Ordu Giresun – Kıbrıs seferleri geri dönüyor.

Ordu Giresun – Kıbrıs seferleri geri dönüyor.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Kıbrıs Ercan Havalimanı’na karşılıklı uçak seferlerinin yeniden başlayacağını açıkladı.

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Kıbrıs Ercan Havalimanı’na olan karşılıklı direkt uçuşların iptal edilmesi iki ülke arasında başlayan turizm hareketliliğini durdururken, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı harekete geçti.

Ordu-Giresun Havalimanı ile Kıbrıs Ercan Havalimanı arasında 14 Ağustos 2016 tarihinde başlayan karşılıklı uçuşlar Ekim ayı sonunda sona ermişti.

15,5 ay süren Ordu-Kıbrıs karşılıklı uçak seferleri boyunca Ordu-Giresun Havalimanı’nı kullanarak Ordu, Giresun, Trabzon ve Samsun ile Karadeniz’in iç ilçelerinden on binlerce kişi Kıbrıs’a gitmiş, aynı rakamlarda da Kıbrıs’tan Karadeniz’e turist akını olmuştu.

Karadeniz Bölgesi ile Kıbrıs arasında direkt uçuşlar ile artan turizm trafiği, direkt uçuşların iptal edilmesi ile bıçak gibi kesilmişti.

Haftada 3 gün olan karşılıklı uçak seferlerinin sona ermesinin kendilerini de üzdüğünü belirten KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, şunları söyledi;

“Ordu ve Karadeniz’den 1 yıl boyunca çok sayıda kardeşimizi Kıbrıs’ta ağırladık. Bizden de çok sayıda vatandaşımız Ordu’ya, Karadeniz’e bu havalimanı üzerinden geldi. Biz bu karşılıklı turizm hareketinin sürmesini istiyoruz. O yüzden uçak seferlerinin yeniden başlaması ile ilgili temaslarımız sürüyor. Bir başka firma ile de olsa bu seferleri en geç yılbaşı sonrası yeniden başlatmayı planlıyoruz.” (Ordu Hayat Gazetesi)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Canan
1 yıl önce

Yeter artık Karadeniz halkına yapılan haksızlık

Baran
1 yıl önce

Çoknacil başlaması lazım

Merve
2 yıl önce

Direk ucak koymayi dusunmuyorlar galiba

Dilek
2 yıl önce

Henüz açılmadı biz de bekliyoruz

Ayşe
2 yıl önce

Ordu havaalanı kıbrıs direk uçuşlar başadaı mı acaba