OĞLUNA BUSINESS CLAS’TAN BATTANİYE VEREN KADINA GÖZALTI

OĞLUNA BUSINESS CLAS’TAN BATTANİYE VEREN KADINA GÖZALTI

Panama’nın ulusal havayolu şirketi Copa Airlines’ın yolculuğunda Farfan Garcia adlı anne, ekonomi sınıfında seyahat eden oğluna Business Class bölümünden battaniye verdiği için sözlü saldırıya uğradığını iddia edip görevlinin kendisini ittiğini söyledi.

Sara Celeste Farfan Garcia adlı bir kadın, Panama Şehrinden Peru Lima’ya Haziran ayında çıktığı uçak yolculuğu sebebiyle Panama havayolu şirketi Copa Airlines’a karşı suçlamada bulundu. 

Telegraph’ın haberine göre havayolunun sadakat programının bir üyesi olduğunu iddia eden Garcia, ekonomi sınıfında seyahat eden oğluna Business Class bölümünde bedava verilen battaniyelerden verdi. Bunun üzerine bir uçuş görevlisi tarafından önce engellenip daha sonra kendisine sözlü saldırıda bulunulduğunu iddia eden Garcia, görevlinin kendisini ittiğini de söyledi.  

Garcia polis karakolunda tutuklanmadan önce, “Çocuğumun neden olduğu psikolojik hasar nedeniyle havayolu şirketine tazminat davası açacağını” söylediğini belirtti.  

Suçlamaları reddeden Copa Airlines ise Garcia’yı “görevlerini doğru bir şekilde yerine getiren ekip üyesine ve amirine karşı rahatsız edici ve agresif” olmakla suçladı ve durumla ilgili yasal süreç başlatıldığını açıkladı. Şirket, “Bu olay sonucunda mürettebatımızda bir personel yaralanmış ve uçağın inmesinden sonra kendisine eşlik eden doktor tarafından da tescillenmiştir. Bu nedenle aynı gün yolcuyla ilgili şikayette bulunulmuştur.” Şeklinde açıklama yaptı. 

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.