MUŞ’TA İLK KEZ YAMAÇ PARAŞÜTÜ YAPILDI

MUŞ’TA İLK KEZ YAMAÇ PARAŞÜTÜ YAPILDI

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren 4 kulübün sporcuları Muş’ta ilk kez yamaç paraşütü yaparak gökyüzünü renklendirdi.

Muş Belediyesi tarafından kayak merkezinde bu yıl ikincisi yapılan ‘Kar Festivali’ öncesi düzenlenen yamaç paraşütü gösterisi ilgiyle izlendi. Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Kahramanmaraş’tan gelen 15 yamaç paraşütçünün gökyüzündeki gösteri kent merkezinden de izlendi. Festivale katılımlarındaki amaçlarının Doğu Anadolu Bölgesi’nde bu tür sporların daha çok yaygınlaşmasını sağlamak olduğunu belirten Elazığ Sportif Havacılık Kulübü Basın Sözcüsü Derya Avcı, “Kayak merkezinde iki gündür yamaç paraşüt gösteri yapıyoruz. Bu etkinlik Muş’ta ilk kez düzenleniyor. Amacımız gençleri tetiklemek, gençlerin bu spor dalı ile ilgilenmesini sağlamak” diye konuştu.

Muş Kayak Merkezi Tesis İşletmecisi Seyfetullah Olcay da, Muş’ta kayağın yanında yamaç paraşütü sporunun yapılmasını sağlamak ve gençleri bu spora yöneltmek adına yamaç paraşütü gösterilerine sponsor olduklarını söyledi.

 

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.