featured

ONUR AIR DE NELER OLUYOR – BAY TOSUN, “NE YAPMAK İSTİYORSUN”…

Bildiğiniz üzere, gerek Atlas Global gerekse Onur Air hakkında bir dolu köşe yazısı yazdım. Bu iki şirket, bence Türk sivil havacılığının yüzkarası olarak çoktan tarihe geçti. Atlas Global’deki yanlışları, çalışanların haklarını alamamalarını, mahkeme süreçlerini, Cankut Bagana’nın Cumhurbaşkanına kadar çıkış nedenlerini, Atlas Global‘in uçak parçası satan firmasını, bir başka ülkede açtığı ortak şirketi yaza yaza bir hal oldum.

Onur Air’e geldiğimizde ise, bu şirketin aynı Atlas Global gibi meçhule giden yola girdiğini ve bana göre bu şirketin bittiğini içeren bilgiler eşliğinde, her zaman olduğu gibi olan çalışanlara olacak tahminimi yakında Atlas Global zedeler gibi Onurzedelerin de her an mahkeme aşamalarına gireceklerini yazıp durdum. Şimdi de yine aynı görüşteyim.

Sayın okurlarımız;

Onur Air; daha önce 1 Temmuz’da, ikinci açıklama 6 Temmuz’da, üçüncü yapılan açıklamada ise, “hazırlıklarımızı tamamladık 26 Temmuz da uçuyoruz” şeklinde yapılmıştı. Ancak uçuşların gerçekleşmeyeceğini kendileri de bildiği halde her nedense, Atlas Global’e benzer oyalama taktikleri devam ediyor.

Son olarak da, Bay Tosun’un imzası “ile Pandemi nedeni ile ara verdiğimiz uçuş faaliyetimize ikinci bir bildirime kadar başlayamayacağımızı ve çalışanlarımızın özlük hakları saklı kalmak kaydıyla izinli sayılacakları hususunu birimlerinize bağlı çalışanlarınıza bildirilmesi” şeklinde yöneticilere bir duyuru yayınladı. Bay Tosun, Genel müdür olarak sizin çalışanların önüne çıkma cesaretiniz yok mu ki, bu iletiyi bildirme görevini yöneticilerinize transfer ediyorsunuz? İletiler resmi tebligat değildir ki… Oynamayın bu insanlarla… Atlas Global gibi şimdiye kadar kıvırdınız.  Yeter artık en azından iflasımı verdik arkadaşlar, bundan sonra verin bizi mahkemeye alabiliyorsanız alın deyin.

Peki, bu numaraları yedik diyelim. Şimdi de Onur Air çalışanları adına için sizlere bazı sorular soralım.

Bay Tosun;

 • Kokpit ve kabin personeli Pandemi’den önce limitlerde ve limit üstü uçuş yaparken maaşlarını düzenli ödediniz mi? İçerde kalan hak ettikleri alacaklarını nasıl, ne zaman ve ne şekilde ödeyeceğinizi açıklamayı da düşünmüyor musunuz?

 

 • Duyurunuz “özlük hakları saklı kalmak kaydıyla tüm çalışanlarınızın izinli sayıldığı” ancak, nasıl izinli sayıldığı ‘’ücretli mi’’ ‘’ücretsiz mi’’ şeklinde net bir açıklaması bulunmayan ve belirsiz, ucu açık bir bildiri değil midir? Bu ucu açık bildiriyi yutan var mıdır? Hukuki geçerliliği var mıdır?

 

 • Şayet tarihi belli olmayan bir ücretsiz izin öngörülüyorsa çalışanların mağduriyeti nasıl giderileceği konusunda çalışanlarınıza ayrıca bir duyuru yapacak mısınız?

 

 • Pandemiyi gerekçe göstererek uçuşların yapılamadığını ve yapılamayacağını dile getirmeniz doğruluğu olmayan bir açıklama olsa gerek. Zira aldığımız istatistikler diğer şirketlerin aksaksız uçuş gerçekleştirdiğini net olarak ifade edebiliriz. Pandemi arkasına sığınıp gerçeklerin açıklanmasından neden çekiniyorsunuz, çalışanlarınızı neden oyalayıp duruyorsunuz?

 

 • İşletme Ruhsatı (AOC – Air Operator Certificate) belgesinde, ilgili mevzuatta yer alan tüm gereklilikleri karşılar durumda olduğunu ve emniyetli uçuşlar gerçekleştirebilecek yeterli donanımın olması koşullarının ortadan kalktığı ve AOC nin askıya alınmasını önlemek düşünce içerisinde olabilir misiniz? Bu taktiği SHGM’nin yediğini mi sanıyorsunuz?

 

 • Kurduğunuz OMS şirketinizle Onur Air’in uçak parçaları satışlarınız nasıl gidiyor? Elinizde hala satılacak bir şeyler kaldı mı, yoksa o koca malzeme deponuzu sıfırlayabildiniz mi?

 

 • Bulgaristan’da bundan 2 yıl kadar önce kurduğunuz Holiday Europe havayolunda işleriniz nasıl gidiyor acaba? TC-OBZ tescil isimli A321 dışında başka hangi uçağı veya uçaklarınızı oraya transfer ettiniz?

 

 • Antalya Fraport’un Onur Air’den alacağına karşılık 8 uçağınız için aldırdığı haciz ve uçuş yasağı kararı ile yerde yatan bu ve diğer uçakların stokajları ve zorunlu bakımları yapılıyor mu? Pilotlarınızın eğitimleri tam mı?

Bir şirketin devam etmesi istihdam demektir, çalışanların mutlu olması demektir. Dileğimiz hiçbir şirket kapanmasın faaliyetine devam etmesi seklindedir. Çalışanlarınızın evlerine ekmek götürüp götüremediği hususunda bilginiz var mıdır?

 Bay Tosun; Türk sivil havacılık sektöründe çok kötü bir ününüz var. Birçok şirket batırdınız. Bir dolu ah aldınız. Birçok çalışanın hakkını yediniz ve anlaşılan hala yeme peşindesiniz. Bu kötü ününüzü maalesef Cankut Bagana’ya da bulaştırdınız ya pes yani…

Bu sefer biraz delikanlı olun da çalışanlarınıza ne olduğunu, gerçekleri açıklayın. Korkmayın, dansöz NANA gibi kıvırtıp durmayın.

Şişirip, şişirip ortaya saldığınız balonlarla insanların umutlarını öldürmeyin, gerçeklerin bir gün, gün yüzüne çıkmak gibi kötü huyu vardır bunu unutmayın.

Aldığımız duyum ve iddialar sizin açıkladıklarınızla tamamen ters düşüyor. Gerçekleri, Airlinehaber olarak bizim değil, sizin açıklamanızın doğru olacağını düşünüyoruz.

Sektördeki kötü isminizi bir seferlik de olsa azaltma şansını size veriyoruz. Bu şansı kullanın…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

186 Yorum

 1. 2 sene önce

  Ayın 15’i haftası da bitti. Hala ses yok. Kiralar ödenmedi faturalar birikti. Maaş hesaplarında haciz. Biri bir şey söylesin ne yapacağımız evde çocukla:(

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Şimdi, yine bir malüm asparagas haber ile bir süreç daha geçti, insanlar umutlandı. Haklarını kanunla arayanlar hala alamadı, şirket uçaklarınıda sattı, depoları boşaltıldı, hükümet istihdam diye çırpınırken 1500 kişinin yasal olarak işsiz kalmasına ramak kaldı alacaklarının üstüne yatıldı. Hükumete yapılan şikayetler çare olmadı. 15 temmuz, haftası yalan oldu. Nasıl bir çalışma, iş kanunu ki herşey sonuçsuz kalıyor çare, çaresizlik oluyor. İşveren göstere göstere insanların emeklerinin üstüne yatıyor…

  Cevapla
 3. Cankut bey gerçekten ya sıkılmadınızmı tamam bizi salak yerinize koydunuz çalışanlar ne olursa olsun umrunuzda değil anladık yaşınız gelmiş toprağa yaklaşmıssınız hastalıkla uğraşıyorsunu yarın değil 1 sn sonra ne olcağımız belli değil insan biraz ya ben öldümü Allağın huzuruna nasıl çıkıcam bu yükle demezmi Allaha inanmıyorsanız bile merak etmeyin azraili görünce Allah dersiniz ….

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Umarım gerçektir fakat aylarca görüşülecek bir şey yok. Talip ise borcu nedir varlığı nedir bunlar birkaç günde tespit edilir, inceletilir ve karara bağlanır. Veya, Emrullah Bey’in adını kullanarak başka bir hikaye sürdüler piyasaya. Teoman Bey’in açıklaması buydu belki de.. İnternetten servis etmeyi tercih etmiş. Bakalım bu hikaye ne kadar sürecek. Sonraki sözde alıcı kim olacak veya hangi bankadan kredi istenecek. Cankut Bey sıkılmadınız mı gerçekten ya?

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Hiç bir yerden ne haber var ne Bir şey genel müdürlük MİT binası olmuş ne ser veriyor ne sır açıklama yok şimdide Emrullah diye biri çıktı şirketi istiyor diye bunuda görelim bakalım oyala babam oyala devlet diyor özel kurum hukukçuyla görüşün diyor ben bir şey yapamam diyor patron artık ya kapat yada devam et yeter artık vereceklerimizi ver sonra ne yapacaksanız yapın

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  O tarih Teoman Bey’den çıkmış diye duyuldu. Nasıl bir can havli ile bir anda uydurduysa pazara gelmiş salladığı tarih (: 15 Ağustos pazar, 16’sı daha henüz haftanın çok başı (: 17si malum 99 depremi felaketinin yıl dönümü. O hafta öyle geçer Ağustos sonuna kalır. Ama o civarlarda kandil falan varsa atlamaz Teoman bey. En kötü 30 ağustos’ta bayramını kutlar personelin. 1.5 senedir her hafta satılan veya kredi çıkan şirketin önümüzdeki hafta satılacağına inanamıyorum. Alacak adam aylardır ya hasta oluyor ya da başka bir aksilik çıkıyor, bir türlü imzaya gelemiyor. Adam hava yolu şirketi alacak… Uçağa atlayıp bir türlü gelemiyor. Çünkü bence öyle birisi aslında yok.

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Neyi açıklayacak? Ne var ki açıklanacak? Satamadık,uçuramadık,para yok, maaş yok mu diyecekler? Hep bir umut beklettiler insanları.Yıldırma politikası resmen.Bakın başınızın çaresine demenin bir başka yolu resmen.İçerideki alacaklarım ödense daha da başka bir şey beklemiyorum bunlardan.Hiç değilse kışın bir umut alım olana kadar yaşayacak paramız olur elimizde.Alım olmazsa işte o zaman hapı hepten yuttuk…

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  15 Ağustos değil… pazar günü açıklama mı yapılır,15 Ağustos haftası :) yani sen cuma gibi düşün 20 si olur o …tabi muhtemelen yeni bir yalan atacaklar yeni bir iki hafta oyalaması için :) 20 Side yalan olur…gittiği yere kadar devam!

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  doğru düzgün açıklama yok şirketten eyvallah bilgi için

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Sağır sultan duydu, uyuma…

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  15 Ağustosta konuşacağını nereden öğrendin

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  Sussun 15 Ağustosta tosun paşa konuşacak, heyecanla bekliyoruz, yine ne fırıldaklık çevirecek

  Cevapla
 13. 2 sene önce

  Türk cumhuriyetleri pazarı artışa geçmişken, Kıbrıs turizmi canlanması için birçok adım atılmışken, pandemi nedeniyle dünya insanları uçak seyehatleri için fırsat kollamaya başlamışken, uçak bilet fiyatları artışı yapılmışken, yerli firma sayısı azalmışken, halihazırda binlerce kişinin haklarını gaspetmişken hala bir vizyon, ticari akıl, sorumluluk, insanlık bilinci eksikliği. Bagananın Çocugu gibi gördüğü şu şirketi düşürdüğü hale bak!? Mantık ticari akıl desen şirket sıfıra düşürülüp satılmaz. Şirkete duygusal bag duysan akbabalarla çevirmezdin. Çalışanlarını düşünsen keza aynı, ilahi adalet, yaradan korkusu olsa keza aynı. Şu noktada bari hem şirkete ihtiyacı olan çalışanlarına, hem şirketinin ihtiyacı oldugu çalışanlarına güven, etrafındaki akbabalarla olmuyor işte… Seni biz bu hale getirip büyüttük sen kendini akbabalara parçalattın, hem kendini hem bizi harcadın. Bilinen senin için 50, 100,150 milyon dolar para degil buna kudretinin var oldugu bir gerçek. Bizi komple Yok etmeden ya haklarımızı ver işten çıkar, yada tekrar işinin başına geç şirketi faal et.

  Cevapla
 14. 2 sene önce

  Umarım öyle olur. Fakat ben hayatımda bu kadar uzayan ve bu kadar ertelenen bir iş görmedim duymadım. En son temmuz’un 15inde her şey çözülüyordu. Sonra şu gün sonra bu gün derken neredeyse 1 ay geçti. Evveliyatında da koca bir 1.5 sene var. Her ay başka bir hikaye dinledik. Türk Havacılık tarihinde kara bir leke oldu bu şirket adeta. Unutulmayacak.

  Cevapla
 15. havacılık varolduğu sürece sizler için umut olacaktır. Kara gün kararıp kalmaz.

  Cevapla
 16. 2 sene önce

  Bitmez bu şirkette, ağzı olan konuşuyor boş boş

  Cevapla
 17. 2 sene önce

  Icinde dananin kuyrugu kopacak

  Cevapla
 18. 2 sene önce

  Arkadaşlar kimden korkuyoruz ki? Önce tabloyu ortaya koymamız gerek 18 aydır alacaklar içerde ve hiçbir açıklama yok , Sen şimdi kalkmış utanmadan diyorsun ki dava açmayın açsan ne olur vs vs öteki demişki omurgasızlar vs , Şu an olay şirketi sevip sevmemek yada buraya muhtaç olup olmamak değilki , bırakın bu kişisel çatışmaları saçma sapan açıklamaları. Dava açmayın diyen sen ve senin gibiler , omurgasızlar diyen sen ve senin gibiler geçen sene BEDAVA ya uçanlar değil mi?Sizler BEDAVACILAR olarak bekleyin yine BEDAVA uçarsınız ama çenenizi artık kapayın.İsteyen davasını açar isteyen bekler isteyen isyan eder , Sen kimin ne kadar borcu var biliyor musun?Evli olan çocuğuna bakmak zorunda olanları düşünüyor musun?Eşi dostu kardeşi kuzeni vs ağır sağlık sorunları olup maaşlarının büyük bölümünü sevdiklerinin sağlığına veren insanlardan haberin var mı? Küçük beyinli olmayı bırakın korkacak bir durum yok hukuki ortam oluşmuşsa ki oluşmuş gerçeği var o zaman isteyen harekete geçer ister bireysel ister toplu. Milletin evine hacizler gelmeye başlamış kalkıp hala dava açmayın isteyen gitsin diyebiliyorsan dön bak bir aynaya sor kendine sorman gerekenleri…..

  Cevapla
 19. 2 sene önce

  Ulan pırasacı, burada yazanları tespite gerek yok 18 aydır hakkı yenen 1700 çalışandan başkası değil, ama senin kim olduğun tespit edilirse o yalaka dilin bir yerine kaçar gibime geliyor bilesin. Pırasa bükücü seni.

  Cevapla
 20. 2 sene önce

  Güzelim şirketi o kadar çok ihanet çeteleri alçaklar sarmışki sizler terbiye duvarını aşmış artık başka boyutlardasınız yediğiniz kaba tüküren ağzınızdan küfür ve yalandan başka birşey çıkmayan sürekli kendini haklı gören azınlıklısınız maden bu kadar beğenmiyorsunuz ne diye burada kalmaya devam ediyorsunuz defolun gidin kimse kimseyi bu şirkette zorla tutmuyor keşke kim olduklarınız tespit edilsede böyle uzaktan nasıl olsa kim olduğumu tespit ettirende yok deyip o pislik akan ağzınızdan çıkanı yazabiliyorsunuz şirket iflas etse en başta sizler sağda solda milletin anasına bacısına küfredip kendinizi haklamaya çalışırsınız şirket faaliyetine devam etse o pislik salyalı ağzınızla yalakalık yapanlarda sizlersiniz

  Cevapla
 21. 2 sene önce

  arkadaşlar, atlastada bazı boş konuşan kaptanlar vardı. milleti dava açın diye sürükledi. millet şuan avukata verdiği parayla kaldı. ücret garanti fonundan 3 aylık maaş bile alamayacakları daha bugün belli oldu. siz siz olun her boku bildiğini sanan kaptanların peşinden koşmayın. hakkınızı arayın ama avukata şuna buna para kaptırmayın. hiç birşey olmuyor bu memlekette. gidin kendinize başka iş arayın.

  Cevapla
 22. 2 sene önce

  Herbiriniz savcılığa sirket sahibi ve yöneticileri hakkında isim isim şikayet ederek suç duyurusunda bulunacaksınız süreci anlatıp havacılık sitelerindeki çıkan yazılarida ekleyip bankamızda tüm açık dökümü çıkartıp delil olarak sunacak mağdur bırakıldığıniz ve kredi. Çekip haksız zarara ugratildiginiza dair şikâyeti dolandırıldığını ve mobing yapıldığını belirtip maddi manevi tazminat hakkınız saklı kalmak şartıyla zararınizi talep edeceksin.ozaman bizzat hepsi savcılığa gelecekler.1800 kişi sikayettci olsun bakın paranız odeniyormu göreceksiniz.odendigi taktirde şikayete bağlı tazminat davamızı açmaya hak kazanırsınız manevi zararinizida ödeyecekler.biraz erkek olun korkmayın .onurair bir binadır cansız varlıktır sahipleri ve yönet şikayet etmeyen atlascilar geziniyor o duruma düşmeyin.sizleri uyardım siz bilirsiniz.kolay gelsin

  Cevapla
 23. 2 sene önce

  osmanlı’nın viyani kapılarını zorladığı gibi zorlarım seni insanlarla düzgün yazış birşeyden haberi olmayan cahil yakında görecem senin gibilerin yüz ifadesini merak etme

  Cevapla
 24. 2 sene önce

  Bu saatten sonra tek çare tüm personel toplanacak,şirketin kapısına gidecez, cankutda bize pencereden çay atacak. Moralimiz düzelir belki !

  Cevapla
 25. 2 sene önce

  Gerçekten salaklar topluluğundan birisin .elinde ucak olmayan şirketi birde 19 uçak sahibi yaptın gerizekalisin sen onurdan başka yerde de ucamazsin körler senden daha iyi görür.korkaklar çetesi ulen kabin bile kokpitten daha mert cesur hepiniz ben kötü bilinmeyim derdindesiniz bu kadar mal olmasaydı iz bu yöneticilerde sizi mal yerine sokmazdi bundan sonra unutun uçmayı uçun birini alırsınız.gerizekalilar.cok beklersiniz helal olsun o yöneticilere sizin gibi malları biraraya getirmiş.daltavuklar …

  Cevapla
 26. 2 sene önce

  en son baktığımda 3 uçak daha gitmiş. 19 uçak kalmış. Herhalde kiralama şirketleri uçaklarını almaya başladı.

  Cevapla
 27. 2 sene önce

  Merhaba.. bu kadar kotu olay oldu fakat bizler bu sirketin ekmegini yedik, az cok nasil olsada yedik. Bu sirketin batmasini isteyen yillardir o kadar insan var, ucarken bela okuyup ancak ucusa gelen sirketten istifa etmeyen coook insan gorduk.. gunun birinde kim dusunurdu pandemi olup ucuslarin askiya alinacagini ve o insanlarin bile uzulecegini.. kimin ne cikari var batsada kurtulsak diyorlar anlamiyorum.. evli cocuklu o kadar insan var ekmegini yiyen aylardir zor durumda kalan tek dilegim sirketin duzelmesi eskiler eskide kaldi ne oldu bitti hepsi eskide kaldi bunu akliniza sokun onemli olan gelecek, gelecekte ne durumda olacagi, olacagimiz.. artik sirkete ya da birbirinize sovmeyi birakinda onca insanin ekmek kapisi olan sirketin duze cikacagini umut edin bence.. herkes gelip buradan okuyor haberleri inanin isini kaybedip intihar etme durumuna gelenmi dersin daha neler dusunen mi dersin.. lutfen artik net birseyler olsun kulaktan duyma yada ortaya sallanan seyler soylenmesin , herkesin durumu ortada..

  Cevapla
 28. 2 sene önce

  O koskoca kelli felli asarim keserimci kokpitteki dayilarimiz nerede.kabincilerde kizilca kiyamet koptu herkes yuksek tondan konusmaya basladi.daha bu baslangic.yakarsa dunyayi garipler yakar…kabin el ele ataga geciyor delikanli olup keske kokpit teknik yuksek tondan haykirsa.bugun 1 kabin amiri mudurune oyle sert cikti ki helal olsun kadina yaptigi kahramanlik 20 yil sonra torunlara anlatilacak

  Cevapla
 29. 2 sene önce

  Lan bi xxxx gidin adam gibi bi şey yazacaksanız yazın milletin canı burnunda orospu karı gibi birbirinize laf sokup duruyorsunuz birbirinize telefon numaranızı verin sonra ne xxx yiyorsanuz yiyin

  Cevapla
 30. 2 sene önce

  Size Ajdardan Çikita muz şarkısını hediye ediyorum. İster ye ister otur…

  Cevapla
 31. 2 sene önce

  Ya bi git. Tip eğitimi için çocuklar 35 40 bin Euro verdi tipe başlayamadan şirket indirigano yapıp bunları bile vermedi. Havacılıkta ilk imkan esastır bizde onurair ll tip eğitimini açtı ve vakit kaybetmeden mesleğe girelim istedik ahmata yenge ama sen anlamazsın artık cigara tüttür ve bu mecralarda oyalan zaten yapacak başka bir şeyin olamaz bundan sonra öyle koca garı lafları ede dur.. hadi yenge sen git işine…bahçede işler seni bekler.

  Cevapla
 32. Sefa bey, geçen ay bildiğiniz gibi Cankut bey şirketin sahibi olmadığı hisselerini icradan geri aldı. Şirketini batırmak isteyen bir kişi niçin böyle hamle yapsın ?

  Cevapla
 33. 2 sene önce

  iSTiFA EDiN! ZATEN SiZi TAKAN YOK! ONURSUZLUK YAPMAYIN!

  Cevapla
 34. 2 sene önce

  Yav sen benim cebimin dolu olduğunu nerden biliyorsun.Veee, cebim de ki dolu. Sana ne.En önemliside ben bu şırketten çok ekmek yedim. Ama uzun zaman önce de ayrılıp emekliliğimi yaşamak istedim. Çalışmıyorum yani.Bu arada siz şirkette kalmazdınız bu güne kadar. Ama sizi kabul edecek bir şirket bulamadığınız için kaldınız.İş bilmeyeni kimse almaz. Bu şirket zamanında bir hata edip sizi almış.

  Cevapla
 35. 2 sene önce

  Fosil ahmet yillarini verdin bu boktan sirkete yala yala bitiremedin ama hala bi bok olamadin fosil olmaktan baska yazik sana kamiloviç seni.

  Cevapla
 36. 2 sene önce

  Leş kendin ve senin gibi yalaka ekibidir. Cebin dolu, keyfin yerinde işlerin tıkırında yok ki bizimde bir agamız abimiz! Aynı şeyleri tırıvırı misali tekrarlama. 18 ay oldu düzelecek. Düzelince tüm şirketler düzelecek. Kim takar lan senin gibi kokuşmuşları, sen sanıyormusun ki bizler kalırız. Sadece başka çıkış yolu olamayan kalır onuda makul görürüz. Ama sende bu ..k çukurunda kalırsın ondan eminim. Zaten kokuşmuşsun kokmaya devam edersin.

  Cevapla
 37. 2 sene önce

  Bedelsiz kredi. Planlarında olabilecek senaryolardan biri de Yapılan battı batacak algılarıyla istifa ve başka işe girebilecek kişilerin ayrılmasıyla şirketin çalışan sayısını azaltmak. Sanırım bu batacak, battı yazılarını da yönetim yapıyor yada yaptırıyordur. Kabaca bir hesapla 500 kişi ayrılsa ve alacaklar maaş, harcırah, tazminat vs ile ortalama 150 bin olsa ki fazlası bile mümkün. 150,000×500=75,000,000 yaklaşık 10,000,000 $Havadan bedelsiz kredi, en az 3 yıl geri ödemesiz, aylık ödemesiz, çok düşük faizli. Türkiye’deki mahkeme ve adalet sistemine göre!!! Gel de şimdi ” KADI” aramaZaten yıllardır yapılan şey parayı personelden kazan taktiği.

  Cevapla
 38. 2 sene önce

  Sefa bey selamlar.Sizde diğer site gibi yasakçı mı oldunuz yav. Artık yazdıklarımız çıkmıyor.Yoksa sistemlerinizde arıza mı var

  Cevapla
 39. 2 sene önce

  Biz buraya ne yazarsak yazalım, her şey olacağına varır. Atalarımızın dediği gibi Ateş düştüğü yeri yakar. Belki şirketi yönetenler bilmiyor olabilir, TDK sözlüğüne göre anlamı da şudur, `Bir acıyı onu çekenden başkası tam anlayamaz veya aynı ölçüde üzülemez.Üst yöneticilerin kendilerinin paraya ihtiyacı yok ama alt taki çalışanların geçindirmesi gereken ailesi var. Ama ne söylersek söyleyelim. İnsanların üstüne basa basa çıkanlardan hiçbir fayda gelmez. Zaten okuduklarını düşünmek en büyük saflık olur bizim gibi en altta çalışanlar için. İşten de çıkartmak istemiyorlar tazminat vermemek için, uçmak da istemiyorlar, Millet kabullensin istifa edip, dava açsın derdindeler. Zaten davada 3-5 yıl sürer, eskiden dava kazananlarda bir şey alamadılar, tek amaçları bu. Diğer firmalar uçarken tek uçmayan şirket. O yöneticilerin 1 günlük masrafı en alt kademedeki 1 işçinin 1 aylık maaşı.

  Cevapla
 40. 2 sene önce

  Kim ister ya? Ama şuna cevap verin!?18. Aya giriyoruz.Para varmı? Uçuş varmı?Yönetim varmı?Açıklama varmı?Uçuş işletme varmı?Önümüzdeki günler, aylar veya yıl için plan varmı?Evlerimize rızık götürebilecek miktarda yardım varmı? Vs. Vs. Vs.Yokta yok işte. Batsada batmasads bizim için mevcut durumda hiç bir faydası yok. Ne Cangut bey, ne de CEO alacaklarıda vermez. İşte ay sonu geldi varmı yatan… Hani pandemi koşullarına göre istihdam devam edecekti, o vakit yatırım kçö miktarı paraları… Yok yokta yok. Batsan ne yazar batmasa ne yazar, ben aileme ekmek götğrebiliyormuyum ona bakarım…

  Cevapla
 41. 2 sene önce

  Jetskici arslan. Titrek arslan,Pipisi kaybolmuş olan arslan. Eskiden jetskiciydin. Şimdi ne oldu.

  Cevapla
 42. 2 sene önce

  Kanla, leşle beslenen akbabalara;Ortalığı karıştırıp daha fazla leş çıkartırız diye düşünüyorsunuz.Unutmayın akbabalar da leş olur.Bu şirket iflas etseydi çoktan ederdi.Burada bir kurtuluş mücadelesi var.Ama bu şirket düze çıktığı zaman, siz, akbabaların leş olacağı gün olacaktır.Az kaldı…

  Cevapla
 43. 2 sene önce

  Şirket batmıyormuş arkadaşlar.(Bak şimdi beğenmeme rekoru yağacak :) )

  Cevapla
 44. 2 sene önce

  Noldu saatler kalmıştı dün ??? böyle insanlara itimat etmeyin arkadaşlar ortalığı alevlendirmeye çalışan kurt sürüsü akıllarınca birşeyler deniyorlarda işte bunun gibiler hiç bir yerde barınamaz.

  Cevapla
 45. 2 sene önce

  Aylardır personelini adam yerine koyup, bir toplantı düzenleyip bir açıklama bile yapmayan yönetim; burada ne yazılıyorsa sineye çekmek zorundadır. Şayet bu yorumlardan zoruna giden yönetici varsa hatayı kendisinde aramak zorunda. Personel sadece samimi bir bilgilendirme bekliyor. Haber sitelerinden artistlik açıklamalar değil. Bildirimini personeline delikanlı gibi ya yapacaklar bu yazılanlara meydan vermeyecekler, yada herkez çenesini kapatacak personel konuşacak.

  Cevapla
 46. 2 sene önce

  Sefa İnan, Onur air bir kaç kuruş fazla verince nasıl THY satıp giden personeli yazmadın o zaman şimdide burda ahkam kesme, Kendi düşen ağlamaz kardeşşşş

  Cevapla
 47. 2 sene önce

  Ülkede bir Havayolu şirketinin göz göre göre batışından ve dolayısı ile çalışanların mağduriyetinden Havacılığı düzenleme ve denetleme görevindeki otorite de sorumlu tutulmalı, hesap vermeleri sağlanmalıdır.

  Cevapla
 48. 2 sene önce

  “Bu saatten sonra Onur uçmaz”, “Umudunuzu kesin”, “Onur battı”, “bitti” (farklı dillerde de – nedense) yazmayan kaldı mı arkadaşlar. Tam ikna olamadım da.. Görüyorum içinizden hala yazmayanlar var çok ayıp ediyorsunuz. Komşulara falan söyleyin onlar da yazsınlar.

  Cevapla
 49. 2 sene önce

  Bu devlette patronlar koruma altında çalışanlar köle adaletin olmadığı ülkede hırsızlık dolandırıcılık ve tehtitle insanları sömüren sistemde ,ne yaparsanız yapın sonuç alamazsınız.tek çaresi adalet hukuktur.bu ülkede bunun varlığından bahseden serefsizdir.basta olanlarla her isveren sisteme Parelel çalışır.shgm 18 aydır yapmış olduğu denetimlerde devletin sistemi içerisinde herşeyin normal olduğuna ilişkin kararlar vermemiş olsaydı durum böyle olmazdı.shgm bu internette başında çıkan haberler doğrultusunda yapılan yorumları dikkate alsaydı hemen harekete geçer,denetim yapar ve hukuki işlemi başlatıldı.devletin başındakilere rapor verildiği taktirde ya iflasını açıkları veya kayyum atayip şirketin bu hale gelmesiyle ilgi maliye bakanlığı tarafından soruşturma açılıp hukuki işlemi başlatıp,şirketin içini boşaltıp parayı İngiltere’de brokerlar tarafından çevirdiği çalışmadan para kazandıklarını göreceklerdir.ama o adalet devlet yok.bunuda görmediğiniz den birbirinizle hesaplasiyorsunuz.burda çalışan kimse suçlu değildir.o sebeble burda yönetimi koruma uçuş ihtimalleri olma ihtimalleri o yazanlar sizi dolandiren şirketin algici sahislaridir düşüncelerinize karmaşıklık yaratıp toplu hareketi engellemek ve bu süreci uzatıp tüm varlığı buharlaştırma için zaman kazanmaktır.artik uçma umudunu silin dusuncenizden tüm özlük haklarımiz baki olarak karşılıksız izine ayıramaz.hanginizin sigortası sağlık güvencesi aktif.hanginizin maaşı yatıyor.alacaginiz 2 aylık ekstralar ve 1 temmuz itibariyle maaşınız işlemektedir.dava açarsanız kesinlikle şirket adı ve yöneticilerin adlarını tek tek yazıp maddi manevi dava açarken sattiginiz ev araba çektiğiniz kredileri sebebi nin şirketin yapmış olduğu tutumdan kaynaklandığı iciň talep etmeniz gerekiyor.bunlarin yasal faizleri ve mağduriyetleri almanız gerekiyor.sirkete attığınız atacağınız herşeyi belgeleyin.ve acimayin aslada umutlanmasın.sayin tosun kimseye para odemiyecegiz.isteyen gidip dava acsin demiş .tabi bu söz posta güvercinleri ile olduğu için uçan söz sıkıysa erkekler ise serefleri omurları varsa şirketin hakkında bu yazılan yazilara açıklama yapma gerekini duyarlardi.personelini adam yerine koymayan bu yöneticilerin sokakta nasıl göğsünu gererek dolasacagini merak ediyorum.serefli onurlu bu çalışanların buna müsade etmeyeceğini düşünüyorum.kisaca Allah belalarını versin colugundan çocuğundan çıkarsın inşallah.

  Cevapla
 50. 2 sene önce

  Yorumlara”Şirket iflas eder” yazarsan 20 Like”İnşallah batmaz” yazarsan 20 Dislike:)

  Cevapla
 51. 2 sene önce

  Çetin bey. Ben sizi tanımam. Benim yazdığım kişı C.Ç. K.K. ve ikisi arabistan fatihi. Yanlış anlama olmasın.

  Cevapla
 52. 2 sene önce

  Çetin bey ben sizden bahsetmedim ki. Ben arabistan fatihi K.K. ve C.Ç den bahsettim. Charter ve tarife bende diyen birilerinden bahsettim.Yanlış anlama olmasın. Ben sizi tanımıyorum bile

  Cevapla
 53. 2 sene önce

  Uçacak şirket temmuz ve ağustosta uçmuyorsa bitmiştir, kaldı ki Onur Air in slotlarından başka satılacak bir varlığı da yoktur, olanı da milyonlarca dolar borcuna karşılık icralıktır.İnşallah düzelir uçar,çalışanlar ekmek yer,gönlüm bundan yana, şirketin batmasının kime ne faydası olur ki. Şahsi görüşüm OHY sayfası kapanmıştır.Şirkete bu haliyle kimse para vermez arkadaşlar, üzücü durum ama gerçek bu.Fırsatınız varsa geçin kurtarın kendinizi, ben 5 yıl önce kurtuldum, kurtuldum diyorum çünkü zaten o zamanlarda gelen yeni gn md,çalışanların kanını emmeye başlamıştı.Ne kadar yönetici tayfası varsa hepsi TIRT. Gene de içinizden nasıl geçiyorsa öyle davranın.Kalsanız bir dert,gitseniz bir dert.Allah yardım etsin

  Cevapla
 54. 2 sene önce

  Evet. Hep gelecek denilen iranlılar salı günü gelecekti. Gelmediler, son umut Cuma denmişti bu gün de yok gelen.Herkese geçmiş olsun.Allah insanları bu durumlara sokan tüm yönetimin belasını versin…Zamanı gelince bunların Mezarlarına gidip işemeyi unutmayın

  Cevapla
 55. 2 sene önce

  Kınasını alıp poposunu açmış bekliyor bir grup işsiz. Hadi Onur da batar inşallah diye dua üstüne dua.. Küçük adamlar sizi.

  Cevapla
 56. 2 sene önce

  Ee,ne yapmak lazım peki?Başka şirketler personel mi arıyor da geçmedik,kanunda iş tanımı mı var da muhatap olmadık,mahkemeye versek,şirketin içi boşaltılmamış dahi olsa,herhangi bir para mı alabileceğiz,ya da hepsini geçtim,avukat ve mahkeme masraflarını karşılayabilecek durumda mıyız da az kaldı az kaldı gibi bir lafazanlığa giriyorsun?Herkes biliyor neyin ne olduğunu ama kimsenin yapacak birşeyi yok,atılan taş kuş bile ürkütmeyecek.Bu sebeplerle,lütfen sus.BUB

  Cevapla
 57. 2 sene önce

  Cpt1 rumuzlu insan müsveddesi, Tarife yazıp yanına C.Ç. yazdığın kişi benim galiba. Hiç bir tanıdığım yada torpilim olmayan Onur Air de 13 sene önce gazetedeki iş ilanına baş vurarak memur olarak çalışmaya başladım. 13 sene içerisinde nasıl çalıştığımı ve hangi işi ne kadar bildiğimi beni tanıyan ve birlikte çalışma fırsatı yakaladığım bütün çalışma arkadaşlarıma sorabilirsin. 2005 yılından beri çalışmakta olduğum sivil havacılık sektöründe herhangi bir kişiye yalakalık yaptığımı ispatlarsan bu sektörde bir daha asla her hangi bir işten ekmek yemeyeceğime söz verebilirim. Peki sen iki saniyeliğine insan taklidi yapıp ismini söyleyebilir misin? İki kuruşluk haysiyetin varsa bu söylediklerini yüzüme karşı söyleyebilir misin? Bu kadar çok şey! bildiğine göre şirketteki odamın yerini de biliyorsundur , istediğin zamanı söyle ben de geleyim yüzüme neler söyleyebiliyorsun hep birlikte görelim.

  Cevapla
 58. 2 sene önce

  nerden biliyorsun acaba kimse birşey bilmezken komiksin

  Cevapla
 59. 2 sene önce

  29 yıllık Filmin sona ermesine saatler kaldı demedi demeyin

  Cevapla
 60. 2 sene önce

  Öncelikle Onurair’ de yöneticilik yapan üst kadrodaki herkesin hırsız olduğunu şirketin yaklaşık 2 yıldır OMS üzerinden hortumlandığını OMS’nin de yöneticlere yüzdelik dilimler ile pay edildiğini bilmenizi isterim Gümrüklü alandan Esenyurtdaki gümrüksüz bir depoya yani oms ye sürekli uçak parçası kaçırmaları da cabası buna devlet de karışmıyor anladığım kadarıyla son olarak ben bir çalışanı olarak haklarımı alamayacağımı biliyorum ve arkadaşlarada tavsiyem umut besleyip beklememeleri olur.

  Cevapla
 61. hala filmin bittiğine inanmak istemiyorsunuz ya son 1,5 yıldır adamlar şirketin içini boşlattı devamlı ona buna satıyoruz diye ümit pompalıyorlar hala inanıyor msunuz?!!!!

  Cevapla
 62. 2 sene önce

  Arkadaşlar aynı senaryoyu ve gözünün önünü göremeyen dallamaların atıp tutmasını atlasta çok duyduk. yok şirket sahibiyle görüştük 777 alıyormuş, yok başka bir ceo arkadaşla konuştum haftaya başlıyormuş. yok bizim kaptanlar söyledi maaşlar yatacakmış.. Bunların hepsi aynı atlastaki senaryolar. kimsenin bir bok bildiği yok arkadaşlar. emin olun. herkes sallıyor. nargile kafe muhabbetleri bunlar. 18 ay uçamayan şirket, uçuşların en yoğun olduğu sezonda bile uçmamış şirket sizce uçar mı? birde şu ortak meselesine gelelim. abi ne ortağı ne satın alması. adamlar şirketi satın alıp kışın antalyaya turist mi getirecekler. plan bu mu? bakın hem atlasta, hem onurda bu boş kaptan muhabbetlerini çok dinledik. lütfen siz dinlemeyin. artık işinize gücünüze bakın.

  Cevapla
 63. 2 sene önce

  Film bitti derken neyi kastediyorsun, Daha fragmanı izliyorsun, Fragman ile Filmin hepsi hakkında yorum yapıyorsun, Asıl sorman gereken üst taraftaki hangi başrol oyuncularının filmin başında ve ortasında veda edeceğini bilebiliyor musun? Onur un sorunu tamamen kendi hiyerarşi sindeki boşluklardan kaynaklanan denetimsizlik ve takipsizlik den dolayı böyle. Yani kendi yönetim sisteminde köklü bir değişime gidecek ya da küçülecek. Asıl soru kimlerin biletleri kesildi ve kesildiğini bildiği halde ortalığı karıştırmaya bakıyor.

  Cevapla
 64. 2 sene önce

  Hala daha uçardı uçamazdı diye umutla bekliyorlar cidden anlamak çok zor. Lan uçsa bile bu kadar edilen hakaretin üstüne bunlar sizce aynı kişilerle çalışmaya devam eder mi? 3 kuruşu sana çok görür ama gider 5 kuruşa dışardan adam getirir. Yavuz it ne yer ne yedirirmiş. 18 maaş vermemiş, babasının tarlalarını mı satıp verecek maaşınızı. Uçaklar yerde, kasaya şuan bir lira girmiyor, borçların faizi yerdeki uçaklar gibi beklemiyor onlar uçuyor. Oturun bekleyin siz daha ÖZ HAKİKİ ONURAIR olarak geri döner artık.

  Cevapla
 65. 2 sene önce

  Sefa bey siz muhalefet yapmıyorsunuz ülkede yapılmayan gazeteciliği yapıyorsunuz.siz daha iyi bilirsiniz telefonlarima çıkmaz diyorsanız dogrudur efendim.

  Cevapla
 66. 2 sene önce

  Sen hala umut tavuklugu yapıyorsun anlaman kit belli seňin gibi baloncu vasifsiz cok git işine beyinsiz hayal dünyamda yasa sen başka şirkette uçamaz birisin bekle kapisinda

  Cevapla
 67. 2 sene önce

  Şirketin bir kısmı yada tamamının satışı olursa şirket devam eder fakat satış olmazda bu beceriksiz yiyici tayfasına kalırsa hepimize geçmiş olsun. Fazla söze gerek yok diyorum, benim anladığım görünen net budur.

  Cevapla
 68. 2 sene önce

  Evet 18 ay herkese hayırla gelsin. Tam tamına 18 aydır bu yöneticiler personele zulüm etmiştir. Hakkını gasp etmiştir, aptal yerine koyup alay etmiştir.gururuyla onuruyla oynayıp çevresine rezil etmiştir. Aile ihtiyaçlarını karşılayamayan insan yapmıştır. Sürekli umut pompalayıp, kahretmiştir. 8 yıl, 4yıl öncesinde bile Mahkemeye veren hakkını hâlâ alamamıştır. Emekliliği yasal hak olarak ayrılmak isteyene hakları verilmemiştir. Mahkeme sonucunda haklı olmaları paralarını almaları demek olmadıgını anlaşılmıştır. Bu sebeple ülkedeki ticaret kanunlarının yetersizliğide ayan beyan görülmüştür. Sanki kanunları işverenler yapmış!!! Sahtekarlıgın sınırlarının sonsuz oldugu anlaşılmıştır. Havacılık camiasında kullanılmayan kelime olan ” İNTİHAR”alenen söylenmeye başlanmış ki kimbilir daha kaç kişi bunu gizli olarak düşünmekte son planlarını yapmaktadır. Çalışırken egolarını tatmin için prim ücretini kesmeyi bilen müdürlerin dillerinin kı… larına kaçtıgı görülmüştür. Artık notalı neşriyat yaparlar ne mutlu onlara. Herkes zararı biliyor da kimse kazancı bilmez nedense!!! Yıllardır…. Çalışanlar biliyor, uçmaya başlasa yapacak da bu para hırsları ne kadar sürecek, Bu süreçte kimlerin katili olacaklar…..

  Cevapla
 69. 2 sene önce

  Aşağılarda iflas başlıklı haber sanırım senin Türkçeyi ne kadar iyi bilidiğinin göstergesi. Adam iflas etmek üzere demiş. İflas etti dememiş ilk iflas kelimeside o başlıkta …. Çamura basma dayı…

  Cevapla
 70. 2 sene önce

  Bak olmadi ama nediye anlastik yarin sonraki ay batacak diye sallamak yok iflas ettigine dair belge sunacaktin.simdi ben iflas etti demedim diyorsun.eyyy ummeti muhammed gorun bunlarin yalanlarini daha dun aksam ustu iflas etti diyen bunlar degilmiydi.hep dedim yine soyluyorum hak arayin ama bu les kargalariyla degil.yildizlar varmis mis…bosver yigidim yildizlari yildizlarda kayar durmaz yerinde.

  Cevapla
 71. 2 sene önce

  Ne kadarda heveslisi varmış Onurair battı haberini duymaya yapmayın yazıktır bunca insan evine ekmek götürüyor anneler babalar eşler hatta çocuklar dua ediyor hayırlısıyla sonuçlansın diye kaderimiz öyle veya böyle Cankut bey ve diğer yöneticilerin elinde Onurair batsa ne olacak belliki sizde zamanında buranın ekmeğini evinize götürdünüz veya hala çalışıyorsunuz bakın batan diğer tüm şirketlere illaki bir yakınınız bir arkadaşınız vardır ateş düştüğü yeri yakar misali üst yönetime kıza bilirsiniz başkanınıza müdürünüze kıza bilirsiniz ama sonuçta hepimiz bu çatının altındayız ve şirketimiz çalışmaya devam ettiği sürece burada kalmaya devam edeceğiz bu lafım size komik gelebilir ama yarın tüm ödenekler hesaplara yatsa ve akabinde isteyen şirketten ayrılabilir dense eminim çok az kişi belki gider belki gitmez Onurair gibi personeline rahat davranan bir şirket daha zor bulunur biraz canımız yandı hemen tırnaklarımızı çıkardık yapmayın eski rahat günleri düşünün sabah işe gelip bütün gün çay kahve içtiğin zamanı hatırla hatırla ki aç ellerini dua et yeniden şirketimiz eski günlerdeki gibi güçlensin sende çayını kahveni içmene devam et

  Cevapla
 72. 2 sene önce

  Film bitti, dağılın beyler!!!! inş alacaklarınızı alırsıınız

  Cevapla
 73. 2 sene önce

  Ersan Kuneri, istifa etmeden hak aranamıyor mu?Benim adım Ali Veli Kırklareli…Sizin gibiler yüzünden 17 ay bekle bekle bir umut dedik. Yine uçuş olsa beş kuruş almadan uçarsın, uçmadın mı! Neden çünkü Onur senin için son durak. Bırak o nedemiş bu demiş, sen keyfine bak. Bu işler dediğin gibi sadece umutla olmuyor….Tabii senin keyfin yerinde, cukkaları indirmişsindir bu zamana kadar. Akıla ihtiyaç yok Ersancık sen üzme kendini…

  Cevapla
 74. 2 sene önce

  Kuneri batma oldu demiyoruz olacak diyoruz tabiiki de şu and resmi hiç bir yerde iflas kaydı yok, olmayacak değil. Ticari gazetede icralar paşa yıldızları gibi duruyor. Sen kaç tane havayolu biliyorsun 2 yıl uçmayıp, milyon dolar borcu olup ayakta duran…. Don ayaklarını bırak gez gel motoru yakma. Daha dünkü adamlar tekrar gelip boş yapıyorlar, sen bırak buraları takıl kendini cancağızım…

  Cevapla
 75. 2 sene önce

  Sefa Bey siz Cankut Bey”e ulaşabilir durumdasınız bizim için Cankut Bey”i arasanız, gelecek planlarını öğrenseniz çok makbule geçer.

  Cevapla
  • Yönetici 2 sene önce

   Sayın yorumcu bu kadar muhalefet yaptıktan sonra Cankut beyin telefonunu açacağını hiç sanmam.

   Cevapla
 76. 2 sene önce

  Adim ersan soyadim kuneri yigidim mavi donunu al gel cesareti gostereyim sana sikinti yok batti gitti deyip ortaligi galyana verip insanlari nasil bi tuzaga cekmek istediginiz cok acik ortada.suan sirket iflas etmedi ispatim var git bak sicil kaydina sirketin.iflas ettigine ispatin var mi o belgeyide sen koy ortaya.haftaya edecek olmadi sonraki ay edecek demek yok ama.ulan telefonlarimiza kadar elinize gecirip mesajlar yagdirdiniz gelin sendikaya diye noldu dolmadimi uye sayisi hala les kargaligi yapiyorsunuz.arkadasim kimseye hak aramayin demiyorum herkes hakkini arasin ama sizin gibi olu sevicilerle degil kendi basina daha fazla magduriyet yasayarak degil.ise bak arkadas zaten bitmis durumdayiz birde bunlar cikti.sirkete gidecekmis gitsen nolacak.iki secenegin var ya umut eder beklersin yada gidip hakli fesihle istifani verir hakkini ararsin.

  Cevapla
 77. 2 sene önce

  Arkadaş siz cidden komiksiniz :) yok devlet izin vermez yok iranla bağlantı var yok teomanın çevresi var ona satacaklar yok cankut beyde kimsenin parası kalmaz yok yarın başlıyoruz yok imzaya kaldı yok oldu olmadı vs vs vs vs Bir de şu ersankuneri isimli arkadaş ismini yaz da cesur ol biraz :) millete atıp tutma diyorsun da sen batmadığını nereden biliyorsun?Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne neden inanmıyorsun derler adama :) kimse neden bize bilgi verilmiyor diye sorgulayıp toplanıp şirkete gidelim demiyor buralarda papatya falı açıp duruyorsunuz.

  Cevapla
 78. 2 sene önce

  Ekipler ac sendika ve sendikacilar ekiplerden ac.Aksam aksam zaten darbe yemis insanlarin canini daha cok sikarak nasil ah aldiniz.Bunlara asla prim vermeyin iyice korku ve panik olusturarak herkesi aglarina dusurmek istiyorlar.ulkemizde adalet ne kadar sorgulansada mucadelenizi kendiniz verin ortaklar bu trollere itibar etmeyin dava acmak isteyen gitsin bireysel olarak davasini acsin.sendikanin ilaci olsa kendi kafasina surer.

  Cevapla
 79. 2 sene önce

  Neden şirketin hep borçları konuşuluyor da yirmi yıldır Suudi Arabistan’dan kazandığı yüzmilyonlarca dolar konuşulmuyor?

  Cevapla
 80. 2 sene önce

  NET BİLGİLERİ SEVERİZ BUNLARLA GELİN

  Cevapla
 81. Devlet şirketin iflas etmesine izin vermiyor net bilgi.

  Cevapla
 82. 2 sene önce

  Umut tüccarları sizi. !! İzleyin görün batıyormu batmıyormu. Batmazsa ay başı maaşlar yatar zaten öylemi!!!?? Mr CEO öyle diyor baksana. Varmı mangır peki kasada??? Ersancık görüşür hatırlatırım sana bu yazdıklarını. The game is over and winter is coming.

  Cevapla
 83. 2 sene önce

  karşılıklı restler çekişmeler görüyorum aman tanrım !

  Cevapla
  • Yönetici 2 sene önce

   :) Restleşme falan yok yahu. Arkadaşın merak ettiği konuda bilgi vermeliyim. Sefa İnan

   Cevapla
 84. 2 sene önce

  Sefa bey daha önce çalıştığın o haber sitesinden neden ayrıldığını! sorup nedenini söylemeni rica etmiştim. Söylemezsen ben söylerim demiştim ve sana söylemen için bir şans vermiştim. Tıpkı senin Onurair’e verdiğin şans gibi! Ama baktım ki silmişsin yazdığımı Sefa bey. Buradan senin gibi yazması (atıp tutması) kolay. Hadi gel bize biraz gerçekleri anlat. Anlat ki senin gibi bir ustadan feyz alalım! Ayrıca neden kimliğini gizliyorsun ki…Anlayan beri gele…Ben ismimle yorumlara cevap veriyorum ve köşe yazılarımı ismimle yazıyorum. Benden korkuyor musun yoksa:) Sefa İnan

  Cevapla
  • Yönetici 2 sene önce

   Yorumları silme huyum yok olsa idi bu yoruma da cevap vermezdim. O haber sitesinden ayrılmamın nedeni o kadar çok ki… Bu konuda köşe yazısı bile yazılır ama şimdilik değmez. Toplumu ilgilendiren bir dolu konu varken şimdi millet bana bize ne ya demesin:) Ancak anlatmamı istersen beni ararsın sana uzun uzun anlatırım. Ayrıca bana anlatmam için bana şans vermişsin sağ olasın:) Bu nedenle istersen sen bana anlat öğreneyim. Telefonumu bilmiyorsan (ki genelde herkes bilir) vereyim istersen numaran görünmeden ara fark etmez ben her telefona bakar ve cevap veririm. Ayrıca ben o sitede hiç çalışmadım. misafir olarak haftada bir köşe yazdım. Atatürk havalimanında ki odalarında masam bile yoktu. Çok nadir uğrardım.

   Cevapla
 85. 2 sene önce

  şirket deviri vardı bugün iflas yarın bakarsın uçar herkesin bildiği kulaktan kulağa yayılan bilgi yazın yazın herkes bol keseden bişey atıyor zaten resmi açıklama yapılsın herkes napıcaksa yapar

  Cevapla
 86. Ölürsekte kime galmışşşşş

  Cevapla
 87. Teo reis 339. Şirketide batırmak için elinden geleni yaptın helal olsun bu adama sahip çıkın batıramayacağı şirket yok

  Cevapla
 88. 2 sene önce

  Yahu hakikaten moraller sıfır hatta depresyon modundayız. Bir de şu sendikacılar yok mu! Teşbihte hata olmasın ama ben onları kendi karnını doyurmak için leşe çöken akbabalara benzetiyorum. Kime ne faydaları olmuş slogan atsalar da bol gürültü çıkarsalar da sonuşç hep sıfırdır. Örnek atlas, hatta thy..

  Cevapla
 89. 2 sene önce

  Sefa bey önce şu airporthaber’den neden AYRILDIĞINI! bir açıklar mısın bize? Bak bende size şans veriyorum Sefa bey, eğer açıklamazsanız ben açıklayacağım! Sizin gibi benim de çok derin! istihbaratlarım var zira!

  Cevapla
  • Yönetici 2 sene önce

   Yukarıdaki yorumuna cevap verdim. Telefonda uzun uzun anlatmam daha iyi olmaz mı? Bekliyorum telini. Veya sen yaz ben okuyayım:)

   Cevapla
 90. 2 sene önce

  Şirkette durum kötü herkesin malumu iflasta verebilir doğrudur. Fakat burda yok şöyle yok böyle kesin konuşanlar bir kaynak belirtinde dedikodu olmasın yok Teoman yakınlarına söylemiş miş bunu iddia eden arkadaş aynı yakınları vasıtasıyla kendisine erişip yüzüne söylesin gelip burda geyik yapmasın şahsım için de geçerli olmak üzere şuan haklı fesih yolu açıktır ve bu bir seçenektir. Eğer beklemeye devam etmek istiyorsanız bu da bir seçenektir. Tercih sizindir.

  Cevapla
 91. 2 sene önce

  Yahu ne komik adamlarsiniz.Millet galyana gelmeyin bu kamillerede kulak asip bitik morallerinizi iyice dibe cekip intihar etmeyin.Ulan onur air bir yandan vuruyor sendika ve sefa inan bir yandan vuruyor.Allah topunuzu bildigi yapsin.Intiharin esiginde olan insanlar var yapmayin etmeyin.filler dovusur cimenler ezilir.arkadaslar suan iflas falan yok bunun olmadigini sivil havacilik denetleme kurulu mufettisleride dogruluyor.illa dava acicam diyen arkadaslar kesinlikle acin davanizi hakkinizi arayin ama asla ve asla sendikaya kolunuzu kaptirmayin sakin onlara bulasmadan kendi hakkinizi kendiniz arayin

  Cevapla
 92. 2 sene önce

  Arkadaşlar iflas falan yok uydurmayın, sürünmeye devam ördek yürüyüşü marş marş

  Cevapla
 93. 2 sene önce

  Herşey güzel olacak cinliye iranliyla azeriye Amerikalı ya satıldı önümüzde ay ödeme yapılacak diye milleti oyalayan kişiler gidip şimdi kına alın sizin için daha hayırlı olacak .şimdi yukarıya çalışıp insanları kandırıp oyalarken ne kazandınız.onlar imdi kendilerini aynaya bakınca kendilerinden onur duyuyorlardir.karakterinizi sattınız sonuçta ..hayırlı olsun kendilerine….

  Cevapla
 94. 2 sene önce

  Etmek üzereler bilginiz olsun! Eli kulağında. Hafta bitmeden yapacaklarımızı yapın. Benden söylemesi. Lütfen kanıt nerede delilin nerede demeyin. Gözümüze baka baka bizi buraya getirdiler. Toplu olarak yapamıyorsanız bir an önce bireysel olarak icraya verin. Mahkeme masrafı, avukat masrafı yok…

  Cevapla
 95. 2 sene önce

  Onur iflas etti. geçmiş olsun

  Cevapla
 96. 2 sene önce

  Arkadaşlar şirket battı teoman bey çevresine söylemiş zaten ayrıca teknikte aynı bilgiyidoğruladı, kaldı ki kabin kokpit ve teknikten toplam 27 kişi dava açmış durumda cumaya kadar sayı 50 olur …haydi abbas vakit tamam!

  Cevapla
 97. 2 sene önce

  ya açıkça millete doğruyu söyleyin artık yazıktır günahtır!!

  Cevapla
 98. 2 sene önce

  Dava açılacağı Zamanda davacı olacağınız nokta sadece OnurAir olmamasına dikkat edin şikayetçi olduğunuz kurum ve yönetim kademesinin isimlerinide belirtmeniz gerek Cankut Enver tosun kim varsa .çünkü bunlar sahipleri ve yöneticileri sizlere sözleşmeyi imza attıran parasal özlük haklarını sunan temsilcileridir.atlaszedeler murat Ersoy’un evinin önünde eylem yaptı ve hepsi gözaltına alındı.sebeb bunların davası atlasla benimle değil beni rahatsız etmeye hakları yok gidip atlastan hesap sorsunlar .bu noktayı umarım anlamışsınızdır.dava açacaklar uyarıdır.o zaman hepsi bizzat sikayetci olduğunuz kişiler tıpış tıpış ifadeye gelecektir.bu konuda shgm de yazabilirsiniz gerekli denetlemeye yapmadigi için şirketin yapmış olduğu bu usulsüzlük kere göz yumduğu icin bakın o zaman ortalık nasıl oluyor.seyredin lütfen uyanın.dava acarkende toplu bir avukat etrafında toplanıp dava açın.bu sizin yararınıza.ayri ayrı dava açarsanız icinizden birine ayar çekip emsal gösterip hepinizi nakavut ederler bunuda bilin.uyariyorum. sadece….

  Cevapla
 99. 2 sene önce

  Bu ahlaksız sahtekar emek hırsızlarına ders vermek için toplu olarak elbirliği içerisinde noterden ihtarname çekelim.bu belgeleride cimere shgm ve ulaştırma bakanligina toplu olarak mail atalım.lutfen birlikte hareket ederek bu düzenbaz hırsızların hem devletle hemde bizimle oynamasına salak yerine koymasına izin vermeyelim.cankut bey ülkenin bu ekonomik şartlarda bir işe başlayacak kadar enayi değilim kredi çekip neyi duzeltecem demiş.kendisi akıllı biz köleler kapısında bir dilim ekmek için dilenecegimizi sanıyor.insallah azrailin en sevdiği kul olur o gün imama hakkımı helal etmiyorum demek ona son görevim olacaktır.azcik korkmayın cesaretli olun.birlik olun mert olun çoluğunuzun çocuğunuzun hakkını bu hırsızlar bırakmayın artık bizimle oynamasına müsade etmeyin.allahtan korkun sadece insan olduğunuzu hatırlayın.illaki yalaka korkak çıkacaktır bunun için adım atmanın zamanı geldi.hadi hep beraber lütfen saygilar.

  Cevapla
 100. Cpt 1 e cevapAynen katılıyorum. Şu anda iş bilgisine sahip olan müdürler ayrıldı.Ancak saydığınız kişiler hala bekliyorlar..

  Cevapla
 101. Bu şirkketteki müdürlerin tamamı, başka şirketlerde iş bulması mümkün olmayan yalaka müdürler. Ve bunlar zam zamanı personellerine değil kendine zam yaptıran müdürler.Bazılarını kısaltma ile yazayım. Çalışanlar anlar zaten…Acenteler; M.B ve M.A.Ekip pln.; E.T. Uçuş işl.; E.P. cpt…Yer İşl.; E.A ve C.E.Occ; A.T. Ticaret ve tarife; K.K. – C.Ç. Cost Control; T.E.

  Cevapla
 102. 2 sene önce

  uçuş işletme istifa et, yeter artık! insan içine çıkamayacaksınız. herkes kulaklarınızı çınlatıyor!

  Cevapla
 103. 2 sene önce

  Ücretsiz izin imzalamadık, ücretli izinlerimizi de imzalamadık, o yüzden seve seve ssk primlerinin yatırılması kanunen zorunlu. Ağustos sonuna kadar beklerim baktım temmuz ssk ödenmemiş alo 170ten şikayet ederim, cimere yazarım, çalışma bakanlığına şikayet ederim,,, şu an fiilen çalışıyorum…

  Cevapla
 104. 2 sene önce

  Pandemi donemındeyiz Allahsızlar bi haber verin sağlık primi ne olacak ? Yada işten cıkarın işsizlik maaşı alıp gss yatsın hicmi utanmıyonuz sağlık lan bu sağlık

  Cevapla
 105. 2 sene önce

  İyi gün müdürleri ile dolup taşmış firma. İyi günde lamacimi yapan sözüm ona ağır abiler kötü günde ben birşey bilmiyorum bana sorma diyor sen ne ayaksın oturuyon o koltuga o zaman ÇAKMA MÜDÜRCÜK.

  Cevapla
 106. 2 sene önce

  Siz ne utanmaz ne allahtan korkmaz şerefsiz insanlarmışsınız! İnsanların hakkına çöküp paralarını gasp edip , utanmadan insan içine çıkabiliyorsunuz! İnsanlar intihar etme noktasına geldi Ama umrunuzdamı? Bide çelenk yollarsınız. Allah belanızı versin hepinizin.

  Cevapla
 107. 2 sene önce

  Onurair de çalıştığım sürece hiç kokpit ile tekniğin bir birlerine saygı duyup sevdiklerini görmedim bundan sonrada gelen genç nesillerde de göreceğimizi hiç sanmıyorum eskidenmiş o bir birine yapılan işte saygı duymak teşekkür etmek teknikte mesai arkadaşını bıçakla kovalayan biliyoruz yatıda kahvaltı salonunda kavga küfür kıyamet kokpit teknik birbirine girdi bunları gördük yaşadık kokpitte aynı hostese sevgili olup uçuş boyunca konuşmayan tanıyoruz eskiden herkese eşit harcırah dağıtılırken kokpitin harcırahı yükselince kimse umurlarında değildi Arabistan’da kalınan oteli beğenmeyip Radisson otele giden kokpit ziyaret için Al bard geldiklerinde burada köpek bağlasan durmaz diyen kaptan tanıyoruz pandemi süresinde yapılan uçuşlarda kabine ödeme yapılırken kokpite yapılmadı diye biranda o uçağın içinde ekip olduğunu hatırlayan kokpit biliyoruz harcırahımı almadan şurdan şuraya gitmem diyen kaptan tanıyoruz.Daha neleri sayayım ben size hepimiz bu şirketin bir parçasıyız bunu ne zaman anlayacaksınız kokpit olmadan teknik olmadan kabin olmadan yer işletme dispatch olmadan daha sayamadığım diğer departmanlar olmadan biz bir bütün olamayız hani havacılık ekip işiydi bunu böyle öğrettiler bize inşallah en kısa zamanda hepimiz yeniden görevimizin başına geçeriz bu sefer kimse kimseyi kırmadan dökmeden bir ekip bir yumruk oluruz hepiniz sağlıcakla kalın

  Cevapla
 108. Onurair bitmiştir artık bunu anlayınız yol yakınken hakkınızı almak için girişimlerinizi hızlandırın. Ve bir not Teoman Tosun’un bundan sonra geleceği şirkette ertesi gün hemen ayrılın ki emin olun orayı da kapatmaya gelecektir

  Cevapla
 109. 2 sene önce

  kanıt ??????????????

  Cevapla
 110. 2 sene önce

  Kuyruk acısı olan, afra tafra yapıp insanlarla senelerce kavga edip en son Onur’dan ayrılan/atılan, sonra geri alınmayan ve uzun süredir iş bulamayan bir tayfa var. Onlar kendilerini çok iyi biliyorlar. CRM canavarları sizi.. Senelerce insanların canına okuyup en son hak ettiği gibi köşede tozlanmaya terk edilen zavallılar. Şu an sivri sinek gibi bütün işiniz havacılık sitelerinde dolanıp Onur’un kötü haberlerine üşüşüp battınız, bittiniz, aramıza hoş geldiniz yorumları yazmak. Amacınız eleştirmek değil insanların moralini bozmak. Hayatınız boyunca yaptığınız tek şey buydu zaten. Onur Air bu berbat yönetimi ile batar ya da batmaz bilemem ama aranıza hiçbir zaman hoş gelmeyeceğiz ve moralinizi bozmak gibi olmasın, siz kredinizi çoktan tükettiniz ve devriniz kapandı. Biz piyasa açılınca bir şekilde işimize bakarız, sizin başvuracak yeriniz bile kalmadı artık. Anca gelir boş yaparsınız burada.

  Cevapla
 111. 2 sene önce

  Anlamadığım şey sefa bey uzun zamandır battı haberlerini yapıyorsunuz ancak herangi bir kesin belgeniz yok birşeylere ulaştıysanız yayınlayın lütfen zaten kendinizde duyum olarak konuşuyorsunuz birşeyler biliyorsanız buyurun paylaşında herkes görsün sürekli ortalığı ateşe vermenin lüzumu yok kesin kanıtlı birşey olmadan yaptığınız haberciliğin magazin haberciliğinden farki yok hep dedikodu üzerine kurgu gibi adeta haklı çıkıncada tesadüfen tuttuğunu varsayarsak ben demiştim diyip haklı çıkcaksınız tabi orasıda aşikar sizle iligli sevdiğim şeylerden bir tanesi var o da kimsenin yapamadığı gibi bazı şeyleri dobra söylemiş olmanız çalışanların hakkını ararcasına sorularınız bunlar güzel şeyler ancak insanların canı burnundayken ortalığıda alevlendirmek bir çözüm değil malesef .

  Cevapla
 112. 2 sene önce

  tüm onur çalışanları #tosunparamızıver hastagi ile twitterda gündem yapmalı. kulağı olup duymayan sağırlar gözü olup görmeyen körler belki görür

  Cevapla
 113. 2 sene önce

  Tosun, Enver Nedim ve diğer canconlar. Mutlaka yüzlerinize tükürüceğimiz bir yerde denk geliriz. Dünya küçük be..

  Cevapla
 114. 2 sene önce

  Sen kimin harçlığı peşindesin. Yapma ya herkes sanki yorumsuz haber yapıyor bu ülkede/dünyada. Haydi sen yandan yandan uza, belki biri harçlık verir sana….

  Cevapla
 115. 2 sene önce

  Bu işi yapmak için mi bu kadar borca imza attınız, siz de hiç akıl yok diyerek karşımızda kahkaha atıp göbeğini kaşıyan eski meslektaşlarım. Ne yiyeceğiz diye sorduğunuzdan da belli ki zaten hiç yokluk görmemişsiniz. İçinizde kaç taneniz senin uçuracağın uçağı hazırlayan tekniğe eline sağlık dedi? Yiyeceğin yemeği yükleyen kişiye hanginizden bir teşekkür çıktı? Yeşilköydeki evin kredisini ödeyemediğin için mi teknikteki kişileri para gözlü olmakla suçluyorsun? 70 bin euro peşin verebildiyseniz enseniz kalındır sizin aç kalmazsınız. Seni yiyecek ekmeğe muhtaç edeceğim deyip kariyerimi yakmaya çalışan km eski tanıdık da okuyorsa bu yorumu anlamıştır umarım kimsenin ekmeğiyle oynanmayacağını.

  Cevapla
 116. 2 sene önce

  Kesinlikle katılıyorum. Her yazınız çalışanları kışkırtmak, doldurmak, GM’ü hiç de etik olmayan bir dil ile eleştirmek ve hep ortalık bulandırmak üzere nedense. Genel müdür yapması gerekenleri yapmamış olabilir, asla savunulacak bir yanı yok ama bu şirketin bir de sahibi var. O kısıma neden hiç değinmiyorsunuz ? Eleştirmiyorsunuz? Kararı tek başına Teoman mı veriyor ? Bir onun ismi dilinizde sadece. Onur air ile ilgili yazılarınızda GM’ü yerden yere vuruyorsunuz. Sizde çoğu insan gibi sanki bekliyorsunuz da bir an önce batsın şu şirket, kimse hak edişini alamasın ve “ben demiştim ben yazmıştım” 16 aydır çalışan, emek veren, ha düzelir biraz daha sabır diyen hiçbir personelden daha çok anlayamaz kimse bu durumu. Uzaktan gülenler, seyredenler, ortalık karışsa da biraz izlesek çiler… Bin küsur kişi ekmek yiyordu burada, ailelerini de sayarsanız binlercesi demek oluyor. Zamanında yaşanan kuyruk acılarıyla insanların acılarını da harlamayınız lütfen.. Hem yorumcular hem siz !

  Cevapla
 117. 2 sene önce

  Biz karda kışta yağmurda çalışırken hiç düşündünmü bizi ne yapıyoruz diye 6 ay tek kuruş para almadan çalıştım ben sırf şirket düzelsin çoluk çocuğumuza ekmek götürelim diye buna senin ailende dahil sen evde oturuyordun ozaman belki de tatil yapıyordun şimdimi aklına teknikte çalışanlar geldi gerizekalı ozaman neden geçip teknik hakkında konuşmadın şimdi gelmiş aptal aptal konuşuyorsun

  Cevapla
 118. 2 sene önce

  Siz orada çalışmadığınız hâlde bu firmaya bu kadar saldırmanız,bu kadar aģır ithamlar ve ifadeler ile yüklenmenizin altında bence başka sebepler var…insan düşünmeden edemiyor,acaba reklam istediniz vermedilermi?Veya başka bir talepte bulundunuz da karşılamadılarmı?Sizin işiniz sadece gazetecilik olmalı ve sadece haber yapıp okuyucunuza sunmak olmalı işiniz ve yorumu,da okurunuza bırakın….tetikcilik yapmayın

  Cevapla
 119. 2 sene önce

  Seyreder sadece. Hatta Atlas ta olduğu gibi uçak ve uçuş olmadığı halde denetler, patron ödeyeceğim ! der. Denetleme biter.

  Cevapla
 120. 2 sene önce

  Şirketi kapatın insanların alın terini vermeyin toplum içine çıkacak yüzü bulamiyacaksiniz floryada yesilyurt yesilkoyde teknelerde rakı içmeye hasret kalacaksiniz .ona göre sereffli yaşayın onurlu olun aşarken onursuzlar korkaklar gibi yaşamayın.bence aynaya bakın utanın biraz.o yüz erkeklik varsa eğer.utanmaz ahlaksız hirsizlarla bir farkiniz olsun.

  Cevapla
 121. 2 sene önce

  Erkek olun biraz bunca yorumlara yazılara cevap verin.sirketi batırın insanların parasının üstüne yatın.bunu Allah bile onaylamaz siz sokakta bile yuruyecek yüzünüz olacakmi acaba verin insanların parasını kapatın şirketi mert olun insanlarla oynamayın serefiniz varsa

  Cevapla
 122. Shgm acil şirketi denetle yoksa emniyetsizlik riski oluşabilir!

  Cevapla
 123. 2 sene önce

  Şirketin içini boşalttılar şimdi shgm gelip bizi kapattı derler, yazıklar olsun,!

  Cevapla
 124. 2 sene önce

  sen uçarken gel teknikteki adamı küçümse, zora gelince de teknikteki adamdan senin paranı düşünmesini bekle öyle mi? çok onurlu, şerefli, karakterliysen bassaydın istifanı açsaydın davanı. Teknikten de değilim bu arada. Doğruysa asıl doğru olan bu.

  Cevapla
 125. 2 sene önce

  Azıcık gayret ettiniz mi? Bu adam kedinin fare ile oynaması misali 1 değil 3 değil tam 17 aydır bizi insan yerine koydumu? Tek bir satır yazıp bizlere açıklama yaptımı?. Ha bire ekran görüntüleri ile yada haber siteleri aracılığı ile bir şeyler öğreniyoruz. Hala bazı yorumlarda, bildiğim bir şeyler var, iyi olacak diyen tetikçiler var. Mesele hakaret etme meselesi değil mesele 30 yıla yakın var olan koca bir havayolu şirketinin bir kuruyemiş dükkanı gibi bile işletilememesi. Personel ile iletişim 0. Personele bırakın bir değer verilmesini, sanki mağdur onlar patron bizler gibi neredeyse dayak yiyeceğiz. Neredeyse davayı biz değil onlar bize açacak gibi bir tavır var. Yöneticilerin asla iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum. Yakında kendine özgüveni, özsaygısı olan meslektaşlarımız ile gereken yasal adımları atacağımızdan emin olabilirsiniz. Kaybedeceğimiz ne olabilir? Zaten lisanstan düştük, mesleğimizin gerektirdiği eğitimlerin hiç birini vermediniz. 17 aydır pandemi öncesi olan hakkımız (asgarî ücret hariç) ve yine Temmuz Kasım2020 ayları içerisinde yaptığımız uçuşlarda vaat ettiğiniz zerre kuruş ödemeyi yapmadınız. (Biz saat yapalım, lisanstan düşmeyelim diye F/O olarak uçmam demedik, diyemedik tabii.) Sizde bunu tabii fırsata çevirdiniz. Şimdi ne zaman uçacağı bile belli olmayan, bir söylediği diğeri ile tutmayan, 70 üstü sözde G.Müdür ve herşeyi görüp bilen ama duyarsız kalıp binler çalışanı yüz üstü bırakan 80 üstü bir şirket sahibine karşı biz daha fazla ne kaybedebiliriz ki!? Hiç bir zaman bunca borç altındaki satılamayacak bir şirkete, üzerinde onlarca icra takibi olan bir şirkete, personeline 0 duyarsız kalan, zaten bu zamana kadar maddi manevi bir çok şeyini kaybeden bizler daha ne kaybedebiliriz ki? Olmayan, ve olmayacak işimizimi! Evet çok geç bile kaldık ama bundan sonra biz yasal haklarımız için gereğini yaparız, bu bir süreçtir evet belki olumlu belki olumsuz ama oturur yine sabırla bekleriz. Zaten oturuyoruz. Hukuki olarak uğraşacağımız tek bir şey varsa oda artık sizlersiniz. Ve bunuda artık zevkle yapacağız.

  Cevapla
 126. 2 sene önce

  Bu teknikte çalışan arkadaşlar iş akışını durdursalar parayı bı nebze gözleri görmese o zaman oms denilen kan emicileri müşterilerden aldıkları paraları seve seve geri verirler uçakları da yarım halde teslim ederler buda onlara bir tokat vurmuş olur biraz onur şeref karakter

  Cevapla
 127. 2 sene önce

  Teknikte çalışan herkes parasını alıyor dolar olarak hemde bu yüzden tuzları kuru oms nin bağladığı işleri yapıyorlar satılan uçaklar in bakimi Seres in uçak kesim işleri iki üç yerden para akiyo teknik e çok adil olmasada dolar dağıtılıyor bunuda bilmenizi istedim

  Cevapla
 128. 2 sene önce

  sivil havacılık sektörünün geçmişine geri gidersek, onlarca şirket kapandı ve açıldı hatta 1990 yıllarda o kadar şirket açılıp kapandı ki isimlerine ve sürelerini takip etmekte zorlandık.O yıllarda, şimdiki gibi sosyal medya, intetnet olmadığında bu konular çok sık gündeme gelmezdi.Artık internet, sosyal medya çağında, önüne gelen yazıp duruyor.Başta onur air yöneticileri olmak üzere, sorumluluğu olan her kes elini taşın altına koyup, tekrar nasıl eski günlere döneriz diye olumlu ve pozitif yaklaşım yapmaları hatta easa145 yetkisini tekrar alıp en azından part145 MRO tarafından müşteri uçaklarına bakım yapıp para kazanmaya başlamaları önemli olduğunu düşünüyorum.

  Cevapla
 129. 2 sene önce

  Allah aşkına numaralarınızı birbirinize verin Whatsaap ‘tan yazışın ?

  Cevapla
 130. 2 sene önce

  Tosun Bey, deniz, göl, havuz, kuyu, hepsi bitti. Şirketi sattım diye pankart açsanız dahi artık kimse inanmayacak. Boşuna içi boş haber uydurmayın, bir kısım personel icra sürecine başladı ve hızla devam edecek. Samimiyetinize inandırmak için yapabileceğiniz tek şey personele ay başında borçlu olduğunuz 2 maaşı yatır(t)mak. Bunun dışında bu insanları şirketin satılmak üzere olduğuna inandırmak adına yapabileceğiniz hiçbir şey kalmadı. Onur’da çalışmamasına rağmen buraya gelip devamlı negatif atan şahıslar, 1) Size ne bu kadar Onur Air’den? 2) Söyleyecek iyi bir şeyiniz yoksa gidin kendi hayatınıza bakın. Tosun Bey, SHGM’de ve devlette tanıdığı olan tek kişi siz değilsiniz. Ayın 5’inden itibaren yoğun bir telefon trafiği sizi bekliyor. Şimdiden kolaylıklar!

  Cevapla
 131. 2 sene önce

  Şirkette uzun yıllar çalıştığını yazmışsın başlıktaki 2003 ten belli birde hangi dönem olduğunu yazsaydın seni tanımak daha kolay olurdu :p şimdi sana kısa ve öz bir cevap yazıcam bakalım buna ne lafın olacak…Madem bu kadar eskisin birde belliki kabin amiri olmuşsun ( o dönemin Nasıl amir olduklarını çok iyi bilirim) Onurair de her sene kabin ekiplerinin uçmaktan belinden su gelirken yatılardan yatılara ellerinde çekçekle dolaşırken milletin anasını babasını ailesini görmeye vakit bulamazken sen kendine üst düzey yöneticilerle görüşe bilecek kadar vakit yaratmışsın… Şimdi bana sakın bende uçtum bende yatılardaydım deme senin gittiğin uçuşlar yaptığın yatılar belliki üst düzey deki görüştüğün yöneticilerin süzgecinden geçmiş…beğenmediğin uçuş programı yayınlanıncada o üst düzey yöneticilerini arayıp uçuş programını Nasıl değiştirdiğini anlatsana biraz

  Cevapla
 132. 2 sene önce

  Ağzınıza sağlık resmen gömmüşsünüz???Bizlerde mağduruz bir senedir aylık alamıyor eşim kiramiz giderimiz onca borça girdik nasıl ödeyecekler hakkımızı Rabb’im çaldıklarını dünya ve ahiret de misliyle çıkarsın hakkımızı helal etmiyoruz.

  Cevapla
 133. Arkadaslar siz bu kafayla 2023 e kadar onurun uçmasini beklersiniz. Yani tavuktan ucmasini beklemek gibi birsey bu cok yazik gordugum en sacma sirket Gm den asistanina kadar 2. Sinif karakterli insanlar toplulugu baska bisey olamaz

  Cevapla
 134. 2 sene önce

  Sefa bey öncelikle çok teşekkür ederiz, en azından ilgi alaka gösterip konunun üzerine düştüğünüz için. Bir dönem, Cankut Bagana ile bir görüşme gerçekleştirmiştiniz. Sizden, mümkün ise bizler adına bir görüşme daha gerçekleştirmenizi rica ediyoruz. Ne oluyor, ne bitiyor? Bizim sonumuz ne olacak diye.. Büyüklerimizden bunca yıldır duyduklarımıza göre, Cankut bey namuslu dürüst birisiydi, kimsenin emeğine çökecek biri değildi diye anlatıldı bize hep. Bizi oyalıyorlar, ha bugün ha yarın ha 26 sı diye diye şimdi ucu açık, tarihi belli olmayan bir sürece doğru gitmeye başladık hep beraber. Bu sitedeki haberleri ve yorumları okuyan, şu an ki dönemin yöneticileri, bu şirketi bu hale getirip, hala daha kandırma oyalama niyetinde olanlar, sizlere hatırlatmak isterim bir kere daha.. Şu unutulmasın ki; hepimiz birgün o kara toprağa gireceğiz. İmam dua okuyacak ve hızlı hızlı toprağı atacaklar üstümüze. Soracaklar oradakilere.. ” Hakkınızı helal ediyor musunuz? ” diye. Sonrasında ise hesaba çekilmeye başlanacağız…

  Cevapla
 135. 2 sene önce

  Oku oku bence tam olarak iyi bilmiyosun ama olsun oda lazım olur. ben giyersen sıfırdı peki ya sen yaa anladın sen daha fazla yazıp batma. canını sıkılsa ne olur canım benim üslup dediğim gibi üslup yok ama oda olur ilerde. milletin beğenip beğenmemesi nekadar çok ilgilendirmiş seni .öğrencen öğrencen.

  Cevapla
 136. 2 sene önce

  sen okuma falan bilmiyosun ördeğin ördeğin ömrü gibi geçer senin hayatın. milletin dislike önemsiyosun sanırım yazık sana ona göremi iyi kötü şeçiyosun belli oluyor okuma seviyen. ben giyerken sıfırdı seni bilmem anladın sen yeni memuy seni. canın sıksa kaç yazar senin anca burda konuş sen … Oku OKU

  Cevapla
 137. 2 sene önce

  Arkadaşlar korkunuz dan sesinizi cikartmiyorsunuz.herkes kendini biliyor.baska şirkete gitmek yemediği için gelmiş burda birbirinize hakaret horozluk yapiyorsunuz.gidinde sizi bu hale getirenlere diklenin.sefa inan en azından sizin hakkınızı savunmuş.utanmadan Adana’da saygisizlik yapıyorsunuz.seviyeniz ortada hepinizin uçuş belgeleriniz isbasvurusu için bile aktif değil.gidin sizi bu hale getirenlere çayın efendi olun saygılı olun.geleceginiz ne olacak onu düşünün onurair unutun.ici boşaltılmış şirket ucagi olmayan şirket.neyin hayalindesiniz.bakip görmeyen muhakeme yapamayan anlaması kit olanlar korkaklar bekler sadece ölme eşeğin ölme..ayıp utanın .3 kişinin biraraya gelemiyecegi bir şirket var ortada,sebebide yukardaki yazdığım içerikler.siz bu kafayla çok beklersiniz.

  Cevapla
 138. 2 sene önce

  İlk yazdığın yorumun dislike oranına bakarsan anlarsın ne kadar boş bir yorum olduğunu, amacının ne olduğunu. en azından senin gibiler gibi başkasının giydirdikleri ile çıkmıyorum insan içine. Ben okumayı gayet İYİ biliyorum canını sıkma. ama sen de her önüne konulan yazıp çizme, kendin ol, aklını kullan…

  Cevapla
 139. 2 sene önce

  şirketin içini boşaltanlar oms kurucularıdır ve onur air umurlarında değildir hele birtanesi ki çakal ofas la ortak olup oms tekniği kurmuştur onunda adını bilen biliyor tam bir çakaldır piyasa bunlara kalmıştır ama başlarına geleceklerden haberleri yok vardır bir planı kainatın kimseye bırakmaz vakti saati gelir kendilerinden ailelerinden mutlaka bu ah çıkar

  Cevapla
 140. 2 sene önce

  Kim ki müdürler? Ya da ne olacaksa,o olmuş bu olmuş. Arkadaşlara sabır diliyorum.Direk mahkemeye verin.Hacizle başlayın hatta.

  Cevapla
 141. 2 sene önce

  suc kaptanlarda! fo ve kabin ekibi napsin kaptanlarin sesi cikmadiktan sonra! adam akilli bir whatsapp grubu kurulsun dendi, g.t korkusundan whatapp grubunu kapadilar, anlamiyorum neden bu yalakalik, borc mu istiyoruz sanki! sirketten calistigimizi istiyoruz altustu! teo nedim ender 4. katta raki icmeye doyamadi, E.P planlamadaki hatuna doyamadi, bir de bizde ki yavsak kaptanlar yalamaya doyamadi!!!!!ucakta fo ya kabine kok sokturen kaptanlar , sut dokmus kuzu gibi yonetimden mail bekleyip daha el avuc actilar. suan gelin bedava ucun dese ucus isletme, ac kopek gibi ucacak kaptanlar var, isiniz yalakalik haysiyetsizlik serefsizlik. birlik olamadik haklarimizi savunamadik, sonra semsiye girdi diye kimse aglanmasin! birde ‘ 320 captain’ denen yavsak, o ictigin sicak kahveyi umarim biri gelip sana onu tersten icirir! vicdansiz kopek o yorumu yazarken hic mi utanmadin? thy yada pegasusta ucuyorsun belli. ne oldum deme, bir gun tepetaklak olursun felegin sasar it herif!

  Cevapla
 142. 2 sene önce

  Sonunda okumayı öğrenip anlamışsın sevindim buna demekki okuyunca anlaya biliyomussun. Hava fazla kaçmasın sıkı tut dediğim gibi üstüne yakışır çıkartma zor barınırsın zatende o konu farklı. üslubunu yakışmış tekrardan senin gibi insana …

  Cevapla
 143. 2 sene önce

  Sefa beyin vasıfsız gördüğü yöneticilere BAY demesine bayılıyorum. Bay Hamdi, Bay Tosun derken şimdiye kadar Sayın kelimesini kimseye kullanmamış olması da manidar. Meşhur dolandırıcı Tosuncuk yakalandıktan sonra Teoman beye Bay Tosun demesi, Teoman beyin vasıfsızlığına işaret olmalı.

  Cevapla
 144. 2 sene önce

  Sefa inan bey size nasıl teşekkür edilir bilmiyorum ama yanımızda oldugunuz için minnettarım…

  Cevapla
 145. 2 sene önce

  80 küsür yaşında patron :)) 70 küsür yaşında Ceo :)) nun olduğu saçma sapan bir ortamda 1,5 senedir tek açıklama yok 1000 küsür çalışanın ağzını bıçak açmıyor!Gelin diyoruz şirkete gidelim yok ekip olalım yok birlik olalım yok ….BİZDEN HİÇBİR ŞEY OLMAZ.Cimere yazdım davamı açtım siz korkaklarla aynı ortamda olmaktan utanıyorum.

  Cevapla
 146. 2 sene önce

  Yazından gerçekten dalga geçilmesi hatta aşağılanması gereken bi insan olduğun anlaşılıyor zaten. Kim ise o yönetici ağzına sağlık. Bu şirkette 2500 personel var mal! Sana zamanında ukalanın birinin yaptığı şey için, burda canlar yanıyorken yaptığın yoruma bak! O kahve fincanı…

  Cevapla
 147. 2 sene önce

  Yılbaşında piyango bileti alirsin bana çıksa şunları şunları yaparım dersin ya o şekilde 2 sene hayal kurdu onur air pilotlari,çoğu pilotluk mesleğini bir daha icra edemeyeceğinin bile farkında degil, hayal dünyasında ucacagi gunleri bekliyor.

  Cevapla
 148. 2 sene önce

  Değerli arkadaşlar, Şirketin içini boşaltıyorlar bir de nasıl bir şirket iflas ettirilir deseler sanırım TOsun bey bu konu hakkında kitap yazabilir, kısacası bu işi bilen birisi var şu anda. Onur air 27 senedir bu havacılığa bir şekilde hizmet etti ve artık miladını vasıfsız ve liyakatsız insanlar yüzünden doldurdu ve artık son demlerini yaşamakta. Bırakın batsın gitsin çünkü kötü yönetmekten dolayı sektörün de genleri ile oynamakta. Onur’un arka bahçesi olarak kurulan yeni şirketler bu şirketin sonunun geldiğinin resmidir. Bir an önce yasal işlemlerinize başlayın sizi oyalayıp icraları geciktirme peşindeler. Sizlerde şimdi mahkemeye verirsek eğer şirket düzelirse bizi işe almazlar diyorsunuz ama belki düşüncenizde haklısınız lakin bu şirket son demlerini yaşamakta. Bu şirketin borcunu ödemek yerine yeni şirket kurmak onlara daha mantıklı ve karlı geliyor. AŞ olduğu için be pandemi de onlara bahane olduğu için kaçınılmaz son iflas istemektedir. Devletten yardım bekliyorlar ama ilk önce 25 sene Arabistan’dan aldıkları garanti saat ücretlerini ve charterden gelen paraları ortaya koysunlar sonra eğer zarar çıkarsa o zaman devlet neden yardım etmemiş diyebiliriz ama ortada milyar dolar paralar yok… Bu paralar buhar olup uçmadığına göre nerede? O değilde en çok Ekip planlama başkanına üzülüyorum bu çiftlikten sonra bakalım ne yapacaksın? Gerçi Ercan ağan senin için bir şeyler yapabilir. :)

  Cevapla
 149. 2 sene önce

  Ne biliyorsan açıkça yazacaksın o zaman ucu açık konuşmalarla burada suyu bulandırmayacaksın. Yok önemli yerlerde tanıdığın varmış, burda açıklayamazmışın, zamanı gelince zaten açıklanacakmış bu post burada kalsınmış, milletin ne düşünmesini bekliyorsun. Bence sen kendi yazdıklarını bir oku, millete nasıl bir mesaj veriyor anla, tabiki o kapasite varsa sonra tekrar konuşalım canım ciğerim

  Cevapla
 150. 2 sene önce

  bu şirkette en az 250 tane kaptan ve en az 500 tane kabin ve yüzlerce teknik, yer ekibi 2 yıldır stres içinde mücadele ediyor bu kötü durumla. şimdi egonla bir sürü insanı eziyorsun,tahmini thy da uçuyorsun, umarım seni thy kaptanları simlerde fail ederler, o zaman o zaman ateş dolu fincanında içersin o kahveni….

  Cevapla
 151. 2 sene önce

  Vay ben bilmiyordum, yok ben duymadım deyip geçemezsiniz. Tuvalet kapılarında bile yazıyor, Tosun’un hünerleri.

  Cevapla
 152. 2 sene önce

  Tuvalet kapılarında yazan bir tosun var. Çoğunuz bilirsiniz. Tosun’ları karıştırdım deme şansınız yok. Eline düştün mü öpüyor.

  Cevapla
 153. 2 sene önce

  Yıllar önce bu şirketin kapısını çaldığımda , galiba uçuş işletme başkanıydı , bazı alanlarda havacılık ile ile ilgili başarılarımı küçümsemiş , ukala ve küstah bir tavırla dalda geçmişti. 10 yıl kadar olduğunu tahmin ediyorum. Balık baştan kokar. Bu şirketin anlayışı bu. Değişmez . O gün anladım ki , özel şirketlerde yönetim ve yönetci bir şirketi batırır da çıkarır da . Keser döner sap döner , gûn gelir hesap döner . Size elini uzatacak iyi niyetli insanları kaybettiniz .Biz şimdi kahvelerimizi yudumlarken sizi seyrediyoruz ….Aman kaliteyi düşürmeyin , show must go on ……

  Cevapla
 154. 2 sene önce

  YAZIK.. senin gibi insanlar sadece iftira atar bişeye sap olamaz zaten. birinin balonu değilimde tasma var seversen yakısır üzerine giyersen. yazımı tekrar tekrar oku anla bence ama OKU olurmu boş muhabbet kurma belli ki neyse anlıyorum ben seni ama. benim cebimi dolduran yok. fazlasıyla senin olsun anladın sen. Tavsiye ediyim OKU ama olurmu.OKU. Birini savunmuyorum herkes düşüncesini yazar . ayrıca güzel üslup tam oturmuş üstüne kirletme sakın ..

  Cevapla
 155. 2 sene önce

  Yazık sana CAN-KO. Sen insanların “merak etme onda paranız kalmaz” dediği adamdın. Şimdi arkandan neler diyorlar. Bu yaşında kendine bu sıfatları yakıştırıyor musun? Senelerin iş adamısın. Yok mu birkaç milyon doların da en azından emekçilerin hakkını veremiyor musun? Bu saatten sonra 100 sene daha yaşasan ne olur. İsmin bitti, haysiyetin bitti. Sen bu adam mısın?

  Cevapla
 156. 2 sene önce

  Emekli olmuş adam hala koltuk peşinde egoları hala tavan arkadaş uçuş işletme olarak ne yaparsınız orda vasfınız nedir utanma arlanmanız yok mu? İnsanlarla dalga geçiyorsunuz. Ne oldu uçuşa katılacaklar listeniz insanları şirketin bu haliyle bile tehdit edip egonu tatmin ediyordun allah sizi bildiği gibi yapsın onurairin tüm yönetici şeklindeki emek hırsızları suudiden paraları alıp insanların maaşlarını vermediniz haram zıkkım olsun sizlere.

  Cevapla
 157. 2 sene önce

  Sana yazık boş boş konuşma, yaklaşık 2 senedir ekmek mi yediriyor bu şirket.senin gibiler üzerinden balon uçurup bizleri umutlandırıp oyalıyorlar. Ne elimizde ne de avucumuzda kaldı, Belli ki senin ekmeğin hiç kesilmemiş, hiç şaşırmadım neden acaba.

  Cevapla
 158. 2 sene önce

  yazık ki senın gbi düşünen insanlara. umut tacirciliği değil ekmek yiyen insanlar var orda ekmek belli oluyor seninde nasıl biri olduğun yazık..sana

  Cevapla
 159. 2 sene önce

  Sen kimin balonusun bakimmm, bırak o pırasayı elinden. Müdürlerin bitti sen mi başladın umut tacirliğine

  Cevapla
 160. 2 sene önce

  Onurair bu pamdemi sürecini en kötü yöneten hatta yönetemeyen şirket. Gerçi pandemiden önce de personele yaklaşımı hiç iyi niyetli değildi. Maaşl ve harcırahlar diğer şirketlere göre en az olmasına rağmen sürekli geç ödenmiştir. Ödenirken de eller titremiştir eminim. Bir şirket de iletişim bu kadar mı kötü olur. Bence bu işi uzatmayın gerçekleri açık açık söyleyin. Bu şirketin tekrar uçması imkansız gibi.

  Cevapla
 161. 2 sene önce

  20 ay oldu hesabımızda şirket adına yatmış herhangi bir şey görmedim. Benim çocuklarım taşmı yesin. Ben başka işden anlamam taksim yok dükkanım yok evim yok birikmiş param kalmadı. Durumu heralde açıkladım. Birkaç ay daha idare etmek için birilerinin haketmiş olduğumuz maaşlar hakkında açıklama yapması gerekiyor. Söylenecek şey çok ama susuyoruz.

  Cevapla
 162. 2 sene önce

  k/a 2003 agzinda geveleyip durma.biliyorsan birseyler cık delikanli gibi acikla.

  Cevapla
 163. 2 sene önce

  Sefa bey insanların aklına takılan soruları yazmış teşekkür ederiz. Ayrıca olaya gerçek yönüyle baktığınız içinde teşekkür ederiz. Şayet diğer Haber sitesi sadece Teo nun istediklerini paylaşıyor. Bi kaç soru daha var onlarıda ben sorayım. Hiç bşr faaliyeti olmayan şirkete aylarca ofisine giden Yöneticiler Maaş alıyor mu? Ben cvp veriyim alıyor. Hatta Teo Çek olarak alıyor. Adam boşuna her gün Şirkete gitmiyor ama çalışıpta alacaklarını alamayan bir sürü insan var onların ahı üzerinizde olacak Teo Nedim Enver. Hele ki Nedim adam hala maaş alıyor ve maaşlarını alamayan personelden daha çok ağlıyor. Ee normal zamanında buda havayolu batırmıştı adamcağızın bir sürü icra dosyası var borç okadar büyükki ömür biter borç bitmez. Ah ah o zarflar az gelip gitmedi odalara o zarflar içleri dolar dolu zarflar :))) sizin yatacak yeriniz yok be

  Cevapla
 164. 2 sene önce

  Umut tacirleri gibi hersey güzel olacak diyen yöneticiler ,ne olacak şimdi? Bu konuda daha söyleyecek bir sözünüz varmi? Mahkeme kanalıyla paralarımızı alabilecekmiyiz.Ortada bir mal kaldımı acaba? Bunca insanın ahı ile nasıl yaşanır aklım almıyor.iş yerinine vakit geçirmek için gelenler artik nerede vakit geçireceksiniz.Kahveler ,çaylar,odalarda sohpetler, saçlar makyajlar nerelerde yapılacak.Ben hakkımı helal etmiyorum ,hak yiyenlerin de hesabi yerde kalmaz buna da inanmak istiyorum.

  Cevapla
 165. hala yalakalık yapanlar var diyosunuz yorumları okuyorumda. sizin ülkenizde sıkıntı çeken bir şirket var okadar çalışan insanlar var orda eve ekmek götürüyolar orda siz hala yalakalık yapanlar var sonra batsın gitsin diye bir zihniyet var . keşke aramızda olmasanız şu zihniyet … yazık.

  Cevapla
 166. 2 sene önce

  Adamlaların işletmecilik zihniyeti bu. Şirketleri sıkıntıya düştüğü zaman, ya illegal yada sicili bozuk adamı işinbaşına getirirler. Bazı karaişleri, mesela belediyeleriyle otellerinin bir işi varsa otel müdürlerini Tunustan imza yetkisi olmayan ve oturma izni bile olmayan adamları ithal edip. genel müdür atayıp başa geçirir Boktan işlerini temizletirler aklarlar….

  Cevapla
 167. 2 sene önce

  Boş konuşmussun budurumda kim yukarıya yalakalık yapıcak. belliki bilginde yok havacılağa dair otur köşende sen ya.

  Cevapla
 168. 2 sene önce

  Bari insanlarin calistigi aylarin parasina goz dikmeyin, Adam gibi iflas et insanlarin vermedigin maaslarini ode. Yaziklar olsun ne denir ki. Oms tayfasi, Teo, Enver, Nedim diye binlerce kisinin hayatini mahfettiniz. Devlet nerde? bu adamlar kac kere yanlis beyanla insanlari oyaladilar. Maaslari 2 yildi oldu odenmedi. Bu kadar ucuz mu bu isler?

  Cevapla
 169. Onurair hakkındaki Yazılarınıza tamamıyla katılıyorum.cok teşekkür ediyorum .bir kaç tane yalaka aracılığıyla algilarla onca çalışanı oyalayip emeklerini çalan bu şirket yöneticileri ve algı haber yayıncıları şimdi buraya yine aynı tarzda yukarıya yalakalık yapmak için onların kalemi olursunuz biraz utanın tuzu kuru olanlar olduğunuz için onlariň bahcesinde dolasirsiniz.onurda onurlu kalmamış zaten.onca insanın hakkını odesinler .erkek olsunlar kivirmasinlar insanları oyalamasinlar delikanlı gibi sirketin battığını açıklasınlar.insanlarda yolunu çizsin .Allah’tan korkunuz varmı sizin.yalakalar aynen sizinde utanın kendinizden utanma duygusu olsaydı zaten onca insanı 18 aydır kandirmazdiniz ahlaksız karaktersizler.

  Cevapla
 170. Nerde devlet o kadar kisinin hakki gasp ediliyor, yuzlerce kisi dava acmis tik yok. Bu kadar kolay iste…Teoman felan bunlardan zaten bir sey beklemeyin.

  Cevapla
 171. 2 sene önce

  Yazık çok yazık ama ülkede sistem yok buna seyirci olan bi mantık var inana

  Cevapla
 172. 2 sene önce

  uzun yıllardır çalıştığım yer . ben biliyorum neler olacağını ama bu yazı biraz ağır olmuş üst düzey görüştüğüm insanlar var ben acıklamayım ileride bi tarihde acıklanıcak zaten umarım bu post hala burda kalır.

  Cevapla
 173. Arkadaşlaristediğinizi söylemekte haklısınız ancak burada olmamalıbu site veya sefa inan sizler içinmi sanıyorsunuz bu konulara giriyor sadece menfaat o da iş yapıyorbu gibilere prim vermeden yapalım lütfen ama ne istersenizali kıdık veya onun sitesinin onur air den farkı varsa ben adam değilimyaptığı yalan haberleri yüzüne vurulduğunda savunma yerine savcılığa suç duyurusunda bulunun diyen adam siZin hakkınızı korumaz bilelim bunu ve kendi hakkımızı kendimiz koruyalım

  Cevapla
 174. 2 sene önce

  Sayın editörHayatta herkes eleştirilebilir ancak kimse kimseye hakaret edemez, sizi esefle kınıyorum Saygılarımla

  Cevapla
 175. 2 sene önce

  Yılların Cankut Bagana’sı istemese bunları yapar mı, kandırılabiline bilir mi ? Demek ki onun niyetide o yönde… Seksen küsür yaşına geldi.. Basiretli bir iş adamı/Tüccar olarak yaşadı. bu yaştan sonrada yolun sonu yaklaşmışken, binlerce kişinin hakkına girmemesi gerektiği, işçilerinin haklarını vermesinin en mantıklı hareket olacağını tavsiye ediyorum.

  Cevapla
 176. 2 sene önce

  Tam da bu soruları sormak için birim müdürünü arıyorum telefonlarıma cevap yok. İhbar çektim ihbarıma cevap yok. WhatsApp ta grup kurdular ama sadece grubu kuran birim müdürü yazabiliyor, yazılan bişey de yok aslında. Teoman Tosun un kendilerine attığı maillerin ekran görüntüsünü iletiliyor. Son iletilen mailde çalışanların pandemi dönemine ait özlük hakları saklı kalmak koşuluyla denilmiş ama asla açıklama yok. Tosun sever süslü cümlelerle oyalamayı… Ben artık bunlara söyleyecek söz bulamıyorum. Elbet bir gün yüzyüze geleceğiz…

  Cevapla
 177. 2 sene önce

  bu uçuş işletmeyi anlamak mümkün değil. neden istifa etmiyorsunuz? lütfen bir yorum yazar mısınız?

  Cevapla
 178. 2 sene önce

  Biz Onurair personeli olarak tam bir malız.Gerçekten öyleyiz. Kimse kızmasın bana. Şimdi bir sürü kızgın karşılıklar yazacaksınız ama inanın bu gerçeği değiştirmez. Bu kadar eğitimli insanın koyun sürüsüne dönüşüp 18 aydır bu sahtekarların bizleri uyutmalarına sessiz kaldık ya, inanın biz bu düzülmeyi hakettik. Böyle sürüyü hiç bir şirkette bulmaya imkan yok. Kendi düşen ağlamaz. Arkadaş kimse kılını kıpırdatmıyor herkez hayatından memnun sanki, hiç birşey umurumuzda değilmiş gibi davranıyoruz. BU Tosuncuk zibidisinin bildirimlerini okuyup umutlanmaya devam ediyoruz. tosuncuk samimi olsa bizleri adam yerine koysa, bilgilendirmelerini haber sitelerinden değilde mail hesaplarımızdan öğrenirdik. Herkes hakettiğini yaşar sevgili mesai arkadaşlarım. Birde şu insan müsveddelerine bela okumayı bırakın artık, Sizi toprak kabul etmeyecek, öteki tarafta görüşürüz, sizi Allaha havale ediyoruz gibi serzenişlerde bulunmayı da bırakın. Bunların dini, imanı, maneviyatı, vicdanı olsa zaten süreç buraya gelmezdi. Haramları helallerini geçmiş karektersizler için bu cümlelerin pekte bir değeri yoktur zaten. Ama isterseniz hakarete devam edebilirsiniz rahatlamak için,nasıl olsa parasıyla değil mi alacaklarımızdan düşsünler.

  Cevapla
 179. 2 sene önce

  Yoruma gerek yok, Sefa Beyin soruları yanıt bulsa yeter.Yönetici müsvetteleri dolmuş doluşmuş Ohy ye,yazık.

  Cevapla
 180. Şaka gibi bir adam. Sanki Türk sivil havacılığında “şirket batırma görevlisi” gibi birisi. Cankut bunu hala neden tutuyor? Sanırım biri diğerinin açıklarını biliyor.

  Cevapla
 181. 2 sene önce

  Şu ülkenin haline bak en kurumsal olmasını bekledigin kurumlar bile çalışanın hakkını gasp ediyor hakkını aramaya kalksan hukuk adalet kavramı kalmamış

  Cevapla
 182. 2 sene önce

  Allah senden razı olsun sesimiz olduğun için.

  Cevapla