O HAVALİMANININ AÇILIŞI YİNE ERTELENDİ !

O HAVALİMANININ AÇILIŞI YİNE ERTELENDİ !

Temeli atıldığında 2012 yılında hizmete girmesi planlanan Berlin’in yeni havaalanı 2017 yılına da yetiştirilemeyecek. Havaalanın ancak 2018 yılının Nisan ayında açılması mümkün olacak.

Berlin Brandenburg Willy Brandt Uluslararası Havaalanı’nın açılışı yine ertelendi. 2017 sonunda hizmete gireceği açıklanan havaalanının, en erken 2018’in Mart sonu veya Nisan başı olacağı tahmin ediliyor. Havaalanın elektronik kontrol sisteminde aksaklıklar olduğu ortaya çıktı. Aksaklıkların giderilmesinin bir yılı alması bekleniyor. Ertelemenin de bu yüzden olduğu sanılıyor. Havalanının yeni açılış tarihi ocak ayının ikinci haftasında duyurulacak.

Havaalanının 3 Haziran 2012’de hizmete gireceği açıklanmıştı. Davetiyeler dağıtılmış, tören için hazırlıklar yapılmıştı. Havaalanında dükkan kiralayan esnaf, satacakları ürünlerin siparişini vermişti. Ancak yangın söndürme sistemi dahil birçok eksiğin bulunduğu ortaya çıkınca, açılış tarihine günler kala tüm organizasyon iptal edildi. Açılış aynı yılın ekim ayına ertelendi. Dört aylık süre içinde eksiklikler giderilemeyince yeni tarih 2013 Nisan olarak belirlendi fakat yine yetiştirilemedi. Bu gecikmeler nedeniyle oluşan baskılara dayanamayan dönemin Berlin Başbakanı Klaus Wowereit, 2014’te görevini bırakmıştı.

Willy Brandt Havaalanı hizmete girdiğinde, Berlin’in Tegel ve Schönefeld Havalimanları kapatılacak. Bu iki havaalanı için dört yıl önce kapatma kararı alınmıştı. Yeni havaalanının bitirilemeyince kapatma kararı ertelendi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.