artan ama %35 maaşına gözdiktiğiniz teknisyenlerin artık TAHAMMÜLÜ KALMADI herkes ilk fırsatta gidecek yer arıyor artık PARANIZ DA geçmez ÇOK KUL HAKKI YEDİNİZ AMA BUNUN HESABI DA AĞIR OLUR AHİRETTE NASIL DİYECEKSİNİZ ateş her tarafınızı sarmışken ben ŞUNLARLA BEN BUNLARLA BİRLİKTEYDİM O YÜZDEN HEP TARAFLI DAVRANDIM MI DİYECEKSİN.Mizan da kurulacak hesap da verilecek Hakkım helal değil helal değil helal değil!!!

 14. 3 hafta önce

  Doğru karar ama yanlış zam oranı Teknik den ayrılıklaraa ve sebeplerine dönük araştırma ve yorum yazmasını öneriyorum Sayın Editöre…Geçen yıldan bu yana teknikten ayrılan ve yakın zamanda ayrılacak olanlar gerçekten çok haklı…Maalesef zorbalıkla bunu engelleyemezsiniz daha yeni yönetişim modelleri ve biraz daha dünyanın en ağır sorumluluk ve efor gerektiren işlerinden birini çalışanları karın tokluğuna razı ederek OLMAZ OLAMAZ

 15. 3 hafta önce

  Şirket ya kendine yakışanı yapıp yetişmiş adamların gönlünü alacak. Yada zaten tetikte bekleyen onca kişinin kaçıp gitmesine sebep olacak. İkinci seçeneği düşünmek dahi istemiyorum çünkü gidenler geride kalanlara bu yolu açmış oldular. Şirketimiz ile ilgili milli duygularimiz artık yerini geçim derdine bıraktı. Ve artık kullanildigimizi anladık. Üst üste gelen rekorlar ve yeni büyük hedefler bizlere ne kadar guvenildiginin göstergesi. Lakin cebimizden alınıp biriktirilen paraların artık bize şu payı bu payı diye dağıtılmasını yemiyoruz. Gelen yeni yönetimle birlikte kısa bir nefes aldik ama akabinde gerçekleşen olaylar hiç iç açıcı görünmüyor doğrusu. Umarız ki yarın hayırlı kararlar çıksın…

 16. 3 hafta önce

  Lufthansa Ryanair is coming 777

 17. 3 hafta önce

  Fırsatınız varsa direk yurt dışı kaçma planları yapın arkadaşlar.. şuan aldıgım kararla ne kadar rahatım anlatamam. Zam oranı ne kadar vermiş çok önemli değil ülke ekonomisi yarın ne olacağını kimse ön göremiyor zam dan sonra herşey de olduğu gibi fiyatlar 3-5 katı olacak. Yönetim teknisyen sevmiyor bu bir gerçek covid zamanı neler yaşandı herkes gördü. Evinde sıcak yatağında oturan mimur tayfası ki hiç biri bir teknisyen etmez hangarda yağ pas içinde çalışanlar da aynı aldı. Sağlığımızı hiçe saydı.. Ve teknik destek personel arkadaşlar zaten söylencek söz yok çok zorr çok istanbul gibi bir yerde yaşa a maliyetini düşünce ! Sendika sarı olunca her şey normal.. söylencek çok şey var da neyse almanyadan sevgiler…

  • 3 hafta önce

   Sen teknisyensen sahada çalışacaksın , adam memursa evinde/ofisinde çalışacak . Nedir bu meslekler arası kıyaslama merakınız ? Çöpçülere en yüksek maaş verilsin o zaman .

   • 3 hafta önce

    Bak onu iyi dedin. Ne kadar dış ortamda çalışıyorsa kişi o kadar yüksek maaş olmalı, çok mantıklı dediniz onu. Tebrik.

 18. 3 hafta önce

  Yüzde 81 zam net bilgi arkadaşlar üstüne istanbul base de çalışanlara yüzde 10fark ve 2adet imza parası ayrıca vergi düzenlemesi de netleşti sabit olucak yarıya kadar düşmcek yıl sonunda sonra bi uyandım hepsi rüyaymış…

  • 3 hafta önce

   Bu esprilere özel çalışma yapıyor musunuz? Bilet filan alalım gösteriye cikiyorsaniz. Özel gösteri yapıyorsanız İstanbul beyz’e gelin. Biraz burda beraber gülelim. Tek başına olmuyor böyle uzaktan komiklikler şakalar.

 19. AO imzalanmadan Teknik imzalanması kötü olur,böyle bir durumda AO eminim daha fazla alacak.Herkese yüzde 45-50 zam yapılırken 55 ten fazla verilmesini beklemek zaten hayal olur.Ryanair is loading..

 20. 3 hafta önce

  %70 altında gelecek zam zam değildir .Olsa olsa zamcık olur.Oda bizi tatmin etmez .

 21. 3 hafta önce

  İstanbul ve Ankara başta olmaz üzere büyükşehirde yaşayan Thy teknik çalışanlarının 31 mart öncesi mutlu olması gerekiyor ki…

 22. 3 hafta önce

  THY’nin yarınki Tis görüşmesinden en az %80 başarı elde etmesi şart şirketin gelecekteki performansı için belirleyici bir faktör olabilir. havacılık sektöründeki genel koşullar, şirketin iç dinamikleri ve yönetim stratejileri ile yakından ilişkili gelişmeleri sabırsızlıkla beklıyorum simdiden hayırlı olmasını temenli ederim.

 23. 3 hafta önce

  Yukardan emir gelmiş bellki yarın imzalanır az çok artık hayırlı olsun herkese yarın akşam 8-9 arası haber gelir

 24. 3 hafta önce

  Yarın imzalanır hayırlı olsun

 25. 3 hafta önce

  Apar topar ne oldu acaba?