Müzisyen Çellosu ile Uçaktan Atıldı

Müzisyen Çellosu ile Uçaktan Atıldı

Chicago’lu müzisyen Jingjing Hu, müzik okulu öğrencisi. Miami’den 2457 sefer sayılı American Airlines ile Chicago’ya eve dönmek üzere 2 bilet aldı. Biletlerden biri kendisine, diğeri viyolonsel içindi. Chicago-Miami uçuşunda, 30 bin dolar değerindeki enstrümanı sorunsuz şekilde Miami’ye götürmüştü. Hatta kabin memuru çello için ek kemer bile verdi. Ama eve dönüş yolunda durum çok farklı oldu..

Kapılar kapanmak üzereyken, bir kabin memuru yanına gelerek çellonun uçak tipi için çok büyük olduğunu söyleyerek uçaktan inmesini istedi. Aslında sebep çello değil rezervasyon fazlalığıydı.

Yerinden kaldırıldıktan sonra, bir erkek ve bir kadının daha önce kendisine ait 2 koltuğa oturduklarını gördü.

Kendisine otelde kalacağı ve daha büyük bir uçak tipinde  rezervasyon yapılacağı söylendi.

Polis memuru onu servis otobüsüne kadar götürdü. Holiday Inn’e vardığında, yanlış Holiday Inn’de olduğu söylendi. Bu yüzden başka bir Holiday Inn’e gitmek için başka bir servisi beklemek zorunda kaldı

American Airlines, web sitesinde yaptığı açıklamada, kabin içinde bulunan araçların 165 kilodan fazla olmadıkları sürece ve ek bir koltuk için bilet satın almak da dahil olmak üzere belirli gereksinimlerin karşılanması durumunda izin verdiğini belirtti.

Olayın yanlış iletişimden kaynaklandığını belirtti. Boeing 737 tipi bir uçağa kabul edilmişti. “Biz yolcumuza ertesi gün için daha büyük olan Boeing 767 tipi bir uçak için bilet sağladık.  Kendisine yemek ve otel imkanı sunduk. Müşteri ilişkileri bölümümüz kendisine ulaşarak yaşanan iletişim hatasıyla ilgili olarak özür dilemiştir.”ifadesini kullandı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.