NASA’dan Elon Musk’a tepki

NASA’dan Elon Musk’a tepki

NASA’nın gezegen koruma görevlisi Lisa Pratt, Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX’in geçtiğimiz haftalarda uzaya gönderdiği Tesla ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Elon Musk’ın geçtiğimiz haftalarda dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy ile birlikte uzaya gönderdiği Tesla son dönemin en çok konuşulan konusu olmuştu.

Elon Muks’ın bu hamlesine Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nden (NASA) ilk tepki biraz geç de olsa geldi.

NASA’nın gezegen koruma görevlisi mevkisinde çalışan astrobiyolog Lisa Pratt, Elon Musk’ın bu hamlesinden bir hayli rahatsız.

NTV’nin haberine göre NASA’nın geçen sene duyurduğu yeni bir iş alanı olan gezegen koruma görevlisi mevkisinde çalışan Pratt, Tesla aracının gökyüzüne atılan bir çöp olduğunu düşünüyor.

Pratt gelen bir soru üzerine “Yörüngede başka bir kırmızı Roadster olmaması için nasıl birlikte çalışılacağını öğrenmeliyiz” yanıtını vererek tavrını net bir şekilde belli etti.

NASA’nın geçen sene duyurduğu yeni bir iş alanı olan gezegen koruma görevlisi hem dünyaya uzaydan mikropların gelmemesi için hem de dünyadan diğer gezegenlere mikrop bulaşmaması için çaba harcamakla görevli.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.