Nasa’dan Mars’a isim yazdırma sayfası. İşte başvuru formu!

Nasa’dan Mars’a isim yazdırma sayfası. İşte başvuru formu!

Nasa, Mars’a isim yazdırma sayfası 2020! ‘Mars’a ismini gönder’ projesi son günlerin en çok konuşan konuları arasında yer alıyor. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın başlattığı kampanyada nasıl bilet alınacağı ve başvuru formu merak ediliyor. İşte Nasa Mars’a isim yazdırma sayfası 2020!

NASA’nın başlattığı kampanyaya Türkiye’den başvuru sayısı 2 milyonu geçti. Mars’a nasıl isim gönderileceği ise başvuru yapmak isteyenler tarafından araştırılıyor. Peki Nasa Mars’a isim yazdırma nasıl yapılacak?

Mars’a ismini göndermek isteyenler, NASA’nın internet sitesinden isim, soy isim, ülke ve posta kodu bilgilerini girerek bu şansı elde edebiliyor. Şu ana kadar toplam 5 milyonu geçen başvuru sayısıyla oldukça ilgi gören kampanyaya, en çok katılan ülke ise Türkiye.

NASA’nın sitesine giren kullanıcılar, projenin yer aldığı sayfada ad ve soyadlarını yazdıktan sonra temsili bir ‘biniş kartı’na ulaşıyor.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Kampanyaya en çok katılım 2 milyon 228 bin 813 başvuruyla, Türkiye’den yapıldı. Türkiye’yi 580 bin 990 kişiyle Hindistan, 529 bin 920 kişiyle ABD takip etti. Sistemde toplanan isimler, Mars’a gönderilecek uzay aracında yer alacak çip içinde muhafaza edilecek.

NASA üst düzey yetkilisi Thomas Zurbuchen, tarihi Mars misyonunu başlatmaya hazırlanırken, herkesin bu keşif yolculuğunun bir parçası olmasını istediklerini belirtti.

NASA, 30 Eylül’e kadar tüm dünyadan Mars’a ismini göndermek isteyenlerin talebini kabul edecek.

Mars’a gönderilmesi planlanan uzay aracının Temmuz 2020’de fırlatılması ve Şubat 2021’de Mars’a ulaşması planlanıyor. Uzay aracı, geçmiş mikrobik yaşama dair izler, Mars’ın iklim ve jeolosiyle ilgili örnekler toplayarak dünyaya dönecek.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.