NE DEDİYSEK O OLDU VE THY 2018 YILINDA 750 MİLYON DOLAR KAR AÇIKLADI

NE DEDİYSEK O OLDU VE THY 2018 YILINDA 750 MİLYON DOLAR KAR AÇIKLADI

Hatırlayacağınız üzere 23 Şubat 2019 tarihinde THY’nin KAP’a açıkladığı 2018 4.çeyrek sonuçlarını sizlere anında yayınlamıştık. Bu 4.çeyrek rakamları TL bazında ve Türk mevzuatına göre değerlendirildiğinden 8 milyar TL zarar yazdığını açıklamış ve THY’nin 2018 yılını 800-900 Milyon Dolar karla kapatacağını belirtmiştik. (Tıklayın) 

Çünkü THY ölçekli uluslararası bir şirketin,karlılığı veya zararı  tüm dünyada olduğu gibi IFRS verilerine göre değerlendirilir.

TL ile yapılan ve KAP’a bildirilen 8 milyar TL zararlı bilançoyu inceleyip, 2018 sonunda THY’nin değil zarar etmek, 800-900 Milyon karla kapatacağını tahmin etmiştik.

Sonuç olarak; THY 2018 i 750 Milyon Dolar yani 4 Milyar TL  karla kapatmış oldu.

Tahminimizde 50 milyon dolar yanılgı payımız olmuş görünüyor.

Neticenin THY’ye Hayırlı olmasını dileriz.


Geri
Etiketler:

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kaptan

Sefa Bey yine tam isabet. Ancak koskoca THY istediği sendikaya üye olmadı diye TİS farklarını vermemek suretiyle kar edeceğini düşünüyor. Beyler 750 milyon dolar kar tüm personelin emeği ile kazanılmıştır. Ayrımcılık yapılması personeli birbirine düşürür ve bunun THY’na dönüşü büyük zarar yaratır. Hele tehdit edilen kesimin çoğunluğu uçucu ise iyi düşünülmeli.

tis

peki tis ile ilgili yorumlarınız nedir, sadece bir toplantı yapıldı üzerinden 2 ay geçti ama hala bir bilgilendirme yapılmadı. Tahminleriniz ya da duyumlarınız var ise paylaşırsanız seviniriz. ozellikle yetkili sendika üyesi olmayanlar açısından neler yapılacak..

Teknik

ALLAH ŞİRKETİMİZE VE DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN.

Tebrikler

Sefa Bey siz bilançolarla kendinizi bayağı geliştirdiniz. Ben bu haberi,bugün Hürriyet gazetesinde okuduğumda siz aklıma gelmiştiniz. THY Genel kurullarında en çok söz almanız bu güvenden kaynaklanıyormuş demek ki. 50 Milyon dolar yanılgı payı normal.Henüz tam olarak inceleme şansınız ancak genel kurulda olacaktır.