featured

ONUR AIR’İN İÇİ BOŞALTILIYOR MU? İKİNCİ BİR ATLAS REZALETİ Mİ YAŞANACAK?

Sevgili Okurlarımız

Bu hafta yine en çok konuşulan ve sektörün en zayıf halkası olarak gördüğüm Onur Air ile ilgili bilgilerimi sizlerle paylaşmayı uygun gördüm.  Öncelikle Onur Air’in benim gözümde çoktan bitmiş bir havayolumuz olduğunu ifade etmek isterim.

Onur Air’in geleceğinin Atlas Global’i gibi olacağını ve binlerce alacaklıyı ortada bırakıp sektörden çekileceğini düşünmekteyim.

Onur Air bir zamanlar sektörün en güçlü ve sevilen havayollarından biriydi. THY’den sonra ilk akla gelen şirketimizdi. Onur Air en popüler zamanlarını Sahabettin Bolukcu’nun genel müdürlüğünü yaptığı zamanlarda geçirmiştir.

Çünkü o zamanlarda sektörün yapısı değişikti. Eskiden Türk tur şirketleri güçlüydü. Öger-Gulet, Marmara, Nazar, Corendon gibi tur operatörleri vardı. Bunlardan Corendon hariç hepsi kapandı. (%50 yabancı ortaklığı var ) Şimdilerde ise bazıları Part Charter yapıyorlar.

Bazı şirketlerimiz uçaklarını başka yabancı ülkelere kiraladı. Ancak bu uçaklar Korona’dan dolayı geri dönmeye başladı.

Türkiye AB üyesi olmadığından Avrupa’dan Avrupalı yolcu alıp örneğin Mısır’a götüremiyorsun. Bu tür zorlukların yanı sıra birde korona belası var.

Kısaca sektör zorda…

Neyse biz yine eskilerden çıkıp günümüze ve günümüzün en çok konuşulan Atlas Global rezaletinden sonraki aday şirketimiz Onur Air’imize dönelim… SATILDI-SATILACAK-ORTAK ARANIYOR sözleri ortalığa düşmüş durumda. Aynı dedikodular bir zamanlar Atlas Global için de yapılıyordu. Sonuç ne oldu? İflas etti. Bu iflasa bazıları hileli iflas dediler.

Şimdiye kadar yazılarımda Cankut Bagana ile yaptığım telefon görüşmelerimi sizlere aktarmıştım. Bagana devamlı olarak ortak arayışında olduğunu söyleyip durdu. Tabii ki ben de Cankut beyin söylediklerini sizlere yorum yapmadan aktardım.

Son günlerde telefonum boş durmuyor. Onur Air konusunda devamlı arayanlarım var. Onlardan aldığım bilgiler çok ilginç. Bunların bazıları teyit ettiremediğim bilgiler olduğundan net olarak yazamıyorum.

Ancak yine sinek ufaktır ama mide bulandırır misali huylanmıyor da değilim yani…

Onur Air ’in Beylikdüzü’nde, uçak motor ve yedek parça satan bir firması olduğu (OMS Aero Grup) (Onur Matarial Services) buradan Onur Air’in yedek parçalarının satıldığı iddia ediliyor. Bu satışlardan Cankut Bagana dışında kimler nemalanıyor, bilmiyoruz. Bazıları Cankut beyin prensleri nemalanıyordur diyor ama ben prenslerini tanımıyorum. Kimdir bu hak yiyen prensler acaba?

Bunun yanı sıra, Onur Air’in Bulgaristan’da  “Holiday Europe” isimli bir şirketi var. Kasım 2020 itibariyle bu şirketin filosunda 1 adet A321-200 ve 2 adet A321neo olmak üzere 3 uçağı var ve Onur Air %49’una sahip. Holiday Europe, birçok Avrupa havalimanından Akdeniz , Kanarya Adaları , Mısır ve BAE’deki tatil noktalarına charter uçuşlar düzenlemektedir. (bu bilgiler Wikipedia’da mevcut)

Benim Huylandığım diğer nokta ise Onur Air’in kendilerine ait uçakları yavaş yavaş Bulgaristan’a çekerek Bulgar tescili altına alması.

Bu durumda şirket iflas etse bile mal varlığı olmadığından kimse tazminatın yanı sıra alacaklarını bile alamayabilir ve büyük bir hüsran yaşanır. İnşallah yanılırım da çalışanlar Atlaszedelerin durumuna düşmezler.

Bazen onların yerine düşünüyorum da, sanırım çıkmayan candan umut kesilmez diyerek “gel çalış, gel uç” dedikleri zaman koşa koşa gidiyorlardır. Bir başka şirket yok ki gidip iş başvurusu yapılabilsinler. İşsiz kalmış pilot da çok teknisyen de…

Yurt dışına gidelim dese oradaki durumun buradaki ile farkı yok ki. Ayrıca kendi vatandaşı işsizken yabancıyı neden alsın ki…

Bir yazar olarak kimseye yön verecek değilim. Herkesin ekonomik durumu birbirinden farklı. Cankut Bagana’nın güzel bir ismi vardı. Havacılık camiasında sevilen ve sayılan biri idi. Bu duruma düştüğüne inanamıyorum. Demek ki çok yanlışlar yaptı ve yanına aldığı kişileri iyi seçemedi. Ben onun yerinde olsam ismin mi yoksa paran mı deseler kesinlikle ve kesinlikle ismim derdim.  İsmin kayboldu mu veya ayağa düştü mü bittin demektir.

Çünkü para her zaman kazanılabiliyor. Bugün yoksa yarın olabiliyor. Ancak bu sektörde ismin çıktı mı yandın demektir. Örnek olarak Atlas Global’in sahibi Murat Ersoy’u verebilirim. Bu nasıl bir ahlaktır anlayabilmiş değilim.

Beni her iki iş adamımızın da okuduğunu biliyorum.  Onlara tavsiyem öncelikle aile isimlerini korusunlar. Hırsa kapılmasınlar. İllegal işlerle anılmasınlar. Etrafımız zamanı geldiği halde koltuklarını bırakmayanlar ile dolu. Kimse kovulmadan gitmek istemiyor. Gördüğüm kadarı ile Onur Air ve Atlas Global bundan sonra düzelse de (borçlarını ödese de), Onur Air, borçlarını ödeyemeyip başka şirketler adı altında hülle yapıp şirketini büyütse de bana göre sıfırdır.

Her iki şirketimiz ve sahipleri ayağa düşmüştür. NOKTA…

NOT/ Malum pandemi döneminde yabancı şirketlerden devlet desteği alanlar çoğaldı. Haberlerini yazdığımız üzere, Lufthansa’ya 10 Milyar dolar hibe edildi. Amerikan Airlines’e ise daha önce yapılan desteğe ilaveten 3 Milyar dolar destek sağlandı.

Türkiye’mizden ses yok… Umar ve dilerim ki;  hükümet tarafından sektördeki şirketlere bir an önce en azından “Can Suyu” verilebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

171 Yorum

 1. 3 sene önce

  Onur air in air Namibia ile ilişkisi hakkında fikri veya duyumu olan var mı acaba?

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Onur air kaybedenler kulübü oldu hep. Kim nereye takımla geliyor:))

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Bizi 3 – 5 çapulsuza dalga geçtirip alay ettirilecek duruma düşürdünüz ya daha ben size ne diyim.Geçin dalganızı çapsız herifler Onuraire olan yaranızı ancak bu şekilde rahatlatırsınız.Zamanında içeri girebilmek için kapısının önünde takım elbiseli önünüz ilikli beklediğiniz günleri hatırlatırlayın.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  arkadaşlar merak etmeyin. yeni şirket kuruluyor. 10 tane 320 ile başlayacaklar. başınada 5 tane şirket batışmış kaptanlar gelecek. hiç merak etmeyin. bekleyin öyle. onur air da amerikalı delta tarafından satın alınacakmış.

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  AirPhaselis

  Cevapla
 6. 3 sene önce

  cimer,bimer,sgk gibi şikayet edilecek yerlere en az 20-30 kişi şikayette bulundu ama müfettiş atanacak diye geçiştirildi.Devlet destekli batırıyorlar şirketi.Bunların arkasında durup bunlara destek veren hükümetede yazıklar olsun…

  Cevapla
 7. 3 sene önce

  hespinin tek amacı var, daha öncekilerin yaptığı gibi şirketi iran veya Çin’e satıp komisyonlarını almak, utanmöazlar!!

  Cevapla
 8. Şirketin zor duruma düşmesinden mutluluk duyan,çalışanların işsiz kalma ihtimalini sevinçle karşılayan ,yöneticilerin önünde ceketini ilikleyip burada hakaret yağdıran ruhsal sağlığı bozuk ne çok insan varmış.

  Cevapla
 9. 3 sene önce

  Enver Arslan milyon dolarlar götürdü.ama çok milyon dolarlar. elini attığı her işten her sözleşmeden şirketin alehine yapılan sözleşmeler bu arada… çatır çatır çaldı çaldı çalmaya gelmiş.. iğrenç herif… tır şöförü bile olamayacak adamı yönetici yaparsan.. kaçıncı batırdığı şirket..tekniğinden GM bir tane çalmayan yönetici!! yok..

  Cevapla
 10. 3 sene önce

  belek de bir otel sahibi beş altı 320 ile şirket kurmanın hesaplarını yapıyor. antalya daki bir onur kaptanı ile irtibatta. yaz sonu kurup ilk operasyonu uzak doğu wet lease sonrasında 2022 yazından itibaren antalya-almanya planlıyorlar. bu işadamı uçakları hindistan da küçülen bir firmanın fabrika siparişini ucuza almayı planlıyormuş. barınaklar bölgesinde şirket binası aranıyormuş. hayırlısı.

  Cevapla
 11. 3 sene önce

  Haftada 53 ucus demek öyle olmeyiz fuze atin

  Cevapla
 12. 3 sene önce

  Sayın onurair yöneticileri sahipleri,onca şirket hakkında yazılar yazıldı,yorumlar yapıldı,insanların emeklerini alın terlerini hiçe sayarak birkaç yalakayla satıldı az kaldı paranızı ödeyeceğiz diye haber gönderdiğiniz EP ve benzeri kişilerle makamlarında oturuptaduvardaki resimden farkı olmayan kişilerle insanları oyalayip şirketin içini bosaltiyorsunuz.size soruyorum ahlaksız hırsızlar onca kazandığınız paraları ne yaptınız.nereye aktarıp neler satın alıp kefeninizi doldurdunuz.sizde onur şeref haysiyet namus olsaydı bunca yazılanlara bir aciklama yapar çalışanların emeklerinin calinmadigini çıkan haberlerin içeriğinin gerçekliğiyle ilgili açıklama gereğini duyardiniz.sizler sanmayın bu yaptığınız yaniniza kar kalacak.bazi insanlar anılırken yaşar bazılarida xxx ile anılır.
  siz hangisini tercih ediyorsanız öyle anilacaksiniz.onur air’in onursuz karaktersiz yöneticileri olarak anılmak istemiyorsanız.insan gibi davranır onca insanın çalışanın emeğinin karşılığını öder cehenneme kadar açık olan emek hırsızlığı yolunda yeni bir sahtekarlikla yolunuza devam edebilirsiniz azrail inşallah erkenden canınızı alırsa başkalarını mağdur etmenize müsade etmez Allah sizi ne bilirse öyle yaapsın. kim caldiysa .allahindan bulsun kansız serefsizlerin.hirsizlarin ahlaksız ve saygisizlarin.pilotlarda öyle bir tutum içindeki karakterleri sizlere yakışır insanlar korkak yalaka yetersiz kendine güveni olmayan daltavuklar topluluğu.onlarada yazıklar olsun.bos adamlar haram zıkkım olsun.kim haksizdan yanaysa onlara da haram olsun.

  Cevapla
 13. Bu şirkete en büyük zararı veren, bu zor dönemde Okey oynayan şahıslardır. EA, KK, NG, AS, Ve buna göz yuman, TT ve CB dir. Personelin çektiğini, onların aileleri de çeker inşallah…

  Cevapla
 14. 3 sene önce

  Televizyon haber programlarının ihbar hatlarınamı yazmak lazım acaba. Burdaki yorumları kopyaşa yapıştır yapılsa bile baya haber olur.

  Cevapla
 15. 3 sene önce

  Sefa Bey bizler icin tekrar Cankut Bey ile görüşebilir mısınız? Siz biz emekçilerin tek haber kaynağısiniz, saygılar sunar, başarılı şekilde yaptığınız haberciliğin de devamını dilerim.

  Cevapla
 16. 3 sene önce

  Sen ya onlardan birisin ya da onların yancılarından birisin. Provokatörlük yapmaya çalışıyorsun ama o safhayı çoktan geçtik. Şapka düştü kel göründü.

  Cevapla
 17. Thy’de de karalisteye alınmış dalavere işlerinden,MGD radardasın..

  Cevapla
 18. Sanki ordaymisin gibi yazmışsın……aklıma şu soru geldi büyük susam küçük susama ne demiş..

  Cevapla
 19. 3 sene önce

  Sefa inan yeni haber bekliyoruz..

  Cevapla
 20. 3 sene önce

  Bu yazdıklarının üzerine birşey yazılmaz, hakikaten yüreğim dağlandı.Allah Yardımcınız olsun , inşallah güzel günler geri gelir,yöneticileriniz duyar Sizi.Ben de yıllarımı verdim oraya şu an başka bir şirkette çok mutluyum. Oradaki belirsizlik son 7 yıldır hep oldu, o belirsizlik insanı bitiriyor Sizi çok iyi anlıyorum. Satıldı,satılacak, battı batmadı,maaş yattı,yatacak ne kötü bir durum. Yöneticileri vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum.Çok beddua aldılar, buna eminim.Yüzlerce çalışanı helallik almadan kapı önlerine koyduklarını bilirim.Neyse hayırlısı!

  Cevapla
 21. 3 sene önce

  Biz çalışanların haklarını yediniz, ailelerimizi mağdur ettiniz. Şirketin yöneticileri ve hiç tanımadığım ama yorumlarda adı geçen şahıslar, sizin zerre kadar Allah korkunuz yok. Olsa bu kadar kul hakkı yiyemezsiniz. Başkasını bilmem ama ben size hakkımı helal etmiyorum. Allah’tan dileğim bize ve ailelerimize yaşattıklarınızın çok daha beterini sizin de yaşamanız. Şimdi yediklerinizle mutlu mesut yaşayın ve “çaldık çırptık, çalışanların hakkını yedik ve kimse birşey yapamadı” deyip o paraları yiyin. Ama unutmayın aldığınız ahlar ya sizden ya sevdiklerinizden mutlaka çıkar. Ülkenin şu anda ki kanunları ile hakkımızı aramak mümkün değil en son Atlas örneği önümüzde duruyor. O yüzden elimden sadece bu geliyor. Cezanızı bir şekilde alacağınıza canı gönülden inanıyorum. Bu ahlar yerde kalmaz. İnşallah düştüğünüz zor durumları görmek nasip olur. Sefa bey bu gerçekleri su yüzüne çıkardığınız için teşekkürler. Sizden başka bir Allah’ın kulu cesaret edip yazamıyor bunları (örnek sürekli yemledikleri airporthaber)

  Cevapla
 22. 3 sene önce

  Sefa abi sende olmasan haberimiz olmayacak senden isteğimiz cankut bagana ile tekrar görüşüp bizlere bildirmeni temenli ediyoruz.İyki varsın sefa abi

  Cevapla
 23. 3 sene önce

  Arkadaşlar böyle yorum yaparak bir yere varamayız birlik olalım birlikten güç doğar bütün personel toplansın watsap grubu kurulsun toplanalım şirket yetkilileriyle görüşme için randevu alalım bir açıklama yapsınlar hepimiz rahatlıyalım şirket küçülmeyemi gidiyor kapatıloyormu açılıyormu bize bunu söylesinler bizde ona göre bir beklenti içinde kalmayalım iş arayışına çıkalım kapatacaklarsa hakkımızı versinler yolumuza bakalım.duyduğum kadarıyla da hangardaki parcalar da oms ye ucuz fiyata satılıyormuş bunu dışarı çıkaran arkadaşlar söylüyor.sürekli tool ve parçalar götürüyorlarmış.bize yapmaları gereken ufak bir açıklama inşallah bu açıklamayı kısa zamanda yaparlar.

  Cevapla
 24. 3 sene önce

  O kadar eminim ki bunlar devletten destek alsalar bile o parayı da çalarlar ne şirketin düzelmesi için ne de çalışanların hakkını ödemek için kullanmazlar o parayı. Bunlar hırsızlığın kitabını yazmışlar.

  Cevapla
 25. 3 sene önce

  Sevgili ohy kaptanları, buyurun top sizde bu şirkete şu andan itibaren liderlik edecek ve yön verecek sizlersiniz, bilmiyorum nasıl bir iletişim sisteminiz var, lakin bir grup kurun bip de, adımlarınızı ona göre atın, konuşun ve bir karara varın, haa dikkat edin aranıza ajan sokmayın. Parça parça, bölük pörçük olmayın. EP soyadının hakkını verdi, BT zaten boşa geçmiş bir hayata sahip.Tip şefleri hala saklanıyor. Geriye kenetlenmek ve birbirinize sahip çıkma seçeneği kalıyor. Önce toplanın bir temsilci seçip Genel md ile konuşmayı deneyin. Sonra olmuyorsa hukiki süreç başlatın.Ne diyim başka, yok mu içinizde liderlik yapacak birisi. Ben inanıyorum ki var!

  Cevapla
 26. 3 sene önce

  bunlar batış öncesi normal şeyler, bir an önce SHGM ve CİMER devreye girmeli yoksa boş ofislere haciz olur! arkadaşlar daha önce alfa, fly, atlas, anatolia da çalışmadınız mı? prosedür belli:)

  Cevapla
 27. 3 sene önce

  Hickimse Onur airin kaptanlarina ve memurlarina asla laf etmemeli edemez! Siz kimsiniz ya. Terbiye yoksunlari kotulukten beslenenler. Biz alin terimizle emegimizle calistik her zaman! 3-5 kendini bilmezle ayni kefeye kimseyi koyamazsiniz! Atip tutmayin … kadar beyninizle terbiyesiz ise yaramaz mahluklar anca laf..

  Cevapla
 28. 3 sene önce

  Arkadaşlar cv gönderin biz sizi işe alırız orda sebze meyve satarsınız burda bairmaniza gerek yok.ucret aksaması yok.huzur bulursunuz onurair ile bir farkı var burda alın teriniz ödenir ordaki gibi sahte satışlar yok gerçek satışlar var gelin herşeyi satın.bizde yalan yok.bemliyoruz cvlerinizi .

  Cevapla
 29. 3 sene önce

  Canlarım panik yapmayın .sayesinizde paraları kazandık değerlendiriyoruz.sizler bu şekilde çalışın ses çıkartmayın .motive olamıyoruz.daha işleri haledemedik biraz daha bekleyin sizler özellikle seçilmiş ekipsiniz.disarda işe alinmayanlari aldık.el attık size siz zaten parasızlık konusunda aliskinsiniz bana zarar gelmesin diye devam edin nasılsa birileri birşey yapar diye bekliyorsunuz.haklisiniz biz gerekeni yapıyoruz.az bir zaman kaldı .sizi özgür bırakacağız.hur olacaksın.susun.oturun yerinizde .paraları sizin hayriniza yurt dışında cogaltiyoruz.rahatlamak için türbeleri ziyaret edin bize dua edin ,tatil yapın.canlarim böyle devam edin herşey güzel olacak .sizler sayesinde.boyle personel bulunmaz .sagolun sayenizde huzurla ayaktayız ..,

  Cevapla
 30. Bu nasıl bir ezikliktir.Küçükken çok mu dövdüler seni

  Cevapla
 31. 3 sene önce

  hadsiz soytarı, dört ayaklı mahlukat!.. senin gibiler adıyla değil,xxxx anılır!!!

  Cevapla
 32. 3 sene önce

  hem onur hem atlas ikiside pilotların emekleriyle ayakta kalan, sömürü firmalardı. İflas ettilerde herkes kurtuldu. Buradaki leş tipler zaten şu saatten sonra ne thy ye ne Pegasusada işe girebilir. Özellikle atlastan, onur air a geçen memuriyetten gelen beceriksizler. Onurdakiler zaten bütün piyasada ün yapmış standartları en düşük pilotlar diye. Bu adamlardan birşey beklemeyin kendilerine hayırları yok. Benden herkese tavsiye şirket batmadan varsa malı mülkü parasına icra takibi başladın yada suç duyurusunda bulunun. Özellikle yöneticilere karşı suç duyurusunda bulunun.

  Cevapla
 33. 3 sene önce

  Siz yönetici değil insan bile olamazsiniz,hala sessiz kalıyorsanız durum bu ! yakında insanlar makamınıza gelip sıfatınıza tükürecek.

  Cevapla
 34. 3 sene önce

  hem Atlas’ta ortada bırakılan hem de şuan Onurda hiçe sayılan K/M’yim ben de. Atlasta 3 ay boyunca patronumuz düzeltiyorum yeter ki siz uçun dedi maaşsız uçtuk. Sonrası malum.. Onura geldik burada yalan söyleyen bi patron bile yok. En azından eski patronum yalandan da olsa açıklama yapardı. Şimdi ki ise sessizliği oynuyor. Bizler usandık bu patron tayfasının ağızlarından çıkacak biseyi beklemekten. 2 patronum da Okuyorsunuz biliyorum. Yazıklar olsun size !!

  Cevapla
 35. 3 sene önce

  Yönetim kurulu üyesi&büyük ortak Prenses Özge Akyıldız’ı unutmuşsun.

  Cevapla
 36. 3 sene önce

  Bir de THY için teardown yapılan 330’un parçalarının yok edilmesi, thy yetkililerinin Antalyadaki OMS deposuna baskın olayı var.

  Cevapla
 37. 3 sene önce

  Okuyucusuyla iletişim kuran tek havacılık yazarı. Yazıyı göremeyen var dedik yeniden manşete çektin helal olsun be !

  Cevapla
 38. 3 sene önce

  Sn siyo Teo, personeline bir açıklama yapma gereği duymuyor musun? Bak basında türlü türlü şeyler yazılıyor! Yoksa cesaretin mi yok?

  Cevapla
 39. 3 sene önce

  Herkes hala burdan hakkını istiyor.Ya arkadaş burdan sesini kimseye duyuramazsınız bunlar çok güçlü insanlar hükümete yakın insanlar.Bagana için herkes çok iyi adam diyor iyi adam kimsenin hakkını yemez.Açın gözünüzü birlik olun Onurairin önünde protesto yapın gerekirse şirket iflasını istemeden aksiyon almalısınız yoksa sonuç Atlas gibi olur.Şubat ayında Bi gün bi uyanırsınız OnurAir iflas başvurusunda bulunmuş

  Cevapla
 40. 3 sene önce

  Bu haberi görünür bir yere koysan da arayıp soranlarla uğraşmasak sn editör! Habere ulaşamayanlar oluyor.

  Cevapla
 41. 3 sene önce

  Tc isteyen sen direk ad soyad versen bizde sen hırsızlar grubundan mısın onu bilsek… utanmadan konuşuyorsunuz ahlaksızlar

  Cevapla
 42. 3 sene önce

  YA ARKADASİM BEN VANDA OTURUYURUM BEN BU HAVAYOLU SİRKETİ TANİMİYORUM VANİN NUFUSU BİRMİLYON UCYUZ BİN BU SİRKETİN VANA SEFERİ YOKKİ BANANE İFLAS ETSE BANANE ETMESE BANANE

  Cevapla
 43. 3 sene önce

  En büyük prens Tufan Özcan ve onun Teknik’teki idarecisi Özge Uslu. OMS’ye kendi ortak olamadığı için (GA Telesis ile olan anlaşmasından dolayı) akrabasını ortak eden Mehmet Gökhan Doğan. En büyük ahı hak eden Engin Atay, onun Teknik’teki maşası Özgür Selimoğlu. Ataç Oruç’u da atlamamak lazım tabii. Bunlar OMS’ye para aktaran kesim. Enver Arslan, Aybars Balabaner, Serap Oyal da Holiday Europe’a para aktaranlar. Böyle böyle şirkette beş kuruşluk mal da para da bırakmadılar. Cankut Bagana’nın herşeyden haberi var. Detay bilmese de yolsuzluklar yapıldığının farkında ve onun da işine geldiği için bunca insanın hakkına girmelerine göz yumuyor. Allah’tan korkuları yok belli ki ama çıkar tüm bu ahlar. Çalışan kaybettiği ile kalır o ayrı. İnşallah açılan davaların bir sonucu olur.

  Cevapla
 44. 3 sene önce

  Ben de şirketten alacaklı olanlardanım. Adı geçen OMS organizasyonu ilgilileri , hissedarları, ticari faaliyetleri , banka hesap hareketleri, bu döneme ait mal varlığı değişiklikleri hakkında takip, suç duyurusu ve gerekli müracaatları yapacağım. Şirkette görülen uçakların kaçının motoru var. Kaçı hala airworthy. Uçmadıkları için üzerlerinden sökülen, satılan parçalar var ise bunları farkedecek kimse de yok. Aprona giriş çıkış turnike hareketlerine , neden girip çıktıklarına , uçuş faaliyeti olmazken teknikteki hareketliliğe kadar takip yapılmalı. Son 3 günlük bu haber ve yorumlar gözardı edilmeyecek derecede önemli. Arkadaşlar O müdür bu müdür o hoste bu pilot tartışmalarını bırakıp bu konulara dikkat ve zaman harcarlar ise alacakları konusunda belki bir yoldayım katederler. Dedikodu ve adam karalamakla bir yere varılmaz. İsimler üzerinde durmayın. Şirket içini boşaltma yazılanlar seyrinde doğru ise bu konu üzerinde odaklanmak mağdur kişiler için ayıp değil

  Cevapla
 45. 3 sene önce

  mantıklı olalım demek sağlıklı değil

  Cevapla
 46. 3 sene önce

  TALPA NERDE? SHGM NERDE? TIK YOK…

  Cevapla
 47. 3 sene önce

  Madem tosunun siyasi bglantilari var hadi canim sirkete destek ozaman. Hadi ayaga kldirin ozaman ki inanlim bunlarada. Biktik herkes bir sey diyor kim dogru soyluyor allah sizi islah etsib

  Cevapla
 48. cok uzucu.. bunca yil bunca emek bunca caba.. bi anda cop mu olacak yani.. uzulmemek elde degil, elden gelen bir sey yok.. beddua etsen ah etsen kufretsen cigirsan bagirsan yardim eden yok.. ne oluyor anlamiyoruz..

  Cevapla
 49. 3 sene önce

  Aslinda subat ayi gibi her sey duzelmisti neredeyse, alacagimiz her para yatacak dedi TB. Yatmaya tam baslamiskende pandemi girdi lanet olasica! Ne bileyim herkes bir sey diyor halen sonuc yok .. umarim her sey guzel bir sekilde sonuclanir ve umarim ki herkes kalbinin ekmegini yer.. cunku hak yiyende yalancida elbet gununu bulur, simdi degilsede Allah yukarda diger dunyada sorar her seyin hesabini. Buna inanin kalbiniz ferah olsun.. eger emegimiz ekmegimiz bu kadar kolay yeniyorsa hakkimizla yasiyorsaniz diger dunyada gorusucez elbet bunu akliniza kaziyinda korkun bunca emekciden..

  Cevapla
 50. 3 sene önce

  Hangi birlik beraberlik :) bir senedir ağzını açamayan kaptanlar kalkmış akıl veriyorlar.Haziran başı uçuşlar başladığında geçmişi temizleyin öyle uçalım diyecektiniz!O tren kaçtı!!!Bu saatten sonra hava alırız ancak ve bu tip müdürlerinin yatacak yeri yok kendi gölgesinden korkan insanlar.

  Cevapla
 51. 3 sene önce

  Arkadaşlar burda boş muhabbet Ler yapıyoruz. Birlik beraberlik olma zamanı daha nekadar dayanacagız hepimizin paraya ihtiyaci var biz hakkımızı ağ,a de m

  Cevapla
 52. 3 sene önce

  Cankut Bagana’yı biraz da olsa yakından tanıma ve birlikte çalışma fırsatı yakalamış bir kişi olarak söylemek isterim ki kendisi bu ülkenin en büyük turizm dehasıdır. Kendisi ile konuşurken onun çaycısı bile olsanız size gösterdiği nezaket ve verdiği değer karşısında sadece ezilirsiniz. Bu ülke 1990’larda turizm konusunda henüz emeklerken o ve ortakları bu ülkenin turizmine çok büyük katkılar sağlamıştır. Havacılığa, özellikle o yıllarda Turizmin zorunlu bir ayağı olduğu için girmek zorunda kalmıştır ve kim ne söylerse söylesin havacılığın gelişmesinde de öncü olmuştur. Burada Onur ile ve yüzlerinde hep maske bulunan onun pek muhterem yöneticileri ile ilgili her türlü eleştiriyi yapmak ananızın ak sütü gibi helaldir. Zira Onur’un bugün içine düştüğü çukur hep onların eseridir. Lakin Cankut beyin her çalışanına değer veren, onlara inanan müstesna bir kişiliği vardır ve Cankut beyi o çukura sürükleyen de bu müstesna kişiliği olmuştur. Bir anlamda hokkabaz ve cambaz takımı ile oynamak ve aynı ipte dans etmek Cankut bey gibi insanların yapacağı işler değildir. Onur Air’in tarihinde orada yönetici olarak çalışıp da bugün sefil olan bir tek Allah’ın kulu yoktur. Varsa gösterin!Gelinen noktada Onur’un hala yüzeceğini veya satılacağını düşünmek biraz saflık olur. Bir şirketin borçları; şirketin Maddi varlıkları+Marka değerinin çok üzerine çıkmışsa o şirketi 1TL’e dahi satamazsınız. Hele bu devirde üzerine para verseniz de çok zor.

  Cevapla
 53. 3 sene önce

  Lütfen bir aciklama artik yorulduk cok butun emeklerimiz çöpe gitmesin keske calismaya devam etsek işimiz söz konusu yeniden ucma sansimiz olmayabilir artik lanet pandemi herşeyi mahvetti ?

  Cevapla
 54. Şirketin içi OMS tarafından iöi boşaltılıyor. Şirket için kayyum. Engin ATAY, Ataç Oruç ve Özge Akyıldız için suç duyurusunda bulunalım.

  Cevapla
 55. 3 sene önce

   Kimdir bu hak yiyen prensler acaba?Cuk oturmuş

  Cevapla
 56. 3 sene önce

  Antalyadan gelen prenses ona laf söylemeyin.. Enver’e abi abi der 4.kattaki rezaletleri 5. Kata taşıyan prenses.. corondan firmasından kovuldu.. onur air gibi sözde kurumsal şirkette yönetici olarak o koca koltuğa tam olarak sığdı.. bu kadına abisi(enver) ön ayak oldu yönetici diye getirdi…. onlarca yönetici gördük böyle vasıfsızı zor bulunur.. daha fazla cümle kurmaya değecek bir insan olmadığından bu kadarı yeter……Enver, tufan, ataç, engin ve sayın Ceo şirketi süpürenler… şu saatten sonra verdiğiniz emekler boşunadır çalışanlar bu rezil pisliklere daha fazla hizmet etmeyin.. alay ediyorlar personelle..

  Cevapla
 57. Hak yemek nefes almak gibi olmuş.Elbet gün olur devran döner. Kula kulluk edende, kul düşünce ne yapacak bakalim hangi kula kime güvenecek.Sende nefes alansın bizde

  Cevapla
 58. 3 sene önce

  OHY yönetimi de aşılama için düğmeye bastı. Corona aşısı bulamadılar ama sinirleri gerilen ve madur olan personel için 2 doz SAKİNLEŞTİRİCİ aşı programlara dökülmeye başlandı!!!

  Cevapla
 59. 2019 da 3 milyar 137 milyon TL ciro yapmış, mart ayına kadar Arabistan ve mısır da uçakları hiç yerde kalmayan şirkettir Onur air. Ama daha pandemiyi duyar duymaz maaşları kesti. Borçları ödemeyi bıraktı. Nasil bir hırs nasıl bir açgözlülüktür bu…..

  Cevapla
 60. 3 sene önce

  Yok cangut bey elinden geleni yapıyor, yok çalışanlar için çok üzülüyor. Şirketin devam etmesi, çalışanların mağdur olmaması için elinden geleni yapıyor, devlet yeteri kadar yardım etmiyor, faiz çok yüksek masalları. Bırakın bu hikayeleri yemezler…. Bizleri insan yerine koymayan, yaklaşık bir senedir tek bir kuruş ödemeyip tek bir satır açıklama ihtiyacı görmeyen OnurAir yönetimine aynı şekilde muamele etmek Cimer + savcılığa suç başvurusu ile şirket yöneticilerinin ve sahiplerinin mal varlıklarına tedbir koydurtma zamanı gelmiştir. Arkadaşın biride eleştirmeyi bile haksızlık buluyor yok TC nonuzu atın kimsiniz, Onurair hep böyle zorlu dönemlerden geçip yine dik durabildi diye orta kabadayılığı yapıyor. Onıiurair zor dönemlerden geçti ama hiç bir zaman böylesine personelini ortada bırakıp mağdur etmedi. 2011 öncesi yönetimlerle bu şirket çalışabilecek en güzel şirketlerden biriydi. Sizler için hayat çok kolay, çünkü hayatınız boyunca birilerini şişirme ile makam, mevkii ve para kazandınız. Sizler bu emir eri duruşunuz ile balon şişirmeye devam edin. Yazılanları hazm etme probleminiz varsa, Beypazarı soda size etkili gelecektir. Bu süreçte sessiz kalan sözde örnek olacak kaptan ve Uçş İşltme. sizlerinde yatacak yeri yok… Hala 2 3 uçak Mısır diye teneke kutu içindeki maden paranın çılardığı takırtı misalisiniz..Yazık çok yazık bu kadar mı küçüldünüz!

  Cevapla
 61. 3 sene önce

  Twitter da birlik olunur ,pandemi öncesine ait ödenmeyen maaş ,harcırah ve şirketin icinin boşaltılması cumhurbaskanimiz ,ulaştırma bakani ,shgm,gazeteciler filan eklenerek kamuoyu oluşturulursa emek hırsızlarınin önüne geçilir. Özellikle Cumhurbaşkanımizdan çok korkarlar.

  Cevapla
 62. 3 sene önce

  Sirketten alacagi olanlar Almanyadaki sirketi arayip paralarini istesinler.Dusseldorf sehrinde havalimaninda ofisleri var.Teminatlari var onlara el koysunlar.Denizbankta hesaplari var onlara haciz koydursunlar.

  Cevapla
 63. 3 sene önce

  Holiday Europe sirketinin resmi ortagi,Cankut beyin Avrupadaki kasasi A….. B…….. dir.Onur Airin son 2 yillik ucusunda ortak aldigi bir kriminal ila Almanyada fazla yük paralari,koltuk satislari ve diger tüm gelirlerden para kapmislari.Ama bunlarin gecmisi zaten hep bu sekildeydi.Herkes elindeki olanagi nakte ceviriyordu.Sirketin sahibi eger bana su kadar verin siz ne yaparsaniz yapin diyebildiyse oda bu isin icindedir.Almanyada yolculari catir catir soydular.Ucaklarda yolcu olmasinin sebebi en ucuz olan sirket olmaysiydi.Bir arkadasin dedigi gibi, yolcu paralarinin üzerinede oturdular.Sirket son yillarda Almanyadan baska yere ucmuyordu ama Satis Baskani,acenta müdürü falan vardi.

  Cevapla
 64. OMS yönetimi 1.Engin ATAY 2. Ataç Oruç 3. Özge Akyuldız. Cİmer’e şikayet edelim.

  Cevapla
 65. 3 sene önce

  Yaramı deşme ehtiyarladuk alan yok, olsa kaçacacam! Herşeyi açık açık diyelim mi? Yıllarımızı verdik elde var sıfır, goca da kaçtı kaldık ortada.

  Cevapla
 66. 3 sene önce

  iranlılar falan aldı aldı yoksa batak! olan bize olacak yine:(

  Cevapla
 67. Ohaye .neden durdun 5 yıl veya 10 yıl onurda o zaman

  Cevapla
 68. 3 sene önce

  Yavv haci dayi 2 milyar dedigin 3 milyar 127 milyon….tl net satis.Allah bilir bu paranin 3de1 i bile sirket kasasinda kalmamistir.net satisa takilma net esas faliyet kari nedir favök nedir borclar nedir borsaya kote degilse nerden gorupde okuyacaz bilancoyu.havacilik sektorunde cok kucuk para 3 milyar tl net satis odemelerin %60 i doviz turundeyken.

  Cevapla
 69. Prenslerin yanında bir de prenses var. Soyguna Antalyadan katılıyor. Kızcağız ne yaptı ne etti eski kocasına bir bakım şirketi kurdurdu. Daha sonra da şirketi OMS ‘ye satıp kendşsi de yönetim kuruluna girdi.

  Cevapla
 70. 3 sene önce

  Suudi den para gelmiyorsa batar şirket kimse boşuna tazminat vs beklemesin

  Cevapla
 71. 3 sene önce

  Her ne yapiyorlarsa yapsinlar… Artik çalisan olarak günü kurtarma pesindeyiz.subat mart maaşımızı versinler en azindan.şirketlere olan borçlar eminimki biz çalışanları zor durumda bıraktığı kadar zor durumda bırakmaz.bizim maaşlari verin biz geçinme derdimizi çözelim…pandemi biterde uçuşlar açılırsa zaten şirket bir sekilde toparlanip ucuslarina baslayacaktir insAllah.tabi birde ileriye dönük varsa planlarinizi calisanlarinizla lutfen paylasin…insanlarin yuregine su serpin yada verin atesi hepten yansin…belirsizlik fena…

  Cevapla
 72. 3 sene önce

  lp Kardeşim ,mesele şimdi değil, son 5 yıla bak bakalım şirketin, personelin alacaklarını bile ödemiyor, son iki yıldır maaş yatırmıyor neredeyse! Neyin kafasını yaşıyon? 10 yıldır bu şirket satılık, bu nasıl bir iştir? Satılığa çıkarır satarsın! Personele verilen sözler var hani nerede? Hayal görme, alacaklı listesi binleri buluyor ve alamıyorlar! İyimser olmak için bir neden söyle var mı? Covid var evet ama bu şirket kovidten önce başlamıştı bizi sömürmeye! Yanlış mıyım arkadaşlar? Amacımız şirketi kötülemek değil, beceriksiz yöneticileri eleştirmek.

  Cevapla
 73. 3 sene önce

  yönetim agzından konuşmayı bırak tabiki senın keyfın yerindedir . sen bu hayatta parayı secmişsin insanlıgın ne oldugunu bilemezsın 2019 bir dergide onur air 105 sırada 2 miyar tl ciro yapmış bir şirket insanların parasını bile odemedınız 2017 den beli paraları var bu bahsettiğimiz para kucuk para degil soruyorum bu para nereye gıdıyor.

  Cevapla
 74. 3 sene önce

  Bu kadar olumsuz yorum yapip batmasini isteyenlerin sirket batarsa karlari ne olacak ben onu merak ediyorum, agzi olan konusuyor , editor e not: yorum yapandan tc kimlik no istenmeli Onur Turkiyenin degeri milli servettir yonetici de zarar veriyorsa bedelini odemeli yorum yapan da zarar veriyorsa bedelini odemelidir

  Cevapla
 75. 3 sene önce

  Eyyy shgm bu Sn Tosun nasıl oluyorda 10 şirket batırmasına rağmen hala başka şirkette gm olabiliyor ama siz birisinin form-4’ü iptal etseniz adamın kariyeri bitiyor!!!

  Cevapla
 76. 3 sene önce

  ya seni beni kullanıp şirketi pazarlamya ve sonrada parayı alıp kaçmanın peşindeerse!! polyanlacılığı bırak lütfen!

  Cevapla
 77. Degerli takipciler.Her bu tur haberler yayinlandiginda hemen herkes taarruza geciyor ancak burada kacak yorumlardan baska bir hareket olmuyor.Onur Air 1992 yilindan itibaren ucuyor ve bu arada iyi yonetimde oldu maddi krizlerde ancak operasyon devam etti.Begenen kaldi begenmeyen ayrildi baska sirketlere gitti.Hatta ayrilip basarili olmayan veya fark goremeyen tekrar geri geldi.Her sirketin bir realitesi var ve bunu calisanlar cok iyi biljyorlar.Kiminin parasi fazla kiminin rahati fazla veya mutsuzluk var.Kimse mecbur degildir.Atlas air den gelip eski onur air kaptanlari ucuyor diye ucmaya devam etmek yorum degildir.Cankut Baganaya hakkimi ben helal ederim ama etmeyecek olanlar da vardir demek te gunah cikartmayi ve savunma yapmayi akla getiriyor.Bunun yerine harbiden icimizden geleni yapsak baskalari yerine biraz da biz elimizi tasin altina koysak.Bu armut pis agzima dus ornegidir.Mart ayindan itibaren para odenene kadar ucmasaydiniz kardesim.Birde su var.isletme yonetiminin sizin icin hic birsey yapmadiklarini nereden biliyorsunuz.Tanikmisiniz.Bir umut olmasa niye sirkete gitsinler.Siz ne yapiyorsunuz kardesim.Bu sirketin batmasi mi batmamasimi iyi.Butun bu yorumlar Onur air adina kotu olmuyormu satisini olumsuz etkilemiyormu bunu.da degerlendirelim.Ben Onur Air i savunmuyorum fakat bunu daha mantikli bir gercekle yerine getirebiliriz veya tercihinizi yapmaliziniz.

  Cevapla
 78. 3 sene önce

  Bu onurda çalışan arkadaşlar kör sanırım ya arkadaş atlas da aynı şekilde batırıldı bu ülkede bunlar normal şeyler.Siz hakkımı helal etmem diyorsunuz bu tür patronların helalle haramla işi olmaz bunlar diğer tarafı düşünen insanlar değil.Atlasın sahibi Murat Ersoy mesela adamın üstünde bin tane vebal var umrundamı değil çünkü onlar bu dünyanın peşinde.Geç olmadan icra davanızı açın sıraya girin

  Cevapla
 79. Cimer’e yazılan şikayetlerden gelen cevabı herkesin anlayacağı şekilde yazayım. “Bize girmez, size girer”. Atlasjet için gönderilen dilekçelere değişik memurlardan değişik cevaplar geldi, ama hepsinin özeti yukarıdaki gibiydi. Sadece 1 tanesi savcılığa yönlendirdi, ilk inceleme sonucu görevsizlik kararı geldi. Kimisi vaktini ayırıp ne yapmamız gerektiğini anlattı, ama zaten yazdıklarını yapıp sonuç alamadığımızı biz anlatmıştık. Yine de yazmakta yarar var; bu da bir yöntem. “Keşke yazsaydık” düşüncesinden kurtarıyor.

  Cevapla
 80. 3 sene önce

  satmaya çalışıyorlar ama bu devirde bu şirketi kim alır, içini boşaltma taktiği bu ülkenin havacılığı için sıradan birşey zaten! ruhuna Fatiha:(

  Cevapla
 81. 3 sene önce

  Prenslerin bir de üvey olanı var MGD.Abdul Moabery ve GAtelesis bilse müdürünün istanbul da ne işler döndüğünü ,istanbuldaki bölge müdrünün OMS nin gizli ortağı olduğunu herhelde işten atmakla kalmaz,amerika ya girmesini bile yasaklar:)

  Cevapla
 82. 3 sene önce

  Değerli arkadaşlarım ve saygıdeğer Onurair emekçileri burada eski bir Onurair çalışanı olarak yazıyorum. Lütfen biraz gerçekleri görün ve biran önce lütfen birlik olun. Sizlere tavsiyen iş işten geçmeden HAVA SEN e gidin bir destek alın. Ayrıca lütfen bir an önce o uçuş işletmedeki kaptanlardan E.P ve B.T ne ile yarar bir düşünün. Sizler için ne yaptılar demeyeceğim. Size kaç kere doğruyu söylediler bir düşünün. Bu gibi insanların inanın gidecek yeri yok lütfen iş işten geçmeden gerçekleri görün ve bir an önce hukuki yollardan hakkınızı aramaya başlayın

  Cevapla
 83. 3 sene önce

  Yılanın başını küçükken ezmeyince, bir sürü…. türüyor.Tarih tekerrürden ibarettir.Aynı ….ler donup duruyor.

  Cevapla
 84. 3 sene önce

  Toeman tosun bu kadar insanın hakkını yedikten sonra baganayi kandırıp şimdiye kadar yonettigin şirketleri bağırdığın herkes bildiği halde geceleri nasıl uyuyorsun.birgun azrail gelip seni aldığında imamla pamuk muhabeyin olduğunda onca insanın hakkı inşallah ruhuna tecelli eder imam sorfugundada hakkınızı helal

  Cevapla
 85. 3 sene önce

  2022 mayıs ayın da yeni havayolu kuruluyor. Baska care yok oturup beklıyecegız :) nasıl sa bırıleri sırket kurar dıye 2 yıl daha bekledik. Bunu da beklıyeceğuz:)

  Cevapla
 86. 3 sene önce

  oturaklı, koltuğu dolduran bi ekip lazım.

  Cevapla
 87. 3 sene önce

  Su prensleri bir yazında piyasada öğrenelim tek tek.

  Cevapla
 88. 3 sene önce

  Yani boş yapmaya gerek yok ortada açıklanan bir iflas söz konusu değil şimdilik açıklanınca onu o zaman düşünelim Allah yardımcımız olsun herkes zor durumda onun bunun fikriyle olacak işler değil bunlar dünyanın bin bir türlü hali olduğunu zaten biliyoruz saygılar ?

  Cevapla
 89. 3 sene önce

  Bence bütün çalışanlar cimere yazmalı şirket içi bosaltilmadan kontrol altına alınması ve destek verilmesi için yapabileceğimiz şey bu

  Cevapla
 90. 3 sene önce

  Sayın İnan prensleri ben açıklıyım 1: Engin Atay ( oms şirketinin hissedarı gerçi şirketin adını değiştirdiler oms aero grup olarak . Bu kişi son bir yıl içinde kimse maaş almaz iken lüks villa , daireler ve arabalar aldı2: Tufan Özcan ( oms hissedarı)3: Ataç Oruç ( oms hissedarı )daha var oğlu var peki bu oms ne iş yapar nedir necidir ??? işin aslı kene bir şirkettir onurun içini boşaltan bir firmadır. bu arada Cimer’e hiç yoksa nisan ayında 200 e yakın şikayet oldu hepsi hava civa bununda sebebi teoman tosunun siyasi bağlantılarıdırAllah Onurda kalan arkadaşlara yardım etsin iş bulan kaçsın yoksa mahkemeler falan hikaye kimse bişey alamıyacak batacak bu şirket

  Cevapla
 91. 3 sene önce

  Onur aır için yaptıklarımızı bızden baska kımse bılemez dusuk ucretlere calıstık yerı geldı sırkete çok para kazandırdık pes etmedık pandemının baslangıcında thy ucmadıgı yerlere bız gıttık gonullu adamlar ıcerde 2000 dolar yatı paramız kaldı alamadık maaslar ıkramlar ucus saatı parası bıde ustune ustune sozlesmemız bıttı işten çıkardılar bu yonetımde olan kısıler bu kadar ınsanın ahını nasıl alıyorsunuz bızım hakkımızı sız savunacaksınız cankurt bey bı çinlılerle anlasamadı 6 yıldır anlamıuorum ne şartı ıstıyorsunuz bızımı kandırıyorsunuz çinlıler bı hayal dunyası bence o kadar sey vaat ettınız bısey goremedık teoman bey bunları gorup eger bısey yapamıyorsanız gercekten şirket için bısey yapmıyorsunuz demektır mılletın parasını pulunu verın bu seferde para babaları yemesın evıne ekmek goturen emektar işçi kardeslerımız gotursun çalısanların parasını odeyın son alınan uçağı gerı verın yeterlı o para zaten sonra iflas açıklayıp gıderse buyuk ayıp edersınız gercekten bu kadar genc nesıl hayal kurmaz ve kımse bı yere gelemez ınsanları zor duruma sokmayın haklarını temın edın verın

  Cevapla
 92. 3 sene önce

  Allah herkezin yardımcısı olsun…

  Cevapla
 93. 3 sene önce

  Sefa Bey OnurAir mağdurları için elini taşın altına koyan ,kamuoyu oluşturmaya çalışan tek kişi. Şirketlerden nemalanan ve susup dilsiz şeytan olanlardan değil!!! Sefa Bey çok teşekkürler, iyi ki cok az da olsa sizin gibi adamlar var.

  Cevapla
 94. 3 sene önce

  Soğuk su reçetesi;1-dava açanlar var sonuç yok2-içerideki paraları unutun onlar gitti artık3-Şirket zaten bitti içi boş4-şirketin ismi “onuru” lekelendi geri dönüş imkansız.5-bu hale düşen şirketi kimse almaz hayal görmeyin.6-Şirkette mal kalmadı her şey satıldı, satılıyor.7-Alacaklı listesi halk ekmek kuyruğundan beter durumda.8-Mayıs ayında kaptanlar sesini çıkarmadığı için içerideki alacaklar heba oldu.9-Ekim ayında kredi talebi reddedildi.10-Kredi talebi ardından şirket iflas açıklamak istedi.Reis reddetti …11-Sonuç iflas yasağı kalktığı gün hepimizin balonu patlayacak.O yüzden boş yere yorum yapmayın gerilmeyin herkes bir an önce önüne bakmalı.

  Cevapla
 95. 3 sene önce

  Biraz delikanli olun her yazilani yayimlayin

  Cevapla
  • Yönetici 3 sene önce

   provakatörlük yapmayın. Hangi yorum yayınlanmamış tekrar yollayın yayınlayalım.

   Cevapla
 96. 3 sene önce

  Bugun 25.01.2021 alin bu mesaji kaydedin.Bu sirket batmayacak.imkani olan geri donup bir baksin haberlerle onur air kac sefer batirildi kac sefer satildi.cok acik ve net soyluyorum bu haber ve imalari yillardir yapan isimler hep ayni bunlardan biride sefa inan.ya abim buyugumsun seni cok elestirmek istemiyorum ama abicim sen kimsin gazeteci mi?surda paylastigin seyler duyum bunu kendinde soyluyorsun duyumla haber mi yazilir.cok net sirketin mali durumu cok kotu durumda bunda yonetim hatalari illa ki vardir pandeminin etkiside buyuk.bu sirket sefa inan gibilere ragmen batmayacak.hit alabilmek icin yillardir bunlari yaptiniz.dostlar arkadaslar icinizi ferah tutun bu sirket kullerinden dogar yine kalkar ayaga.

  Cevapla
 97. 3 sene önce

  Boyle batmasınızı izleyemeyiz çözüm CİMER

  Cevapla
 98. 3 sene önce

  onurun içi bomboş zaten oms denen şirket üzerinden uçak parçaları satılıp duruyor ye kürküm ye olayı gerçekten ayyuka varmış daha da kötüsü bakırköy iş mahkemesi neredeyse onur davalarına bakıyor lease firmaları motorlarını geri alıyor yazık personeline aylardır bekliyorlar paramızı alabilirmiyiz diye :(

  Cevapla
 99. 3 sene önce

  Bu ülkede herşey unutulur. Cankut Bagana çalışanların hakkını vermezse şayet, gün gelir bu da unutulur. Bir Onurzede unutamaz, birde Cankut Bagana nın vicdanı !!! Bekliyoruz, göreceğiz…

  Cevapla
 100. 3 sene önce

  Onurair 23.09.2019 tarihinde lanetlenmiştir, bir daha iki yakasının bir araya gelmesi mümkün değildir. 2021’in sonlarına doğru iflasını açıklayacak. Aklı olan parasını kurtarıp alternatif iş arayışlarına başlasın…

  Cevapla
 101. 3 sene önce

  Ee sonuc? Ne oldu sonuc ne batti mi cikti mi öldûk mu kaldik mi? Sonuca gelin artik sıktı bu durum

  Cevapla
 102. 3 sene önce

  Hadi uçuş işletme başkanı gitti tip müdürü beyefendi çok mu zor insanları bilgilendirecek bir mail atmak , atamıyorsan şerefinle istifa et, hakkımızı koruyacak babayiğit kaptanlar hala onur air da var.

  Cevapla
 103. 3 sene önce

  Bu şirket çok insanın Ahını aldı az paraya çok çalışanlar için üzücü olur ama sırf yöneticiler için umarım iflas eder. Onlar iyi bir saltanat kurmuşlar umarım iki yakaları bir araya gelmez, çalışanlarından çaldıkları her bir kuruş fitil fitil burunlarından gelir.

  Cevapla
 104. 3 sene önce

  Onurluyum gururluyum

  Cevapla
 105. 3 sene önce

  Hala bir ses seda yok neden ki bu haberleri dahi okumuyormu hiç kimse bir yıldır birşeylerin duzelmesi icin bekledik olana bakın şimdi neden böyle oldu anlamış değilim binlerce kisi ekmek yiyoruz diye kimse sesini çıkarmadı bekledi inandi ne simdi kandirildik mi ?

  Cevapla
 106. 3 sene önce

  Kaderimizde varsa tecavüze uğramak cirpinmayi bırak zevk almaya bak yapacak birşey yok oturup dua edelim de şirket ayakta kalsın ne derseniz söyleyin herkez kendi ekmediginde bekleyip göreceğiz inşallah yetkililer insaf eder

  Cevapla
 107. 3 sene önce

  Bulgaristanda 2019 yılında kurulan firma Enver Arslanın marifetidir.. Onur Air’in batma sebebi kesinlikle covid değildir.. onur airi iki senedir iflasa hazırlıyorlar bu zaman içerisinde de teknik ve genel müdürlük yöneticileri şirketin içini boşaltılar. Enver’e yönetici demez gerçi çalışanlar herkes kendisine tırcı der… hiç bir vasfı olmayan kapasitesiz hırsızlara böyle yetkiler verilirse sonuç bu olur.. Cangut bagana bilgisi dahilinde her şey..

  Cevapla
 108. 3 sene önce

  teknik kısmının sözde çalışanı tufanın yamağı Enginnnn bir senedir kimse beş kuruş maaş alamazken pilotlar muane ücretini bile cebinden ödemek zorında kalırken siz ödeyin şirket size bir gün verir denirken… bu engin denen pislik kaç trilyonluk ev aldı kim bilir kaçıncı evi.. hangi maaşınızla alıyorsunuz bu evleri… cankut bagananın umurumda değil keşke ortada olmayan paraları şirketin kasasında olsaydı bugün bir pegasus olurdu..

  Cevapla
 109. 3 sene önce

  onur air in başında ki Tosuncuk ve yönetim gitmeden zor paçayı sıyırırsınız.

  Cevapla
 110. 3 sene önce

  Antalya koordinatörü GT fosss, jeddah base koordinatörü YK fossss, KHB başkanlık ve TB koltuk fossss. Hadi atıp tutuyor böbürleniyordunuz müdür ve koordinatör olduğunuz yeni şirketlere bizleri de alırsınız.Lakin sizin gibi çapsızlara da kimse müdürlük ve koordinatörlük vermez!

  Cevapla
 111. 3 sene önce

  … genel müdür olarak atandığı zaman ben Onurlu arkadaşlara söylemiştim” bu şirket 1-2 sene içerisinde kapatılır olan da size olur” diye.2002 yılında Bosphorus’un gnl.md. dü .Benzer şeyler oldu.Hileli,yalan,dolan,antin kuntin işlerle personele aylarca maaş ödenmedi.İcra işlemlerinden de bir sonuç çıkmadı.Şirket üzerine bir çöp tespit edilemedi.Biz çalışanlarda avukatı zengin ettik.Mahkeme harçları ödedik.Netice sıfır.Allah bunları ve bunları denetlemeyip görevlerini yapmayanları ıslah etsin.

  Cevapla
 112. 3 sene önce

  Bilet satıp uçuşu iptal edip biletlerin iade paralarını ödemeyerek gelir kapısı keşfeden şirket.

  Cevapla
 113. 3 sene önce

  Elimde kahve fincanı, camdan dışarı yağmuru seyrederken Onur ve Atlas pilotlarının düştüğü durumu okumak bir başka zevkli oluyor.

  Cevapla
 114. 3 sene önce

  Bizlerde bu eziklik,bu birlik olamama aman olan bana olur tavrı olduğu sürece( hepsini kendimden biliyorum) şirket batsa hiçbir hakkımızı alamayız şirket batmasa bedava çalışmaya devam edilir ,pilotsan eşşek olmayacan yoksa acimaz adama semeri vururlar.

  Cevapla
 115. 3 sene önce

  Burada aslanlık yaptığın kadar, Onur Air de yaptın mı? Biraz ağır ol sakin ol? Kimsin nesin? Kaptansan normal, hep atar tutarlar sonra fossss!

  Cevapla
 116. Yorumları yapanların cogu kaptan. Kaptanlık ayaga dustu bu pandemide. Acıkcası iyi oldu parayla lisans alıp kendini bilim adamı sananlara ders olsun. Umarım kaptan maasları bundan sonraki sürecte sirketlerin gelirine paralel olarak yarı yarıya düser. Kabin memurlarınında maası biraz olsun yukselir. Onurair guclu bir firma icinde bukadar hayin barındırıp hala ayakta kalabildigine göre

  Cevapla
 117. 3 sene önce

  Kayyum sart goz gore gore boyle sey olur mu.. Ayiptir hic mi goren yok olanlari..

  Cevapla
 118. 3 sene önce

  Ülkede çürümemiş,kokuşmamış,yozlaşmamış,bozulmamış bir yer kaldı mı ki Onur ve Atlas da kalsın? Adaletin,hakkın,hukukun,caydırıcı,yaptırıcı cezaların olmadığı olsa bile adamına göre muamele edildiği bir ülkeden,kurumlarından,şirketlerinden,patronlarından ne bekliyorsunuz ki? Tepki vermeyen,sorgulamaz,bana neci,neme lazımcı,çıkarcı,hep başkalarının kendi hakkını savunmasını bekleyen topluma da böyleleri müstahak…

  Cevapla
 119. 3 sene önce

  Tam iki senedir tip eğitimimizi bitirmediler ve ayrıyetten bize sigorta yaptırmadan saatlerce uçurdular( koskoca şirket utanmıyor mu sigortasız pilot uçurma ya). 230.000 TL paramızı aldılar ve İki sene içerisinde sadece 50, 60 saat uçabildik( SİGORTASIZ). Tip eğitimi parasını peşin olarak zorla almayı biliyorsunuz ama bizim eğitimmizi bitiremiyorsunuz, bazılarımız ev kiralarımızı bile ödeyemiyor veya sokağa çıkmak için bile cebimizde 1 lira para yok. Hiç gelir yok ama ödediğimiz binlerce Euro para var, hala tip eğitimi için çektiğim paranın kredisini ödüyorum ve elimde ne arabam ne evim kaldı. Hakkım hepinize haram olsun.

  Cevapla
 120. 3 sene önce

  Sefa bey aşağıdaki linki iyi okuyun. Onur Air 2020 yılını ne kadar yüksek satış geliri ile bitirdiğini yazıyor. Nerede bu paralar.Madem Türkiyenin en iyi şirketleri arasında girdin o halde çalışanlarını neden süründürüyorsun. https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaberleri/hizmet/onur-air-turkiyenin-en-buyuk-110-sirketi-oldu/658290

  Cevapla
 121. 3 sene önce

  Abi nedir bu böyle batacaksa batsın ne süründürdünüz bizi. Pilot olduğuma olacağıma pişman oldum. Bir şirket mail atmazmı arkdaşlar biz şu durumdayız eğitimler vs şu zamanda olacak yada olmayacak diye.

  Cevapla
 122. 3 sene önce

  Bırakın beddua okumayı madem bu kadar üç kağıt yapılıyor Cumhurbaşkanına kadar bu durumu iletin. Bu durum sizi ilgilendirdiği kadar ülke ekonomisini de ilgilendiriyor. Gelsin Kayyum, araştırsın çıksın gerçekler ortaya. Allah yardımcınız olsun.

  Cevapla
 123. 3 sene önce

  Sayın Tosun hangi şirkete gitse o şirket batıyor, neden acaba?

  Cevapla
 124. 3 sene önce

  Sefa Bey öncelikle teşekkürler cesurca ve en azından kaçak güreşmeyen ifadeleriniz ve takibiniz için…Söylenecek çok ama çok şeyler var herkesin de bildiği üzere.Ancak 15 yıla yakın zamandır bu “caanım” şirkete gecesini gündüzünü vermiş bir birey olarak nefret ve üzüntü doluyum..Öyle bir noktaya gelindi ki artık alınamayan paralar vsvs gündem olmaktan çıktı.Sadece insaniyet ve şeref kavramlarını anlamaya gayret ediyoruz biz bir avuç “ONUR” lu insan..İstemezdik ki içinde 4ncü kat ikametçileri hakkında eleştiriler geçen cümleler kuralım.Zira yönetim ve patronsal konuların bizi ancak minnet kavramı ile alakalı ilgilendirdiğini düşünmekte idik.Ancak öyle bir duruma düştük ki, öyle yalanlarla karşılaştık ve duyduk ki; mecburen artık muhatabımız o insanlar da oldular..Yazıklar olsun ibaresi yeterli olamaz biliyorum ancak yine de belirtmeliyim ki bizi temsil ettiğini düşündüğümüz (yönetici demiyorum) kaptan arkadaşlarımız insan içine çıkacak yüzü nasıl bulurlar şüphedeyiz (onlar için bu pek dert olmasa da). Diğer birlik olması gereken kaptanlar ise zaten boş konu..Koşa koşa uçuşa giden herkesin mutlak bir sebebi vardır diye düşünmekten başka yapacak bir şey yok gibi..Oturduğu koltuğu mobilyayı satan, taksi şöförlüğü ya da kuryelik yapan pilotlar var iken sergilenen genişlik takdire kesinlikle şayan.Asansörde her karşılaşmamızda “sizler benim evladımsınız” diyen Cankut Bey (Cankut Baba)…Ee ellerinden öpüyoruz…

  Cevapla
 125. 3 sene önce

  En azından Bora Kaptan sesini çıkarabilmiş hiç ses edemeyenler de var, whatsap grubundaki ses kayıtlarını alıp yönetime dinleten utanmazlar düşünsün biraz da sonumuzu

  Cevapla
 126. Ne yaparsın thy diyince savunucular okuyodur belli oluyor zatenn. Bırak küçük şirketleride thy herkes hakettiği yerdemi biraz araştırın bilhassa için içerisinde olan biri olarak neler dönüyor. Hakeden hakettiği yerde ya hani. Kolay tabi sizlere batsın demek..

  Cevapla
 127. 3 sene önce

  Thy hakkında yolsuzluzlukları konuşun birazda konuşamazsın çünkü sizlerde ordan bişeyler yiyosunuz yapmasın saçma yorumlar. Şunu demenizi beklerdim. Heyşey güzel olsun havacılık eskimseyrine döndüsün ama sizde bu yok batsın zaten kötü bi şirket diyerek zaman geçiriyorsunuz. Görüyoruz neler oluyor kara para kalanan yerleri herkes çok iyi biliyor en azından..

  Cevapla
 128. Havacılıkla ilgili yurtdışı haberleri takip ediyoruz.Devletler havacılık şirketlerine milyarlarca dolarlık yardım yaparak ayakta tutmaya çalışıyorlar.Yaşanan pandemi sürecini atlanmanın havacılık şirketleri açısından başka bir yolu maalesef bulunmuyor.

  Cevapla
 129. 3 sene önce

  Bu aşamadan sonra yapılacak tek şey CİMER e gerekli her bilgiyi göndererek ülke ekonomisini direk ilgilendiren bu konuyu dile getirmek. Gerçeklerin ortaya çıkması için KAYYUM atanmasını sağlamaktır. Nokta.

  Cevapla
 130. 3 sene önce

  Bukadar çokmu isteniyor şirketlerin batması. Gidin devlet destekli olan thy hakkında konusun. Thy de herkes kendi alın teriyle çalısıyor değilmi yoksa alayı torpilli insanlarla dolu bir yermi. Konusacaksanız bunlardan konusun küçük şirketleri karalamayın. Onur air yurt dışı sürekli yolcu akısı yaptığı içinmi batıyı sizlere. Batmasın biz ayakta tutacağız şirketi çalışanlar olarak bizlerde pes etmedik.

  Cevapla
 131. 3 sene önce

  Bi batsında siz de kurtulun bizde yetti artık yaa !!Oturduğunuz yerden konuşmak kolay Olan bizim gibi alın teriyle çalışana oluyor siz anca konuşun ohhh ne güzel ?? ??

  Cevapla
 132. 3 sene önce

  Havacılık çalışanları eğitimli ve belirli bir seviyede entellektüel kişiler olarak bilinirler. Ancak haklarını arama konusunda bireysel mücadele etmenin zor olduğunu hala anlayamamışlar. HavaSen gibi bir sendika altında toplanıp hak arama yerine patrona haklarını helal etmeyeceklerinden söz ediyorlar. Helal etsenizde etmeseniz de bu konu patronların umurunda değil ve sizin durumunuzu çözmez. Gerçekçi olun. Anayasadan kaynaklanan haklarınıza sahip çıkıp çağdaş birey , yurttaş olmayı deneyin.

  Cevapla
 133. Turizm bakani Atlas niye sahip çıkmadı kardeşi iflas etmedik diyerek zaman kazanarak 2 ay da iflas ettirdi.acente,çalışan ve müşterileri mağdur etti.yazik

  Cevapla
 134. 3 sene önce

  Biladerim safi ergin şirketi bırakıp gitti Allah razı olsun patron Özcan toplar bey borçlarını personeline fazlasıyla ödedi baba adamdır Özcan toplar

  Cevapla
 135. Onur teknik depoyu boşaltıyor. 70 bin dolara aldığı parçayı oms ye 4 bine aktarıyor. Engin atay Onur dan maaş alarak omsye patronluk yapıyor. Cankut beyden habersiz olduğunu hiç sanmıyorum…. Keşke satılsa da bütün müdürlerden yalaka dinazor şeflerden kurtulsak. İlkin’ide, İlhan’ ıda, Teoman’ıda Allah a havale ediyorum. Çaldıklarını yiyemezler inşallah

  Cevapla
 136. 3 sene önce

  HEP aynı sorunlar.T H Y yer hizmetleri özelleşirken Kaptanlar ve ekibi bizlere birşey olmaz diyorlardı…… Ama malesef şimdi tehlike çanları çalıyor. Gayet normal.5 şapkalı personel olarak bizleri yok ettiler.Sendikanın zayıflaması malesef pek iyi bir olay değildir.

  Cevapla
 137. 3 sene önce

  Atlasglobalın kokpıt uyesinin yaptıgını siz yapmayın. Murat ersoy sevdasına ucaklarını uçurdular… ekıplere maas vermıyorken haklarını vermıyor iken aldılar ucakları yurtdısına götürdüler.. ama olan Me ye degıl ne yazık ki acı bir sekılde olumsuz dönüşü kendılerine kader birlıkleri yaptıkları ekıp arkadaşlarının canını acıttılar. Eger atlasglobalın elde kalan ucakları tr de apron kalıp ucurmasaydılar hersey cok farklı olabılırdı. Konuyu hemen baglamam gerekır ise maas harcırah hıcbır hakkınızı alamıyorsunuz UCURMAYIN UCAKLARI.. ucaklar yerde kalsın. Bu senaryo yu bırde siz deneyın nasıl sa kaybetcek bırseyınız yok amacınız ucus saatı yazmak degılse.

  Cevapla
 138. 3 sene önce

  Sayın Bora Kaptan, Acaba siz bilerek mi uçtunuz? Yoksa Airbus 330 saatini arttırmak için mi uçtunuz? Benim bildiğim Bora Buhara Kaptan sektörde tecrübeli bir insandır, kimsenin de aklına gitmez. Gerçi Atlasta yapılan toplantılarda ne kadar uçmayalım deyip de toplantı sonunda kapıdan çıktıktan sonra direk uçağa koşan kaptanlar oldu. sanırım aynı kaptanlar aynısını da Onur da yapmışlar. Dolayısıyla Patron için bağırmanın ve sızlamanın fayda etmediğini hem Onur da hem Atlasta gördük. Dolayısıyla Patron adamı 500 dolara uçurur ve o 500 doları da vermez. Sizler birlik olmadığınız müddetçe ağlama duvarına çok yazı yazarsınız. Öncelikle Kaptanlar olarak bir birinizin kuyusunu kazmayı bırakıp birlik olun ve bu oyunlara gelmeyin….

  Cevapla
 139. 3 sene önce

  prens denenler esasında çok net ve onlarda para için aynı Sn Bagana gibi kendi isimlerini bitirdiler! yazık oldu

  Cevapla
 140. Onur Air zaten zordaydı ama pandemi sonrası çöktü ve olan personele olacak gibi! SHGM neden ziyaret etmez ne yi bekliyor?????????

  Cevapla
 141. 3 sene önce

  Bora kaptan bizde Murat Ersoy’u Allaha havale ettik ama henüz bir sonuç alamadik henüz çarpılmadi anlayacağiniz;yani sonuc gelmiyor bilginiz olsun.

  Cevapla
 142. 3 sene önce

  Onur ilk kurulduğunda sahibi sayin Kazım Tongoz. Genel mudur Rahmetli Sevinç pınar pasa Turkiyede bir ilk yaşandı sıfır airbus 320 ile AOC Alan sirketti o yıllarda iç hatlar THY nin tekelindeydi İstanbul Airlines çok güçlüydü adana ic hat uçuyordu sahibi özcan toplar tüm charter şirketlerin dis hatlardan başka frekanslari yoktu Teoman tosun Bosporus air de çalışıyordu Bende Onur air su an Sayın tosun onurun genel müdürü havaciliktan gelen deneyimli bir kisi 35 yıllık istatiklere baktığımızda Teoman tosun bizim kuşak ona Çizmeli der hangi hava yolunun genel mudurlugunu yapmışsa o şirket AOC kaybetmiş BOSFOROS.BEST örnekleri umarım onur istisna olur Bu şartlarda biraz zor görünüyor gibi hiç ucus yapman bir havayolunun ayakta kalma şansı bana göre yok eger onur air batarsa yazık olur

  Cevapla
 143. 3 sene önce

  İşte burakadar basitce konuşabilirsiniz özel şirlet hakkında. Keşke bunları devlet destekli thy üzerindede konuşsanız. Özelde kendi ayaklarının ğstünde durmaya çalısan şirketlere böylem ağır itamlarda bulunursunuz keşke thy hakkında yapsanız. Thomas vardı dünya ya turizmi acan en güçlü şirketti belli olmaz herkes batar. 

  Cevapla
 144. 3 sene önce

  Artik o malum medya sitesini hic okumuyacagim kendisine rayting kazandirmiyacam.Az okunursa reklam alamaz para kazanamaz yani can damarindan vurmus oluruz

  Cevapla
 145. 3 sene önce

  Malum havacilik medyasi onur air hakkinda hic bir haber yapmiyor.Yayin kanalini bile siyasete bulastiriyor.Biliyorsunuz kendisi bir partinin meclis uyesi thy yi kotuleyecek bir durum olunca hemen haber yapar gecenlerde thy evden calisanlarin yemek parasini odemiyor diye haber yapmisti.Allah ricasi icin birde onur air e baksaniza haber yapsaniza nerede kaldi sizin adaletsizliginiz.Kimse ayranim kara demiyor guc kimin elinde ise hakli o oluyor

  Cevapla
 146. 3 sene önce

  Yaşadıklarımız ve yaşattıklarınız çok acı kimse haketmiyor fakat bu yolsuzluk perdesini Ali Murat Ersoy açtı Bagana içinde güzel bir emsalmiş ki o da Ersoy gibi şirketi batağa sürükledi.Biliyor Ersoy’un arkasında devlet olduğunu.resmen ülkeyi bitirdiniz hepinizden çıksın bu yaptıklarınız

  Cevapla
 147. 3 sene önce

  Sefa bey şu cümleyi yazınızın içinden copy-paste yaptım“Cankut Bagana’nın güzel bir ismi vardı. Havacılık camiasında sevilen ve sayılan biri idi.”Di ‘li geçmiş zaman kullanmışsınız. Bu da çok manidar. Cankut bey çalışma arkadaşı tercihlerini uzunca bir süredir bu prens tabir ettiğiniz tarz kişilerden yana kullanıyor. Onların ağzından duydukça yaptığı işleri akıllıca zannediyor. Amaç para kazanmak değil. O ticari zekasını sudoku oynar edasıyla kullanmakla mutlu oluyor. Prens tabir edilen kişilere kendi şirketinden çaldırıyor. 3500 TL ye çalışan 30 kişinin hakkını maaşını ödemeyip, kendisini ticari deha gibi satan prenslerini ihya ediyor. Burada sadece kul hakkı yenmiyor , organize şekilde tüm şirket çalışanı, dış alacaklıların herşeyi , hem de övüne övüne, güle oynaya gasp ediliyor. Lüks otomobiller, villalar, şirket koridorlarında kahkahalar yükseliyor.Heralde bu kadar yeter.

  Cevapla
 148. Duygusu olması gerek insanın, ahlakı olması gerek. 30 yıllık güzelim Onuairi ne hale getirdiniz Cangut Bey, artık ya itibarınız yada binlerce personelin hakkını yemek ile anılacaksınız. Umarım yıllar sonra bile insanlar internet üzerinden İsminizi veya Onurairi arama yaparken, batan bir şirket ve binlerce kişiye borç takan sahibi Cangut Bagana diye bulmazlar! Neredeyse 30 yıllık güzide bir firmanın ve her daim güzel anılan patronunun düştüğü hale bak. Yazık ettiniz hemde çok yazık!

  Cevapla
 149. 3 sene önce

  Cangut Bey , şirketinizde 330 filosunda çalışan pilotlarınızdan biriyim ben , Ocak itibariyle 1 yıldır çalışanızım , bu gune kadar tarafıma verilen tüm görevleri yaptım ama Ocak ayından beri bize verdiğiniz sadece çeyrek maaş !!! Ben atlas dan gelen kpt olarak en son maaşımı Eylül 2019 da aldım şu an Ocak 2021 , ben hakettiğim maaşı almak için daha ne yapmayılım? Bazıları sorarabilir kaptansın niye uçdun ben 1 yıllık çalışan olarak bunu da sorguladım kpt listesinin başında Onur airde 15 yıldır 20 yıldır çalışan kpt lar var biri açıp demedi Bora oğlum para almıyoruz uçma diye , ben açıp bir kaç kaptana sordum uçmayalım diye ama kimse yanaşmadı ,birlik olunsaydı bir çok uçuş yapılamazdı , lafı çok uzatmak istemiyorum herkes Onur airde işleyişin nasıl olduğunu eminim benden çok iyi biliyordur yukarda Allah var Cankut Bey , kaç çalışanınız var ben bilmiyorum ama herkesin ahını alıyorsunuz ! Hoca sorduğunda hakkınızı helal edermisiniz diye Allah kimseyi helallik almadan göndermesin ben Allah rızası için helal ederim ama etmeyenlerde olucaktır , saygılarımla Kpt. Bora Buhara.

  Cevapla
 150. 3 sene önce

  Istanbul airlines in sahibi safi ergin in kulakları çınlasın 6000 çalışan ın hiç birinin alacagı kalmamıştı şirketten.

  Cevapla
 151. 3 sene önce

  Düştüğünüz duruma bakın. Evladınız gibi sevdiğiniz Onurairi de düşündüğünüz duruma bakın.! Bundan sonra Sefa beyin dediği gibi ya para ile ya itibar ile anılacaksınız.! Arama motorlarında isminiz geçtiğinde batık şirketin hal yiyen patronu diye anılacaksınız!!!

  Cevapla
 152. 3 sene önce

  Aynı şeyleri döndürüp dolaştırıp tekrar yazmayın, bunlar yeni bilgiler değil diye yorum yazmıştım. Hoşunuza gitmemiş herhalde silmişsiniz. Sizin de diğerlerinden bir farkınız yok. Haber yapmış olmak için aynı şeyleri yazıp durun. Aferin size

  Cevapla
 153. 3 sene önce

  Senin gibiler çok bu şirkette dedikoduya kendini avuyorsun satıyorsunuz.once bir sor kendine bazılarını similatore çağırdılar seni niye cagirmadilar neden .çünkü balonculari çağırıyorlar hangi alemdesin başka bir onurmu açılmış acaba kendin çal kendin oyna

  Cevapla
 154. 3 sene önce

  Projelerini açık etmişsiniz. Murat Ersoy ödeme yapmıyor cankut bagana neden yapsın ki.

  Cevapla
 155. 3 sene önce

  Cankut Bey kefenin cebi yok unutma! 1-Bütün personelin hakkını organik tarıma aktardığın milyon dolarlarınla derhal öde! Yoksa mezarında huzur bulamazsın.2-Seni dava edip kazanan ve icraya veren herkesin parasını öde, çünkü şirketindeki her kademede yer alan yönetici müsvetteleri milleti yalan dolan ve mobingle işten çıkardılar, ah aldılar. İşin özü önce seni bugüne getiren emekçilerinin hakkını derhal öde, bu senin için en hayırlı yoldur.3-Şirketindeki bütün yöneticileri kov ve bir kuruş verme, yediklerine saysınlar.

  Cevapla
 156. 3 sene önce

  THY teknikte çalışan bir havacı dostunuz olarak size bazı bilgiler vereyim, onur Air yıllardır THY teknik ile pool anlasmasi yapar, yani komponenet tedariği anlaşması, onur airin en zor zamanlarinda bu anlasma ile firmaya yardımcı olunmuştur, en son durumda yüklü biriken borç nedeni ile üst düzey toplantı yapılarak, onur airin bir uçağı tear down yapıldı ve borçları kapatilarak anlaşma sonlandırıldı, 10 yıllık bir anlasma bitti, oms uçakları parçalayarak satışa sunuyor kesinlikle doğru bir haberdir, ayrıca yaklaşık 10 tane a330 stokaj işlemleri yapılmadan öle açıkta ataturkde bir yıldır yatmaktadır, o uçakların bile uçması için en az 3 ay ağır bakıma girmesi lazım, onur teknik sessiz, kısacası onur batıyor arkadaşlar. Toplantıda bize iflas edebileceklerini açık dille söylediler, durumları hiç iyi değil, alacaklarınizi alıp kaçın, saudia operasyonu sona erdi bunu da ilettiler. Sonuç olarak heryer tıkandı. Allah yardımcınız olsun, yöneticilerde kesinlikle inanmayin, gerçekten çok yalancı ve dolandirici bir tayfa var, bugün dediklerini yarın yalanlarlar, eğitimdeki arkadaşlara da geçmiş olsun diyorum, halen umutla bekleyenler var anlıyorum ama bir an önce uyanın, şirketi satıyorlar ve iyi uçakları bulgaristana devrediyolar.

  Cevapla
 157. 3 sene önce

  Arkadaşlar en son duyduğum habere göre yönetim bazı kaptanları simülasyon için çağırdığı yönünde. .Bununla alakalı bilgisi olan var mıdır ?

  Cevapla
 158. 3 sene önce

  Sefa abi, ne yazık ki Cankut Bagana sizi de kullanarak çalışanlarını bu güne kadar hep oyaladı yok satılacak yok ortak gelecek, bu arada da fırsattan istifade ağır ağır onur air in tool ve component lerini ya oms ye geçirdiler yada oms üzerinden sattılar.

  Cevapla
 159. 3 sene önce

  sırf hit kasmak için insanların zayıf noktalarını kullanıp yazılar yazıyorsunuz. ayıp!

  Cevapla
 160. 3 sene önce

  Değerli Kaptanım. Yakında mail atacakları mail adresleri olmayacak. Sizce kullanılan yazılımların programların ücretleri ödeniyor mu

  Cevapla
 161. 3 sene önce

  Yazıklar olsun yüzlerce kişiyi düşündüğünüz duruma bakın.. Bravo 4. Kat yönetimine…Hepsini nasıl hatırlayıp anacağımızı bilsinler. Bize yaşattıklarını yaşamadan can vermesinler.

  Cevapla
 162. 3 sene önce

  Değerli Kaptanım. Yakında mail atacakları mail adresleri olmayacak. Kullanılan yazılımların ve programların ödemeleri yapıldımı acaba.

  Cevapla
 163. 3 sene önce

  Onurairin başında Teoman tosun olursa bu yaşananlar gayet doğal tosun bey kac şirketi yönetiyse,o şirket batmıştır.patronlar kazanmıştır.ozellikle tercih edilen yönetici yapısında olduğu için ,patronlar çalışanın hakkı alın teri emeğin karşılığını düşünmezler.onurair de calisanlarini düşünecek bir şirkette değil.calisanlarindanda şirkete karşı atlastakiler gibi tepki vereceğini de sanmıyorum.ucan kuşa borcu olan uçakları olmayan bir şirkette uçmayi düşünen arkadaşlarin biraz gerçekleri görmeleri gerekiyor asparagas oyalama satış haberlerine kanarak sessizliğe bürünüp hayal aleminde yasarsaniz büyük hüsrana ugrayacaksiniz .şimdiden geçmiş olsun .tosunsuz bir sirkette ucmaniz dileğiyle.

  Cevapla
 164. 3 sene önce

  Kaptanlar adam olsa milletin parasını verin sonra uçarız derlerdi,millet parasını alırdı, kaptanlarda kendilerini kullandirmamis olurdu.

  Cevapla
 165. 3 sene önce

  Sefa bey öncelikle Onur air ile ilgili “GERÇEKLERİ”bizlerle paylaştığınız İçin teşekkür ediyorum . Ben Onur Air’de 5 yıldır çalışmakta olan bir kaptanım . Bu şirket çalıştığım bu süre zarfında da diğer “Emekçi” tüm arkadaşlarımla birlikte gece mi gündüzüme katarak uçuş yaptım . Peki şirketim bunun karşılığında ne yaptı ??? Hak yedi , adam kayırdı , hakkımı tam olarak vermedi … Sonuç ise ortada Onur Air’in sevgili yöneticileri ve bağlı bulunduğumuz Uçuş işletme’deki meslektaşlarımız bizlere bir yıldır “TEK BİR SATIR” bilgilendirme maili bile atmadılar .Onları Allah’a havale ediyorum . Çok insanı mağdur ettiler .Ne diyeyim Yazıklar olsun.

  Cevapla
 166. 3 sene önce

  Sefa bey kaleminize sağlık.lakin bu yazı ve benzeri yazıları okuyupta elini vicdanına koyupta o kadar insanın alinterini gasp ederek üzerine yatarak alan emek hırsızlığı yapan yönetici malesef göremiyorum.insallah bu yazıyı okuyup ta onca yalan haberlere itibar ederek umutlanan onur personelide İnşallah gerçekleri görür.Bu onurair yoneticilerinde çalışanına saygısı sevgisi olsaydı.onca çıkan yalan haberlere ve pandemiden dolayı mali çıkmaza düşülen bu durum karşısında personeli bilgilendirecek mesajlar yayınlardi.Pandemiden dolayı sarsılmaya şirket yok fakat hiç bir şirket personelini onurair gibi magdur etmemiştir.sigortalar iptal edildiği gibi hakedilmis pandemi öncesi maaş ve alacaklar ödenmemiş pandemi döneminde bile hiç bir ödeme yapmadan personel calistirilmistir.hak arama durumunda dahi işten atilmakla imali mobing uygulamaktanda geri kalmamislardir.Simdi sektörde bırakmış oldukları bu olumsuzluklar karsinda ne kadar guvenirliklerini sorguluyorlarmi,onca insanı mağdur edip emeklerini gasp ederek rahat uyuyorlar mi çok merak ediyorum.Allahindan korkmuyorlarsa onca insanın ahını bedduasini almaktan mutlu oluyorlar devam etsinler.hicbir kötülük öbür dunyaya kalmadan bu dünyada cezasız kalmaz.saygilar herkese sabırlar.

  Cevapla
 167. 3 sene önce

  Sefa bey. Bu bilgileri Onur Air personelleri zaten biliyor. Bir önceki yazınızın yorumlarında hepsi yazılı.

  Cevapla
 168. 3 sene önce

  OnurAir bünyesinde duyduğunuz her şey yalan. Yok Mart ayı Mısır, yok kredide faiz antlaşması, yok Cangut bey veya devlet Onurun batmasına müsade etmez vs vs vs… Son perdeyi size ara gazı vererek oynuyorlar. Muhtemelen bir sonraki adımları varsa harcirah alacağınız, onları yatırıyoruz der, ağzınıza bal çalarlar. Bir an önce birlik olun. Elimize ne geçer ki demeyin. Bu işlere hiç belli olmaz. Açık ve net olan şey sizlerin tüm alacaklarınızı bu herifler içkilerini yudumlayarak buhar etti. Sezona başlayacak bir şirket olsa şimdi bir çok arkadaşa başta simülatör ve diğer gerekli eğitimleri planlardı, varmı gözüken plan? Biraz dik durmak, mücadele etmek gerek yoksa bu adamlar göze baka baka, küfür eder misali alın yerlerini ayaklar altına alıp sizleri ciddi manada maddi manevi büyük boşluğa atıyorlar.

  Cevapla
 169. 3 sene önce

  Sefa bey ama malum haber sitesi editörü bay g.dık hala Murat Ersoy’un personelinin haklarını vereceğini ondan ilgili havayolu hakkında haber yazmadığını söylüyor

  Cevapla