O AN GELDİ ! IRMA KASIRGASI FLORIDA’YA ULAŞTI ! 3 ÖLÜ

O AN GELDİ ! IRMA KASIRGASI FLORIDA’YA ULAŞTI ! 3 ÖLÜ

Karayipler’de büyük tahribata yol açan kasırga Florida’da etkisini göstermeye başladı. Dördüncü kategoriye alınan kasırganın beşinci kategoriye yükseltildiği bildirildi.

VALİ, “BU FIRTINA DALGASI ÖLÜMCÜL” DEDİ

VE FLORİDA’NIN HARDEE COUNTY BÖLGESİNDE ÜÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ.

Hardee County bölgesinde iki kişinin öldüğü haberinin ardından bir ölüm haberi de Monroe County’den geldi. Elektriksiz kalmamak için jeneratör almaya giden bir adam, dönüş yolunda sert rüzgarlar nedeniyle aracının kontrolünü kaybederek kaza yaptı ve hayatını kaybetti.Irma Kasırgası ABD’nin Florida eyaletinde bulunan adalar grubu Florida Keys’e ulaştı. Florida eyaletinde 5 milyon 600 bin kişinin tahliye edilmesine karar verildi.

Irma Kasırgası ABD’nin Florida eyaletinde bulunan adalar grubu Florida Keys’e ulaştı. Florida eyaletinde 5 milyon 600 bin kişinin tahliye edilmesine karar verildi.

Ulusal Kasırga Merkezi kasırganın kuzey ucunun pazar sabahından itibaren ABD’nin Florida eyaletinde bulunan adalar grubu Florida Keys’e ulaştığını bildirdi. Çok büyük bir çapa sahip olan kasırganın Florida eyaletinde büyük tahribat yaratmasından endişe ediliyor.

Florida’da yaşayan 5.6 milyon kişiye yaşadıkları bölgeyi acilen tahliye etmeleri talimatı verildi.

Bunun Amerika Birleşik Devleri tarihindeki en büyük tahliyerden biri olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan Florida’ya elektrik hizmeti veren şirket, Irma Kasırgası’nın yola açacağı tahribat nedeniyle 3.4 milyon müşterilerinin elektrikten mahrum kalabileceği yönünde açıklama yaptı.

Eyalatten tahliye işlemi sürerken otoyollarda trafik yoğunluğu oluştu. Yoğun trafik ve yaşanan akaryakıt sıkıntısı nedeniyle vatandaşların bölgeyi terk etmelerinin planlandığından daha uzun süreceği kaydedildi.

Florida Valisi Rick Scott, tahliye kararı verilenlerin derhal evlerinden ayrılması gerektiğini belirterek, “Bu, eyaletin daha önce hiç görmediği derecede yıkıcı bir fırtına.” ifadelerini kullandı.(sozcu)


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.