Özçelik-İş ile THY Teknik AŞ arasındaki görüşmeler sonuçlandı

Özçelik-İş ile THY Teknik AŞ arasındaki görüşmeler sonuçlandı

Özçelik-İş ile THY Teknik AŞ arasındaki görüşmeler sonuçlandı.

İşte anlaşma detayları;

Değerli Arkadaşlar;

Sendikamız Özçelik-İş ile THY Teknik AŞ işvereni arasında 30 Mayıs 2018 tarihinde başlatılan 6. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri, 30 Ekim 2018 tarihinde uzlaşmayla sonuçlanmıştır.

Sizlerin hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi için başlatılan bu görüşmeler süresince, siz değerli üyelerimize, Sendikamıza vermiş olduğunuz destekten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Birçok sosyal ve maddi kazanımın yer aldığı toplu sözleşmemiz boyunca gösterdiğiniz kararlı duruşa, işveren tarafının ise sergilediği sağduyulu anlayışa bir kez daha teşekkür ediyor, sözleşmemizin başta siz üyelerimiz olmak üzere, işyerimize, sendikamıza, çalışma hayatına ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Kazanımlarımız;

1-) Sözleşmemiz 3 yıllık imzalanmış olup;

1 Temmuz-30 Eylül 2018 tarihleri arasındaki işyeri ortalamasına %13,68 artış, 01 Ekim-31 Aralık 2018 tarihleri arasındaki işyeri ortalamasına %22,68 artış sağlanmıştır.

– 2. 3. 4. ve 6. altı aylarda enflasyon oranında, 5. altı ayda ise enflasyon+1 oranında ücret artışları sağlanmıştır.

– Temmuz-Ağustos-Eylül ayları iş tazminatları için %12,5 artış M-N-O kadrolarındaki personele %10 artış. Ekim-Kasım-Aralık aylarında ise bu zamlara ek olarak %9 zam yapılacaktır. Bu durum da M-N-O kadrolarındaki personele %19 diğer tüm gruplara ise %21,5 zam yapılacaktır. – 2. altı ay için 1 Ekim’de 2018’de uygulanan %9’luk artışa, 01.01.2019 tarihinde ortaya çıkacak enflasyon farkı da yansıtılacaktır.

2-) 01.1, 03.1 iş grubundaki personele 100 TL, 04.1 iş grubu personeline 150 TL, 10.0 iş grubu A0 ve A1 kadrosunda bulunan personele 150 TL, 10.0 iş grubu A-O harfleri arası kadrolarda bulunan personele 100 TL seyyanen iyileştirme yapılmıştır.

3-) EK-1 ve EK-4 cetvellerinde bulunan primler, tüm iş grupları ve kadrolarına Temmuz-Ağustos-Eylül ayları için %12,5 artış, Ekim-Kasım-Aralık aylarında ise bu zamlara ek olarak %9 artış sağlanarak, Ekim ayı itibari ile toplam zam oranı %21,5 olacaktır.
4-) Sosyal yardım 615 TL’den sözleşmenin 1. yılı 800 TL’ ye, 3. 4. 5. 6. altı aylık dönemlerde ise ücret artış oranında iyileştirme yapılacaktır. 5-) Evlenme yardımı 1353 TL’den 1750 TL’ye yükseltilmiştir. 6-) Evlenme izni eş tayini durumu belgelenmesi halinde 1 ay içinde kullanılması gereken izin 6 ay içinde kullanılabilecektir.

7 ) Ölüm yardımı 1650 TL’den 2100 TL’ ye yükseltilmiştir.

8 ) Ölüm iznine personelin eşinin anne, baba ve kardeşlerinin vefatı da ölüm izni kapsamına alınmıştır. 9-) Doğum yardımı 616’den 800 TL’ ye yükseltilmiştir. 10-) İş kazası, maluliyet ve ölüm yardımı 7700 TL’den 9750 TL’ ye yükseltilmiştir. 11-) Kreş yardımı 1040 TL’ye yükseltilmiştir. 12-) Sözleşme imza tarihinde Özçelik-iş sendikası üyesi olan tüm personele NET 5000 TL sözleşme imza ücreti ödenecektir. 13-) Kalibrasyon atölyesi kapsam sorumlusu personeline iş tazminatının %20 si oranında ek tazminat verilmesi hususunda anlaşma sağlanmıştır. 14-) Personel, A/B1/B2 kategori uçak bakım lisansı aldığında veya işverence belirlenen koşulları sağlayarak yapılacak sınavlarda başarılı olması durumunda 10.0. iş grubuna intibak ettirilecektir. 15-)Hastalık halinde nakil başlıklı 86. Maddede personelin bakmakla yükümlü olduğu ve çalışılan ilde ikamet eden anne ve babası da kapsam içine alınmıştır. 16)Uçuş ekibine dahil edilen personeller ile ilgili TİS’den sonra 6 ay içerisinde bir prosedür yayınlanacaktır. 17)Toplu iş sözleşmesi farkları ve sözleşme imza parası 8 Kasım 2018 tarihinde maaşı ile birlikte hesaplara yatırılacaktır. -Sendikamız hukukçuları birlikte sözleşme metnimiz Redakte edildikten sonra, son hali kitapçık haline getirilip, sizlere dağıtılacaktır.

Bu Toplu İş Sözleşmesinin masa başında sonuçlandırılması için gayret sarf eden, emek veren, fedakârlık yapan, başta siz üyelerimiz olmak üzere işyeri temsilcilerimize, Sendikamızın Genel Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, Teknik AŞ. yöneticilerine, Hak-İş Konfederasyonu Başkanına, THY A.O. yönetim kurulu başkan ve yöneticilerine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Geri

164
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Rev

Şu an verdikleri zam %12.5 + %8 . A0 veya A1 de olsan 10.3 isen seyyanen yok.

Teknik destek

12.maddede belirtildiği gibi imza tarihinde sendika üye olan herkes net 50000 alacak deniliyor.Duyumlara göre imzadan önce giren sendika üyesi olan personele giriş ten itibaren çalıştığı gün ay sayısı kadar verileceği deniliyor imzayi geçmişe dönük mu ileriye dönük 3 yıl içinmi atılıyor çok merak ediyorum açıklık getirir misin bu konu icin.Kolay gelsin.

Bahtsız Bedevi

Şimdi yeni başlayan fakülte mezunu teknisyenin maaşı ne olucak nasıl bi zamdır bu ya hiçbir şey net değil

Sefa bey'e önemle duyurulur

Sefa bey hic bir yanit alamadiniz mi?

Islak imza

Islak imzalı sözleşme neden sendikaca yayınlanmıyor? Düşündünüz mü? Önceki sözleşme döneminde ve tadil protokolünde de yayınlanmadı. Sebebi şu: sms mail ile vs yapılan açıklamalarla gerçekte maaşlara yansıyacak fark farklı. %21,5 _ %22,625 farkında olduğu gibi. Yani kısaca kasıtlı yanlış bilgilendirme yapılıyor. Aptal yerine konuluyor teknik çalışanı. İlerde mahkeme vs olursa işlerine geldiği gibi bir sözleşme sunarlar.
Bu muameleyi kendine reva gören teknik aş çalışanlarına saygılar.

Teknik

İçinde olduğumuz 6 ayda enflasyon 9 dan büyük olur ise örneğin %12 şirket yıl sonunda % 3 daha zam yapacak ya. Bu nedenle yapılan %9 un % 3 unu hesap etmişler. Ocak ayında maaştan % 9 çıkarıp, %12 ekleyecekler. Tüm bunlar ise çalışan Lehine % 0,27 gibi Bir zammı yapmamak.

Teknisyenn

Ve en onemlısı ne biliyormusunuz bu onursuz sendika aidatlara yaptığı gizli zam ve bunu kımseye bahsetmemesi bu sendika bu kadar seref yoksunu haysıyet yoksunu ama bize zam almaya gelince hic oralı değil ne kerametse ve sendikacılar burda yazıp duruyo beyler dayanısma aidatı öderseniz sendikalar kanununa göre her türlü tis hükümlerinden faydalanırlar herhangi kesinti olmaz kesinti yapamazlar bu sendikaya tarihi bir ders vermenin vakti geldi bizi temsil etmeyen sendikaya bize yalan söyleyen sendikaya vericek tek kurus param yok verdiklerimde haram zıkkım olsun bu kez birlik olun beyler onurlu durun bu sendikaya onur dersi verelim!

İstifa

İmza parası 5000tl dahil tüm zamlardan yararlanabilirsiniz. Sendikaya üye olmaya gerek yok. Dayanışma aidatı ödemek ve ikya bir dilekçe vermek yeterli. Bu yasal hak. “Üye olmazsanız imza parası alamazsınız” vs yalan. Açın kanunları okuyun.

ufak oyunlar

Sefa abi, erpden baktım 50-60 liralık oyunlar peşindeler. bana biri izah etsin : işuçuş+150 seyyanen + %12,5 +%9 zam normal işyerlerinde değil mi? ERP de yaptıkaları rakamlar ise bu şekilde çıkıyor : işuçuş + 21,5 +150 TL.

Rızık

Bizim ölümüz dirimizden daha mı çok para ediyor ki heralde akıllar tutulacak ve ölüm yardımını 1650TL’den 2100’e net %27’lik bir zam ile ortaya çıkartacaklar ya siz beyninizi peynir ekmek ile yediniz yada t..k geçmenin üst düzey versiyonuna eriştiniz.Sizi Allaha havale ediyoruz.

Hesap

Enflasyon %9 un altında çıkarsa maaşlar düşer mi

Perfect World

ahahahhahaha, duyduğum en manidar soru.
Emeğine sağlık.

Sefa bey'e önemle duyurulur

Sefa bey birkac saat once konustugumuz konu takibinizde hâlâ degil mi? Konustugumuz gibi 1.125 elimizden ucup gitti malum? Şakayla karisik diye yorumluyorum 3.3 aldiniz sözünü ama aklima takildi

Sadık

Sefa abi haba işin Teknik A.Ş deki önceki dönem toplu iş sözleşmelerini ve o dönemlerde çıkan enflasyon rakamlarınızda açıklayarak bu tisi kıyaslayabilirmisin ?