featured

Özbekistan Havayolları’nın yeni düşük maliyetli havayolu ‘Özbekistan Express’

Özbekistan’ın bayrak taşıyıcısı Uzbekistan Airways, tatil yolcularını ağırlamak için yeni düşük maliyetli bölümü olan Uzbekistan Express‘in işletilmesiyle ilgili yeni bir model tanıttı.

Uzbekistan Express, mevcut düzeni 12 iş ve 138 ekonomi koltuğuna sahip Airbus A320-200 uçağını, toplam koltuk kapasitesi 174 (tamamı ekonomi sınıfı) olacak şekilde yeniden yapılandıracak.

30 Ağustos’ta Özbekistan Havayolları, Taşkent-Moskova güzergahında ‘Tam ekonomi 174 koltuk’ olarak düzenlenen A320 uçağı ile ilk uçuşuna başladı.

Uzbekistan Airways’in hibrit bir modele geçişi, rota ağı Rusya’nın önemli şehirlerini ve Kazakistan’ı kapsıyor. Yeni hava hizmeti formatı çerçevesinde Özbekistan Ekspresi, yurt içi ve bölgeler arası uçuşlara hizmet verecek.

Özbekistan Ekspresi ile taşıyıcı, klasik bütçeli taşıyıcıların aksine yemek, ücretsiz bagaj hakkı ve uçuş öncesi ve sonrası bilet iade seçeneği sunarak yolcular için konforlu bir ortam yarattı. Düşük maliyetli taşıyıcı, üç boyutunun toplamı ile 115 cm’yi aşmayan 5 kg’lık bir el bagajı taşıma izni verecek.

Pazarlama ve Satış Direktörü Shukhrat Yadgarov, uçağın yeniden donatılması ile uçağın taşıma kapasitesinin aynı kalacağını söyledi. Yine de yolcu koltuğu sayısı artarken, 15 kg’lık check-in bagaj hakkı da sağlandı.

Özbekistan havayollarının Özbekistan Ekspres markası altındaki yeni uçuşlarında, iki saati aşan uçuşlarda sıcak yemek ve iki saate kadar olan uçuşlar için sadece su olmak üzere kendi ikram kuralları bulunmaktadır.

Havayolu, Moskova’dan haftalık üç uçuşa başlayacak. Uçak Buhara, Urgenç, Fergana bölgesine hizmet verecek ve ana havalimanına geri dönecek.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir