Önce Bagaj Kayboldu Sonra  İçindekiler Paramparça Bulundu

Önce Bagaj Kayboldu Sonra  İçindekiler Paramparça Bulundu

Dr Tamasine Hedderly, Londra Gatwick’den Roma’ya yaptığı seyahatte, görevli bagajının kontrol edildiğini ve içinin rahat olmasını söyledi. Bagajda çok pahallı kıyafetler ve değerli takılar bulunuyordu. Valizin güvende olduğuna dair teminat verdiler ama Roma’da bagaj konveyöründe çantasını göremedi. Saatlerce bagajı bekledikten sonra kayıp formu doldurdu. Şehire gittiğinde en  önemli malzemeleri tekrar satın almak zorunda kaldı.

İngiltere’ye dönüşünde, korkunç bir manzara ile karşılaştı. Yetkililer çantanın bulunduğunu, pist boyunca sürüklenerek parçalandığını itiraf ettiler. Üstelik parçalan çanta selofonla kaplanmıştı.

EasyJet’de yaşanan olaydan tam 21 gün sonra haberi olan kadın, havayolunu aradığında, geciken bagaj tazminatından artık vazgeçtiğini bildirdi. Zira zarar daha büyüktü.

EasyJet sözcüsü, çantaya verilen zarardan dolayı çok üzgün olduklarını belirterek özür diledi. Hem Roma Fiumicino Havalimanı hem de Gatwick Havaalanında olayın araştırıldığını bildirdi.

Havayolunun açıklamasına göre; EasyJet, 30’dan fazla ülkede, günde ortalama 1500’den fazla uçuş yapıyor ve hasarlı bagaj vakaları son derece düşük.

İyi niyet jestini sunmak üzere, havayolu Dr Hedderly ile   iletişime geçtiklerini açıkladı. Ancak Dr. Dr Hedderly durumdan son derece şikayetçi. Kendisine  yeni bir valiz ve içindekiler için sadece 100 £ ödeme teklif ediliyor.

Şimdi tüm umudu seyahat sigortası Aviva aracılığıyla kayıplarını telafi edebilmek.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments