Neden burdayım?

Neden burdayım?

1991 yılının aralık ayında Ülkemizin tek Sivil Havacılık dergisi olan UTED i çıkarttığımızda, birçok kişi tarafından bu Derginin yaşamasının zor olacağı ve birkaç ay sonra kapanacağı söylenmişti. Ben ve arkadaşlarım yılmadık hiç ara vermeksizin Nisan 2006 ayı itibariyle 173.sayısı çıkacak olan UTED dergiye devam ettik.

1991 yılında Sivil Havacılık sektörüne hitap eden bir Dergi yoktu. Özel şirketlerimizin yayın organlarının ve web sitelerinin olmadığı dönemlerde bizim Dergimiz ve web sitemiz tüm sektöre hitap edecek düzeydeydi.

Sektöre Gündem yazılarımla her ay hitap etmemin yanı sıra NTV, ATV, SHOW TV gibi ülkemizin en büyük TV kuruluşlarında birçok defalar kamuoyunun karşısına çıktım. Medya ile ilgili bu tür faaliyetler içersinde iken Sayın Ali Kıdık la 1997 senesinde tanıştım. Ve kendisiyle TGRT, BRT,KANAL6 ve SHOW TV de birçok programlar yaptık. Gayem, Uçak Teknisyenliği gibi havacılık mutfağının en önemli bölümünün tanıtımını yapmak ve meslektaşlarımın sesini ve sorunlarını Kamuoyuna duyurmaktı.

UTED Dergimizle 1991 yılında başlayan Medya ilişkilerim, aynı zamanda THY de çalışan bir Uçak Teknisyeni olmam nedeniyle zaman, zaman beni THY nin ve Sendikamız HAVA-İŞ in yöneticileriyle karşı karşıya bırakmıştır. İki arada bir derede kalma gibi ifade edilebilecek bu karşı karşıya kalmalar ve fikir ayrılıkları hiçbir zaman inandığım yoldan benim geri adım atmamı sağlayamamıştır.

Hatta THY de çalışırken, yasaklara rağmen Korkusuzca THY nin her Dönemdeki Yöneticilerini eleştiren yazılarıma UTED dergide olduğu gibi Airporthaber’de de rastlamışsınızdır.

Airporthaber’de yazı yazmaya başlamadan önce, Sitemizin kurucusu Ali beyle şartları konuşurken tek bir isteğim olmuştu. Bu istek, yazılarımı ve düşüncelerimi UTED dergideki gibi özgür bir şekilde yayınlama isteği doğrultusunda idi. Bu konuda kendisinin bana verdiği cevap ise, yazılarını yaz ve ben okumadan siteye yerleştir şeklinde olmuştur.. Sadece şahsıma yönelik yapılmayan tüm yazar kadromuza aynen uygulanan bu Demokratik sistem içerisinde Maddi bir çıkar beklemeksizin Özgürce, Tarafsızca ve beklentisiz yazı yazmak, her yazınızın binlerce kişi tarafından okunduğunu görmek ve yapılan yorumları okumanın verdiği zevki size burada kelimelerle ifade etmek mümkün değildir.

Evet, bazen hala Lisanslı bir Uçak Teknisyeni ve Uçak Teknisyenlerinin Onursal Başkanı durumunda olmam nedeniyle şoven duygular içerisinde olabilirim. Ama bu duygular bile benim tarafsızlığıma gölge düşürecek boyutta olmayacaktır.

Evet, Airporthaber 5 Nisanda birinci yılını dolduruyor. Günde ortalama 20.000 kişinin girdiği, birçok Yöneticinin Açılış sayfası olarak ayarladığı bu Havacılık haber sitesine bu kadar yoğun bir ilgi olmasını sizin gibi bende şahsen beklemiyordum. Bu ilginin nereden kaynaklandığını araştırdığımda aldığım sonuçları sizle paylaşmak istedim. Bu kadar kısa bir zamanda beklenmeyen bu büyük başarının sırlarını kısaca yazmak gerekirse;

Birincisi, hiçbir Medya kuruluşunda olmayan Sektör Deneyimli, Uzman yapılı yazar kadrosuyla Sivil Havacılık sektörünün takibi.

İkincisi, Maddi çıkarların gözetilmediği tamamen Profesyonel yapılı Amatör çalışan bir kadroyla hizmet vermemiz.

Üçüncüsü, Her yazarın kendi kişisel görüşlerini, sadece kendini bağlayacak şekilde özgürce yayınlayabilme özelliği.

Dördüncüsü, Ahlaki kurallar dışına çıkmadan, yazarlarımıza gelen yorumların aynen yayınlanabilme ve yazılan yazıya tezat düşüncelerinde okuyucular tarafından yorumlanabilme özelliği.

Beşincisi, hiçbir yazılı basının yapamayacağı 24 saat haber güncelleme ve çok yakında hizmete girecek Üyelerimize yönelik Haber Alarmı servisimiz.

Bu kadar kısa bir sürede Tüm Sektörün gözü kulağı olmak siz okuyucu kitlemizin bize verdiği destek sayesinde olmuştur. Binlerce üyeye sahip sitemizin, ilerde yepyeni projelerle kendini yenilemeyi sürdüreceğinden ve
Teknolojik gelişmeleri aynen sitemize uygulayacağından kimsenin şüphesi olmasın.

Sonuç olarak; Sizlerin desteği ve sitemize olan yoğun ilginiz devam ettiği müddetçe bizim başaramayacağımız hiçbir proje yoktur.
Sizler sadece bizi okuyun, değerli yorumlarınızı yapın, Eleştirilerinizden bizleri mahrum etmeyin ki, Bizlerde Türk Sivil Havacılık Sektörünün özgür platformu ve Serbest Kürsüsü olmaya devam edebilelim.

Saygılarımla.

Geri
Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.