Ordu-Giresun Havalimanı’ndan yurtdışı uçuşları başlıyor

Ordu-Giresun Havalimanı’ndan yurtdışı uçuşları başlıyor

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, bugünden itibaren  Türkiye’nin ve Avrupa’nın deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğini  taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı’ndan yurt dışı uçuşlarının başlayacağı, ilk gün  Arap turist kafilesinin de Ordu’ya  geleceğini bildirdi. 
Vali Balkanlıoğlu, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada,  “Türkiye’de ve Avrupa’da deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun  Havalimanı’nda yurt dışı uçuşların 19 Temmuz tarihinde başlayacağını ve aynı gün  Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan ilk Arap turist kafilesini taşıyan uçağın  Ordu’ya geleceğini belirterek, “Valilik olarak  büyük bir tanıtım atağına girdik.  Ordu ilinin güzelliklerini hem dış ülkelerin özellikle körfez bölgelerinden, hem  de Anadolu’nun her yerinden gelen  ziyaretçilere göstermek ve bu sayıları  artırmak.” dedi.
Fındığa  alternatif geçim kaynakları bulmanın ve göçü önlemenin önemli  olduğunu vurgulayan Balkanlıoğlu, “Havalimanının yapılıp, yolların düzelmesiyle  birlikte Ordu, turizm açısından çok cazip bir il haline geldi. Suudi Arabistan’ın  Riyad şehrinden direkt kalkacak ilk uçağı 19 Temmuz’da karşılayacağız.  Havalimanımız, Hudut Kapısı özelliği de olunca artık yeni bir aşamaya geçti.  Ordu-Giresun Havalimanı’ndan 19 Temmuz’dan itibaren yurt dışı seferleri başlıyor.  Tanıtım faaliyetlerimiz kapsamında, Suudi Arabistan’ın Riyad kentinden ilk defa  direkt uçuşlarla gelecek olan ziyaretçilerimizi ağırlayacağız. Bunların  içerisinde turistik amaçlı güzellikleri gezmeye görmeye gelen olduğu gibi, büyük  iş adamları da ilimizde olacak.” ifadesini kullandı.
 “Bu anlamda halkımızın da gelen yabancı konuklarımıza karşı iyi  davranılması son derece önemli. 19 Temmuz Salı günü ilimize gelecek olan  konuklarımızı  havalimanında karşılarken sivil toplum örgütlerimizin temsilcileri  ve vatandaşlarımızın da bulunması bizleri memnun edecektir.”
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.