featured

MURAT ERSOY’A 41 KERE MAŞALLAH…

Sayın Sevgili Okurlar Merhaba,

 

Bir önceki yazımda (İsviçre’de Şirketiniz Var mı?) sizlere, Atlasglobal firmasının sahibi olan Murat Ersoy’un, tam da Pandemi öncesi İflas Başvurusu yaparak, Atlasglobal çalışanlarını nasıl savunmasız bir şekilde ortada bıraktığını ve cevaplarını aradığımız soruları yazmıştım.

 

Aşağıda bulunan bu sorular, bugüne kadar Murat Ersoy, Muhasebe Başkanı, Finans Başkanı, danışmanları veya ekibi tarafından cevaplanmadı.

 

Bu ne anlama geliyor? Kabul ettiğini mi gösteriyor? Yoksa, siz de kimsiniz, size mi cevap vereceğim anlamına mı geliyor?

 

Murat Ersoy’un Cevaplaması Gereken Sorular

 

 • Bir Türk İşveren olarak İsviçre’de neden şirket kurdunuz?
 • Bir şirket yetmedi, 6-7 tane farklı şirketi neden kurdunuz?
 • Bu şirketler hangi amaçla kuruldu?
 • Atlasjet Şirketine Hukuk Desteği veren Ali Civi ile olan irtibatınız nedir?
 • ATS TEAM firmasının 2018 yılında İsviçre’li bir firmaya satışı nasıl ve kime yapıldı?
 • Satılan ATS TEAM firmasının İsviçre’de kurulu ATS Team Swiss AG ile bağlantısı nedir?
 • Satılan ATS firmanın İsviçre’deki Murat Ersoy ve Ali Çivi’nin firmaları ile bağlantısı var mı?
 • Bu şirketler ile Atlasglobal, ATS, AFA, ETS, AKFE veya Anayurt Kömür Madencilik şirketleri arasında para transferi oldu mu?
 • Atlasglobal Finans Direktörü, aynı zamanda Anayurt Kömür Madencilik Şirketinde yönetici olarak görevli midir?
 • Murat Ersoy, Anayurt Kömür Madencilik şirketine nasıl ortak oldu? Kim vesile oldu veya yönlendirdi?
 • Anayurt Kömür Madencilik şirketinin diğer ortağı Hazım Sesli’nin FETÖ ile ilişkisi var mıdır?
 • Atlasglobal bünyesinden tüm bu şirketlere para transferi yapıldı mı?
 • Yapıldı ise, hangi amaçla, hangi hizmetler ve hangi faturalar karşılığı yapıldı?
 • Bu ödemeler, Muhasebe Başkanlığı tarafından nasıl yönetildi? SAP sisteminde nasıl gösterildi?
 • Tüm bunları kendiniz mi planladınız? Yönetici ve danışmanlarınız bu işin neresinde duruyor?
 • Sizin yöneticileriniz, bu konuda size doğru yol ve yöntemleri ortaya koydu mu?
 • Danışmanlarınız size yol gösterici oldu mu? Yoksa tüm kararları kendiniz mi aldınız?
 • Haziran 2019 tarihinden itibaren, ETS firması Atlasglobal biletlerini satmayı neden durdurdu?

Bildiğiniz üzere, Murat Ersoy, 11 aydır Atlasglobal çalışanlarına yalan söyleyerek, param var, param gelecek, maaşlarınızı ödeyeceğim, bizde kimsenin parası kalmaz gibi sözleriyle çalışanlarını kandırmış, adeta onlarla dalga geçmiş ve dolandırmıştı.

 

Atlasglobal İflas Durumuna Nasıl Geldi veya Getirildi?

 

Atlasglobal markası, hem Türkiye’de hem de Ortadoğu ve Avrupa’da tarifeli ve charter uçuşları yapan bir marka olarak, birçok havalimanına uçuşlar yapmıştır. Havayolu firması işletmek çok ciddi bir iştir. Çünkü hem birçok çalışanı vardır, yolcu emniyeti ve güvenliğini sağlamak ve hem de aynı zamanda hizmet aldığı birçok firma veya devlet kuruluşları ile birlikte çalışmak durumundadır.

 

Murat Ersoy bir patron olarak, bu işlerin sağlıklı, düzgün ve emniyetli bir şekilde yapılmasından en üst düzeyde sorumludur. Ancak, bununla beraber, birlikte çalıştığı yöneticileri de aynı şekilde hem Atlasglobal Üst Yönetimine ve hem de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne karşı sorumludur. Manevi olarak da, Türk Milletine, yolcularına, çalışanlarına ve ailelerine karşı sorumludurlar.

 

Bu yazımda aşağıda bizi rahatsız eden konuları paylaşmak istiyorum:

 

 • Atlasglobal’in para akışları ile ilgili olarak, Muhasebe Başkanı, yeminli bir müşavir olarak doğru işlemleri yapmış mıdır?
 • Şirketin kasasının boşaltılması ile ilgili işlemlere onay vermiş midir?
 • Hizmet alınmadığı halde ödemesi yapılmış olan faturalar var mıdır?
 • Hizmet faturaları olması gerektiği şekilde kabul ve ödemesi yapılmış mıdır?
 • Atlasglobal’in iflasından sonra, Eski Muhasebe Başkanı, Murat Ersoy’un hissedarı olduğu AFA Uçuş Okulunda görevlendirilmesi ne anlama gelmektedir?
 • Muhasebe Başkanlığı tarafından kayda alınan veya alınmadan ödeme emri geçilen faturalar Finans Başkanlığı tarafından ödenmiş midir?
 • Eğer ödenmiş ise, para transferi yapılan şirketlerin Atlasglobal’e hizmet verip vermediği incelenmiş midir?
 • Atlasglobal’in iflasından sonra, Eski Finans Başkanı, Murat Ersoy’un hissedarı olduğu Anayurt Kömür Madencilik şirketine yönetici olarak atanması ne anlama gelmektedir?
 • Haziran 2019 tarihinden itibaren, ETS firması Atlasglobal biletlerini satmayı neden durdurdu?
 • Atlasjet, uçuş yaptığı, Paris, Amsterdam, Londra, Rusya Havalimanları, Bağdat, Tahran, Tel-Aviv ve diğer havalimanlarına ne kadar borç taktı?
 • Bu aynı zamanda diğer havayolları için kredibilite anlamında büyük bir sorun yaratmadı mı?
 • Atlasjet’in bilet satış için kullandığı POS cihazları neden Atlas Holidays firmasına yönlendirildi?
 • Acentaların sattıkları biletlerin ve charter uçuşlarının paraları neden Atlas Holiday firmasına aktarıldı?
 • Atlas Holiday firmasına gelen paralar AKFE şirketine mi aktarılıyor?
 • Bu tür yasal olmayan ve şirketin içini boşaltmaya yönelik para transferlerinin suç olduğu Muhasebe Başkanı ve Finans Başkanı olan kişilerce biliniyor mu?
 • Atlasjet’in iflas başvurusundan önce Ortaklara yapılan ciddi ödemelerin neden yapılmıştır?
 • Aynı dönemde Ortaklardan Atlasjet’e hiç ödeme yapılmadığı tahmin edilmektedir.
 • SAP Kayıtları incelendiğinde tüm bu para hareketleri görülecektir.

 

Atlasglobal ve Atlantik Uçuş Okulu (AFA) Şirketi Arasındaki İlişkiler

 

Aşağıda listesi bulunan şirketlerden örnek verecek olursam, 751908-0 Sicil Numaralı Atlantik Uçuş Okulu Anonim Şirketin Ali Murat Ersoy ve Erkan Yılmaz tarafından kurulduğu, Figen Kaya’nın ise bu şirkette Temsile Yetkili Sınırlı Yetkisinin olduğu anlaşılmaktadır. Buradan hareketle, Atlasglobal Eski Muhasebe Başkanının neden hala AFA şirketinde çalışmaya devam ettiği anlaşılmaktadır.

 

Atlasglobal ve AKFE Şirketi Arasındaki Para Transferleri

 

İkinci bir örnek ise, 811684-0 Sicil Numaralı şirketin Ali Murat Ersoy, Figen Kaya ve küçük hissedar olarak Esra Bozkurt tarafından kurulduğu ve daha sonrasında 783654-0 sicil numaralı AKFE isimle şirkete devredildiği anlaşılmaktadır. Atlasglobal’in iflasından önce, Kasım – Aralık 2019 ve daha sonrasında personele yapılan ödemeler AKFE isimli şirket tarafında yapılmış. Bu nedenle Atlasglobal ile AKFE şirketi arasında parasal bir akış görülmektedir. AKFE Şirketinin daha önce Mahmut ve Feyza Bozkurt tarafından kurulduğu ve sonrasında Murat Ersoy’a devredildiği anlaşılmaktadır.

 

Murat Ersoy Tarafından Kurulmuş 41 Şirket Var

 

Aşağıda Ali Murat Ersoy tarafından kurulmuş veya ortak olunmuş, devralınmış veya tasfiye edilmiş şirket bilgileri bulunmaktadır. Bu şirketlerin bazıları ile Atlasjet A.Ş. arasında para akışları olduğu bilinmektedir. 41 kere maşallah diyebileceğimiz bu 41 şirketin kurulması veya ortak olunması, para akışlarının incelenmesi, iflasın arkasındaki bilinmeyenleri ortaya çıkaracaktır.

İnanıyoruz ki, davası devam etmekte olan iflas sürecinde, Yüce Türk Mahkemesi tüm bu detayları inceleyerek, hem çalışanlarını ve hem de yolcularını mağdur etmiş olan Murat Ersoy ve Atlasglobal Şirketi ile ilgili doğru ve adil bir karar verecektir. 5 Kasım 2020 günü yapılan duruşmada, Bilirkişi Heyeti tarafından, incelemelerin tamamlanamaması nedeniyle ek süre istendi ve Mahkeme Heyeti bu talebi dikkate alarak Duruşmayı, 24 Aralık 2020 tarihine erteledi.

 

Atlas Zedeler Adalet Platformu, her ortamda, Murat Ersoy’un ikametinde, ETS binası önünde, Murat Ersoy’un annesi ve kızkardeşinin ikamet ettiğini adreslerde, basın açıklama ve alacaklarını talep eden protestolara azimli bir şekilde #ödekurtul sloganı ile devam etmektedir. Bu azimli çalışmaların sonucu ödeme ile sonuçlanacaktır. Sürecin uzaması Murat Ersoy’un zararına olacaktır.

 

Bu konudaki gelişmeleri, araştırma sonuçlarını ve ilginç yönlerini sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Sevgiye kalın.

Yazar: İdris Elmas

 

Murat Ersoy Tarafından Kurulmuş Eski ve Yeni Şirketler

 

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ yeni tablo scaled

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

144 Yorum

 1. 3 sene önce

  İdris bey teşekkürler.Bize ödeyeceğim, kimsenin ben de parası kalmaz derken, şirketi boşaltıyormuş anlaşılan.Son kalan uçakların şaibeli gidişine ne demeli?

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Her gecen gün Murat ersoy la ilgili yeni bilgiler öğreniyoruz. Artık kurdukları duzenlere şaşırmaz olduk. Eski Atlas calışanlarının, işçilerinin haklarını ödeyip kurtul.bu bilgilerle bizleri aydınlattıgınız için cok teşekkürler İdris bey.

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  BU ŞİRKETİN SAHİBİNİN KARDEŞİ HALEN T.C. TURİZM BAKANI DEĞİL Mİ?

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  Adam ülkeyi soymuş kimse adama hesap soramıyor.Nasıl bi ülke olduk insanların hakkını yiyerek nereye varacaksın hadi bin en lüks arabaya hadi kal en lüks evlerde kaç yıl daha be kaç yıl on yıl çok olsa sonrası ölüm…işte ozaman sıra bize geçer Murat Ersoy

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  O kadar doğru şeyleri yazmışsınız ki bunlar üzerine daha bişey denemez . Bu insanın belliki vicdanı yok allahı yok kitabı yok. Burda o kadar insan hakkını almak için uğraştı paralar yatsa bile allah katında hakkım helal değildir

  Cevapla
 6. 3 sene önce

  Bende bir şey biliyorsunuz sanıyordum. İşin AFA kısmını okuyunca aslında hiç bir şey bilmediğinizi farkettim. İşiniz tamamen PR. Helal olsun ama iyi yiyorsunuz milleti. AFA’nın kuruluşunda ve devamında çok fazla içli dışlı oldum ve söylediklerinizi gram alakası yok. Yahu okulun sahibi bile Murat Ersoy değil. Sizin daha bundan haberiniz yok. Şimdi hem kendimi hem de kişileri deşifre etmek istemiyorum ama. Ne verdiğiniz isimler bu okul ile ilişkili ne de olaylar anlattığınız gibi en azından AFA için. Dediğim gibi bende sizi bir şey biliyor sanırdım meğer işiniz gücünüz sadece popülarizm kasmak. Zaten airlinehaber gibi bir sayfada yazmanınızın nedeni de sanırım popülarizm kasmak.

  Cevapla
  • 3 sene önce

   Panik başlamiş gördügüm kadariyla,madem AFA Murat Ersoy un değil insanlara Atlas da iş garanti eğitim niye verildi insanlari salak yerine koymayin hepimiz neyin ne oldugunu gayet biliyoriz,eninde sonunda hersey ortaya çikacak;peki madem Murat Ersoy un degil SANCAK Murat Ersoy un şahsi çeklerine karsilik AFA hisselerine tedbir koydurdu.Yemiyoruz AFA nin kurulusundaki arkadasimiz;herkes dönen fırıldaklari biliyor;şimdi gercek sağolsun idris bey gayet güzel yaziyor kalemine sağlik.

   Cevapla
  • 3 sene önce

   Bu yazılanlar ve çizilenler şirkette yıllarını vermiş insanların gizli saklı şeyleri bilen insanların bildikleridir. Afa da çalışıyorsun ama kusura bakma kaynağın nerden nereye döndüğünü bilmiyorsun ama belkide provakatör olabilirsin bizi baltalamak istiyorsun biz her şeyi biliyoruz son iki yılda neler döndüğünün farkındayız. Davamızda kararlıyız ve sonuna kadar da gideceğimizi bilmeni istiyorum sayın yalaka . Kendini deşifre etmek istemiyormuş muş bizden mi korktun hadi söyle bakalım kimsin ziya mi yoksa derviş mi . PR cı amca dediğin idris bey atlas şirketine yıllarını vermiştir hiç olmazsa senin gibi ödlek değil bildiklerini saklamıyor ve gayet düzgün bir şekilde dile getiriyor . Yalakasin net

   Cevapla
  • 3 sene önce

   AFA O.Ç.nun genel müdür olduğu yıllarda O.Ç ve M.E tarafından kuruldu. Detayları uzun ama kısaca kurulmasıyla birlikte şirket bir eğitim şirketi haline geldi. AFA’dan gelen yeni öğrencilere yer açmak için yetişmiş tecrübeli pilotlar işten çıkarıldı. Uçuş emniyeti dibe vurdu, bakım maliyetleri arttı. Çok önemli gözükmeye bilir ama AFA şirketin kurumsal yapısını kaybetmesinde çok önemli bir rol oynadı. Yaklaşık bir yıl öncede iflas başvurusu öncesi DANIŞIKLI OLARAK tamamen O.Ç. na devredildi. AFA görünüşte öğrencilerine iş garantisi vermedi ama yıllar içindeki uygulamalarıyla bu izlenimi verdi. Bu da hayalleri olan birçok genç arkadaşımızın ortada kalmasına sebeb oldu. Bu yazıyı yazan arkadaşım AFA nın M.E. ile alakası olmadığını iddia ediyorsan bence senin hiçbir şeyden haberin yok.

   Cevapla
   • 3 sene önce

    FO olarak 500 saati dolduran hemen tüm Pilotlar daha iyi şartları veren THY’e geçti demek daha doğru olur. Ama itiraf etmek gerekirse bu kriz öncesinde Türkiye’de uçan her pilotun hayali bir şekilde kapağı THY’e kapak atmaktı. Bütün şirketlerden dünya kadar kaptan THY’e geçmedi mi?

    Cevapla
  • 3 sene önce

   Bunu yazanın gerçek amacı kesinlikle konuyu dağıtmak ve dikkati başka taraflara çekmek. Nitekim kısmen başarılı da olmuş ve hemen bir takım sazanlar üzerine atlayıvermiş gibi görülse de aslında bu yorumların bile konuyu dağıtmak isteyen kişiler tarafından yazıldığı kabak gibi ortada. İleride de bu ve benzeri yazılarda dikkatlileri farklı taraflara çekmek isteyenler mutlaka olacaktır. Bunlara yanıt vermek yerine hiç görmemezlikten gelmek en doğrusu olacaktır.

   Cevapla
  • Siz içli değil de, dışlı olmuşsunuz. Biz teşkilatlanmasından, finansına, çalışanların seçilmesinden, uçakların alınmasına, A320 TRTO yetkisi almasına; tüm tarihçeyi biliyoruz. Hisselerin “şaibeli devrini”de, bilançoda kendisi de göstermiş. Kayıtları zaman sırasına koysanız, tüm olayı görüyorsunuz zaten. Öğrenciler A320 F/O oluncaya kadar olan eğitimi Atlantik Uçuş Okulundan; ama herkes Atlasjet Uçuş Okulu olarak biliyor ve o şekilde lanse ediliyordu, satın alıyorlardı. Yaklaşık 30 pilot line eğitimlerini alamadan ortada kaldılar. Paraları AFA’da kaldı, onlar da mağdur durumdalar, paralarını geri alamadılar. AFA’nın gizli sahibi Ali Murat Ersoy’dur.

   Cevapla
   • Line egitimi type egitimine dahilse biz afayi dava edelim o zaman,ortada kalanlardan biride benim oglum

    Cevapla
  • 3 sene önce

   Kendini ve başkalarını niye deşifre etmek istemiyormuşsun ki???? Yaran mı var?? Açık konuş yazATLASZEDELERİN HAKLI DİRENİŞİ SÜRECEK, boşboğaz fosil seni!!!!!

   Cevapla
 7. Yazıklar olsun ödemezsen haram olsun

  Cevapla
  • 3 sene önce

   Pardon, dolma gibi parmaklar nedeniyle yanlışlıkla oldu. Aslında Like olacaktı. Ben hiç helal etmem.

   Cevapla
 8. 3 sene önce

  İdris Bey detaylı bu güzel çalışmanız için öncelikle teşekkür ederim. Ben başka bir bakış açısı sunmak istiyorum. Bence M.E. İflas için değil, iflas kararının iptali için uğraşıyor. Şirketi tekrar aktif hale getirme hayallerinde. Listelemiş olduğunuz şirketler aslında bu duruma nasıl geldiğini özetliyor. Öyle saçma sapan yatırımlar yapılmış ki şu anda hiçbirinin bir kuruş getirisi yok. ATS ve AFA gibi getirisi olan birkaç şirkette pandemi nedeniyle işlevsiz durumdalar. Ayrıca kaçırma umuduyla alelacele İsviçre ve yurt içinde devrettiği tüm şirketler de büyük bir kazık olarak kendisine geri dönecektir. İşin ilginç tarafı hala olmayan ve hiçbir zamanda gelmeyecek bir paranın geleceğine inanmış durumdadır.İdris Bey, şirketin son yıllarına bakarsanız çarkların tamamen durduğunu göreceksiniz. Son üç beş ayı tüm bu uzun sürecin kısa bir özeti. Toplan kalite yönetimi kalmamış. Kimin ne iş yaptığı belli değil. Şirketi kendi yönettiğini zanneden ve yönetim kadrosunu belirlediğini iddia eden aslında tek işi kabin, ekip tahsis ve dedikodu olan bir danışman, kendini herkesin üzerinde gören bir iç denetmen ve çıkar uğruna bunlara yalaklık yarışındaki yönetici ve çalışanlar. Detayları roman olacak oyunlar. Ticari bir kurum olma özelliğini tamamen kaybetmiş bir şirket.Kısacası şirketin ve bizim bu duruma gelmemizdeki tek sebeb M.E. değildir, ama tek sorumlusu O’dur. Özellikle vurgulamak isterim maddi olarak değil ticari olarak sıfırı tüketmiş ticari hayatı dibe vurmuş olabilir. Ancak hala tüm borçlarını ödeyerek kendi ve Ersoy isminin onurunu kurtarmak elindedir. Önünde iki seçenek vardır; ya bu şekilde devam edip kendine, ailesine ve ticari hayatına zarar vermeye devam edecek ya da UYANARAK gerçekleri görerek borçlarını ödeyecek onur ve şerefini kurtararak yeni bir başlangıç şansını elinde tutacaktır. İkinci seçenek için ailesine de büyük iş düşmektedir. Seçim kendisinindir. Ancak bilmelidir ki; bizler mücadeleye devam edeceğiz ve bu böyle devam ettiği sürece yeni bir ticari hayatı olmayacaktır.

  Cevapla
  • 3 sene önce

   Senaryolardan biri de bu olabilir. Ama yine kandırırlar bu adamı. Biz kaybolmayan sakız gibi, kaldırılmayan patron istiyoruz. Bu senaryo gerçekleşirse, yeni çalışanlarla devam eder; bir kazığı 2 kere yersek bize ayıptır; biz yokuz.

   Cevapla
   • 3 sene önce

    Tabi böyle bir ihtimal yok, ama olursa da kimlerin m.e.nin önünde sıraya girdiğini görünce ağzın açık kalır.

    Cevapla
    • Şu işsizlikte Ali Murat Ersoy’un parasını yemek için ben de işe girebilirim. En cancanlı zamanda diğer şirkete geçerek uçağını yerde bırakmak için. İşe gireni ayıplamam, ama bize attığı bu kazığı affetmem. Kurt kulu geçirirmiş, ama yediği ayazı unutmazmış. Meydan finolara kalsın.

     Cevapla
 9. 3 sene önce

  bayılıyorum doğruları söylediğim köyden kovulunca uzaktan o köyün yanışını izlemeyebilet satış programından sorumlu I.K Sap sorumlusu S G Figen Kayanın emirlerine uyarak neler yaptılar acaba merak ediyorum

  Cevapla
 10. Bu havayolu şirketleri patronları hep mi aynı olur?Sky,Atlas şimdi de onur…havayolu şirketi bilmem nereden bilmem kaç yıldız alıyor,avrupanın en iyi bilmem ne birincisi oluyor,uçaktaki dergilerde ceo ları boy boy poz verip bilmem kaç milyon dolar para kazandık diyor, devletten bilmem kaç yıl geri ödemesiz 100 lerce milyon dolar kredi alıyor ve bir sonraki sene ceee deyip iflas ediveriyor…şimdi adama sormazlar mı hangisi yalan diye..ama sormuyorlar işte.bak şimdi onurda da aynı şeyler başlamış.hala şubat ve mart maaşlarını alamamış adamlar..ama bu aya kadar öyle yada böyle uçtu yani para kazandın..versene adamların parasını..ama vermezzz, neden mi? Çünkü önünde taze murat ersoy örneği var..bugündü yarındı gelecek aydı derken 3,5 ay çalışanlarını kandırarak çalıştırdı ve emeklerinin üzerine yattı.yada yattığını sanıyor.ama şimdi A.Z.A.P. var..cansiperane uğraş veriyor çocuklar..ne dedi geçenlerde bir azap çalışanı?”benim kaybedecek birşeyim yok sen düşün murat ersoy” çok doğru..sen düşün murat ersoy..çığ gibi büyüyor bu direniş..yeni katılımlarda oluyor..bu kez uyanık havayolu şirketi patronunun yanına kar olarak kalmayacak bu yapılanlar…seninleyiz A.Z.A.P.???????

  Cevapla
  • 3 sene önce

   Kim ucuyor peki para almadan Onur Air de gene Atlas tan gelen arkadaslar;doğrumu değilmi;demekki ne konu yenilen pehlivan güreşe doymazmiş;akillanma varmi yok sonuç boyle gelmis böyle gider.Nokta

   Cevapla
   • Doğru değil kardeşim..muhalefet olmak için yorum yapınca komik oluyorsun.atlasdan kaç pilot gitti,onurun pilot sayısı kaç..kaldı ki bu yazıda vurgulanmak istenen konuyu da pek kavrayamamışsın..

    Cevapla
   • Atlastan gelip uçanlar var ama büyük çoğunluk Onurair’in eskileri. Atlasjet Kaptanlarının büyük bölümü uçuşa başlamadı, bir o kadarı eğitime bile başlamadı. Kimse de maaş alamadı. Onurair para vermedi ama bunu açıkça söyledi. Onursuz davranmadı.

    Cevapla
    • 3 sene önce

     Onur air de eski kaptan mı kaldı.Söylediğine sen inan önce.Atlastan gelip uçan ve parasını alamayan kaç kaptan biliyorum.İsimlerini buradan ifşa etmeyeyim.Üstelik para alamayacaklarından haberleri de yoktu.Paranızı vermiyorum demek.Onur değil.Terbiyesizliktir.Onur air de bu işi iyi bilir.

     Cevapla
 11. 3 sene önce

  şu anda sadece ATS mi kaldı aktif olarak faliyette olan.Satılmış olsa da ME ile aralarında bir bağ bulunamıyormu.Okuduklarımdan sanki orda da bir hileli satış olmuş diye anlıyorum

  Cevapla
  • Bir arkadaşa bakıp çıkacağım durumu var. “Al şu hisseleri emaneten, ver o kadarlık bir senet, 1 sene sonra %10 ile geri alacağım” deyip, kendi parasını başka yerde değerlendirdi; üstünde de mal göstermedi. Yemezler.

   Cevapla
 12. 3 sene önce

  Herdem aviator bugün instagramında storyde airline habere catmış… Halbuki bilseler bütün sektör kendilerinin ikiyüzlülüğünü biliyor.. Ne karsılıgı atlastan bahsedilmiyor. Azaptan bahsedilmiyor.. Herkes biliyor.. Sektörün yalandan nabzını tutmaya devam etsinler…bi kaptan ona ne güzel demişti aviator yazınca aviator olmuyorsun diye çok haklı… Delikanlımısın burdan sana sesleniyorum hem sitenizde hem instada bahsetsenize havacılıgın en büyük olayındann.. Anca sahte delikanlıcılık..

  Cevapla
  • Yönetici 3 sene önce

   Sayın okurum Herdem önce kendine baksın. Aviatör demek havacı demek:) Havacı nerede olmuş acaba:) Önce reklam karşılığı gittiği ER-AH da neden pilot olamadığını açıklasın. Kompleksli insanlar bunlar. Ben bile kendime aviatör nickini uygun görmezken bu hala havacılığın H sini bile bilmeyen kişiler havacı olamamanın verdiği üzüntü ile kompleksli yorumlar atabilirler. Biz her tarafta yayınlanan bir ilanı yayınladık. Bu ilanı yayınlayan kişileri tanımayız. İlanı yayınlamak başka bir şey ilana başvurun demek başka…Bizimki sadece ilan. Aklı başında insanlar ilana başvurduysa zaten anında ilanın veren kurumla tanıştığında neyin nesi olduğunu anlarlar. Çocuklara yönelik bir ilan değildi ki o.

   Cevapla
  • Bir de Cebeci diye bir adam var. Bir iki sivil havacılıkla ilgili program yaptı; bir de baktık USAF deri montu, bröveler, HBB (Her B.ku Bilen) havaları, uçağın sahibi görmemişliği falan. Havacı olmak için iyi insan olmalı, Çalışkan olmalı, saygın olmalı, amatör ruhla profesyonel olarak çalışmalı, çok çalışmalı, mesuliyet sahibi olmalı, ekip çalışmasına uygun olmalı, realist ve idealist olmalı, mükemmeliyeti takip etmeli, saygılı olmalı, saygı beklemeli, saygıyı hak etmeli, havacılar tarafından kabul görmeli… gider böyle. Herkes havacı olamaz. Mesela Ali Murat Ersoy. İlk maddeden kaybediyor.

   Cevapla
   • 3 sene önce

    Yanlışlıkla dislike butonuna bastım kusura bakmayın malum dolma parmak sendromu?onu like olarak degerlendirin lutfen

    Cevapla
 13. 3 sene önce

  Çalışanın hakkı ödemek dürüst iş adamlarının özelliğidir. Bu iş adamları çalışanına saygı gösterir. Fakat çalışana nasıl olsa heryer de bulurum zihniyeti ile davranan emek hırsızları, sözde yolcusunun en çok seven havayolu idi. Ne çalışanın hakkını ver ne de yolcunun, brawo sana Murro…

  Cevapla
 14. 3 sene önce

  #Emekhırsızıersoy bu sorulara mahkemede cevap vereceksin. İnanıyorum ki İstanbul’da hakimler var. Bugün ödemediğin çalışanlarının alacaklarını misliyle ödemek zorunda kalacaksın. Dünya aleme rezil olduğunda sana bonus olacak. Babayın mezarının yakınına yaklaşmamanı tavsiye ediyorum sana. 2007 yılında şirketi başta CEO olmak üzere birçok kişinin soyduğunu farkedince, babayın “Ulan mal, bunlar soyarken sen ne yapıyordun burada” diyerek yüzüne tükürdüğü gibi ağzını doldurmuş senin gelmeni bekliyor.

  Cevapla
 15. 3 sene önce

  Bilirkişi, Adba kimdir? birde Murat Ersoy’a kazık atanlar var :)))hileli iflasın dışında Murat Ersoy iflası bir projedirMurat Ersoy u kandırdılar Murat Ersoy hep kanıyor Murat Ersoy’a şirket içinde kazık attılar yıllarca. Murat Ersoy kazık yediği kişilerden vazgeçemediMurat Ersoy şantaj edildi Murat Ersoy’un göbeği bilinçli şekilde onlara bağlanmıştı Atlasglobal Muhasebe Başkanı Figen Kaya seninle nerden başlansa bilemedim. Yalan konuşman konusunda seni ayakta alkışlıyorum. Ama kimse inanmadı bil inanmış gibi yaptılar. Ne bilirkişini nede devleti kandıramazsın. Yemin eden Mali Müşavir bilgilerinizi keşke bir gün kendinizi savunacak işlere kullanmasaydınız. Finans Başkanı Alaeddin Küçükyurt kendisi evli olmasına rağmen muhasebede çalışan sevgilisine araba aldı diye duydum ayıp ama:) araba hediye mi kaldı uçak alanlar var. MurateErsoyun bilgisi dışı neler yaptın? Var mı bir şeyler? uçak motor rezerv sorumlusu bir şeyler katlaya bildimi acaba?duyduklarım doğrumu diye sadece merak ettim

  Cevapla
 16. 3 sene önce

  Öde ulan çalışanlarının parasını şerefsiz hırsız!

  Cevapla
 17. 3 sene önce

  Güzel ülkem olmuş rüşvet yatağıDevletimi sarmış tuzak yumağıAdam olan çalmaz, yemez haramıBu nasıl adalet ey hâkim babaİşçi, memur, esnaf unuttu gülmeyiKöylü, emekli, dul çeker çileyiHırsızlara gitmiş verdiğimiz vergiHesabını sorun sorun ey hâkim babaKorku telaş almış bu güzel ülkeyiYolsuzluklar sarmış dört bir yeriniHırsız adam olmuş ezer garibiŞikâyetim sana ey benim AtamKoltuk sevdasında hep aynı cambazlarEkmek kavgasında yoksul insanlarEy Allah’tan korkmaz vurdumduymazlarŞikâyetim sana yüce AllahımDevlet malı deniz yemeyen kerizDiye diye beyler! yiyip bitirdinizBu cennet ülkeyi cehennem ettinizBu nasıl adalet ey hâkim babaEy benim insanım, ey benim halkımDaha geç olmadan artık uyanalımYalana, dolana yeter kanmayalımYarınlar bizimdir ey benim halkımAğlar ağlar ülkem ağlarNe hale düştük anamız ağlar

  Cevapla
 18. Ben size bilirkişinin ne diyeceğini söyleyeyim.Muratcımın hiç bir suçu yoktur.Tertemiz iflas etmiştir.Arkada hiç bir kanıt bırakmamıştır.Garip bi fakirdir artık.Benim içim acıdı kendisine yardımda bulundum.Üstüne gitmeyin garibimin.

  Cevapla
  • O zaman “İşini bilen Bilirkişi” deriz onlara ve onları da karşımızdakiler grubuna alırız. Ziya gibi, Figen gibi, Alaattin gibi. Mahkemeye verdikleri bilançoya bakan herkes üçkağıtçılığı hemen görüyor. Mızrak‘ı kılıfa sığdıramamışlar. Paketlenip götürülürken göreceğiz bakalım.

   Cevapla
 19. 3 sene önce

  Bilirkişi golü atıcak sana bu ülke muz cumh. Değil

  Cevapla
 20. 3 sene önce

  Değerli arkadaşlar AZAP olarak emek ve çabalarınız çok kiymetli, alın teri yemek kadar adi ve ve şerefsiz bir davranış olamaz.Murat ersoy birçok turizm acentasını da bitirdi, bizim 510 bin dolarımızı dolandırdı. İflas öncesi bütün para transferlerini AKFE Turizme yapmamızı iste.birçok kez getirdiği misafirleri uşuş durduğu için ortada bıraktı ve biz hem Atlasa hemde misafirleri geri göndermek için başka hava yolu şirketlerine para ödedik. Atlas’ın iflası hileli ve içi boşaltılarak mal kaçırılmıştır.NOT:1:bu sahtekar Başka ülkede olsaydı dar ağacında sallandırılırdı.NOT:2:Sayın Cunhurbaşkanı ve Hükümet bu dolandırıcılık işine nasıl göz yumuyor?Cumhurbaşkanı;Turizmin ve Turkiye’nin yüz karası böyle bir dolandırıcının kardeşini nasıl olur da halen Türk turizminin başında tutuyor…

  Cevapla
  • 3 sene önce

   Lütfen acentalar platform üyeleri ile kontak kursun. Bize sosyal medya hesaplarımızdan DM ile ulaşabilirsiniz. Bahsettiğiniz para transferleri hileli iflas delilidir. Hileli iflas durumunda Murat Ersoy’un kaçırmış olduğu mal varlıklarına dahi el konulabilir.

   Cevapla
 21. 3 sene önce

  Bizde Afaya dava açtık. Tip paralarımızı geri almak için. Belirlenen yollarla paralarımızın kısmen veya tamamen iadesi için uğraşacağız bütün evraklar tamam. Gördüğünüz gibi bunların sorumlusu tek. Yani muhatap ersoy. Davayı kazanırsak AFA ya öyle bir gol atacağız ki, Atlas gibi davadan sonra kendilerine gelemeyecekler. Herkes hakkını alır umarım.

  Cevapla
 22. 3 sene önce

  Cevaplanması gereken sorular ve sorumluların varlığı ortaya çıktıkça bunun basit bir iflas olmadığı gün yüzüne çıkmaya başlamıştır. Planlar yapılırken hesaba alınmayan çalışanların haklı mücadelesi sayesinde gerçekler bir bir ortaya çıkacaktır. Medya, İş dünyası, Havacılık Otoritesi ve siyaset kurumunun kayıtsız kalması da kamuoyunun dikkatini çekmeye başlamıştır. Muhtemelen ortada Organize bir olay vardır. Sorumluları ergeç Yüce Türk Adaleti tarafından layık oldukları cezaya çarptırılacaktır.

  Cevapla
 23. 3 sene önce

  Peşindeyim, sen haklarımızı ödeyinceye kadar yeminliyim.

  Cevapla
 24. 3 sene önce

  Hakkimizi istiyoruz sadaka değil!!!!! Nasil yediğin gırtlağından rahatça geçiyor senin annen saniye de sefa sürerken ben annemin bi isteğini yapamıyorum neden!!!! bende bi annenin evladıyım !!! Beskurus vermeden sokağa attın hepimizi üstüne pandemi vurdu işsizlik parasizlik sen bizim hayallerimizi gençliğimizi çaldın!!!elbet hak adalet yerini bulur benim yiyemeyipte senin yediğin her lokma haram zehir olsun !!!!

  Cevapla
 25. 3 sene önce

  VAY VAY VAY VAY YANDIN SEN ALİ MURAT ERSOY SENİ KİMSE KURTARAMAZ ARTIK.İDRİS ELMAS BEY KALEMİNİZE, YÜREĞİNİZE SAĞLIK.TÜM BU BİLGİLERİ ORTAYA DÖKENLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER,İNŞALLAH BÜTÜN BU OYUNLAR, ÇEVRİLEN DOLAPLAR VE DAHA BİLİNMİYENLER MAHKEME TARAFINDAN DİKKATE ALINIRDA HİLELİ İFLAS KARARI ÇIKAR. ALİ MURAT ERSOY VE İŞBİRLİKÇİLERİ GEREKEN CEZAYI ALIRLAR,YÜCE TÜRK ADALETİNE GÜVENİYOR VE İNANIYORUM.AIRLINEHABERE VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYIDA BİR ATLASZEDE OLARAK SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM.

  Cevapla
 26. Şirketi planlı, proğramlı iflasa hazırlayan @AliMuratErsoy yurtdışında kurduğu şirketler vasıtasıyla biz çalışanların alın terlerinin karşılığını yurtdışına kaçırmış. Yurtdışında hizmet sağlayan şirketlere taktığı borçlarla ülkeyi ve diğer havayolu firmalarını zor duruma düşürmüştür.Bunların hesabını mahkemede verecek. Ben inanıyorum İstanbul’da hakimler var.

  Cevapla
 27. 3 sene önce

  Insallah coluk cocugundan cıkmaz

  Cevapla
 28. 3 sene önce

  41 kere maşallah değil 41 kere yazıklar olsun sana haklarımızı helal etmiyoruz ERSOY

  Cevapla
 29. 3 sene önce

  Herkes herşeyin farkında . Ödemeyecek biliyoruz ama rezil olacak onuda biliyoruz. Söz vericek biliyoruz , vazgeçicek onuda biliyoruz. Zorlanıcak biliyoruz ama yalvarıcak onuda biliyoruz ?

  Cevapla
 30. @AliMuratErsoy, Alman Lisesinde sana “Güven kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim” özdeyişini öğretmediler mi? Yoksa sen hep kopya çekerek mi geçtin? Benimki de laf yani. Bu sözler adam olanlara söylenir, bir yıldır çalışanları ile dalga geçen, hiç bir sözünü tutmayan zavallı onurdan, güvenden ne anlar ki.

  Cevapla
 31. 3 sene önce

  Bakanına da kendisinede .

  Cevapla
  • 3 sene önce

   Sefa bey, Editör’ünüzün hukuk bilgisi var mı bilemiyorum ama bu ve buna benzer hakaret suçlarının cezası TCK Md 125/1-2-3 de açıkça belirtilmiş olup 3 yıla kadar hapis ve para cezası demektir. Hatta TCK’da; aptal, geri zekalı, salak, şerefsiz, manyak vs gibi kavramlar da hakaret suçu olarak tanımlanmıştır. Bu tür hakaret içerikli yorumlara yer vermemenizde sizin açınızdan büyük fayda var. Zira günün sonunda bu konu yorumu yapan kişi bulunsa bile hem onu hem de Sitenin sahibi olarak doğrudan sizi de bağlar.Ben kimsenin avukatı değilim, sadece yeğenim de havacı olduğu için zaman zaman sizleri de takip ediyorum. Sonradan canınızın yanmaması adına bilgilendirmek istedim.iyi bir haftasonu diliyorum.

   Cevapla
   • Yönetici 3 sene önce

    Teşekkürler bakın şimdiden 120 yorum atılmış ve daha da atılacak görünüyor. Bu kadar yorumu oku ve içinden seç kolay değil. Başa gelen çekilir diyeceğiz sanırım IP ler bizde ve kötü bir niyetimizin olmadığı aşikar.

    Cevapla
 32. @AliMuratErsoy, AZAP kabusun olmaya devam edecek. Bir, bir senin kirli çamaşırlarını ortaya dökecek. Bu AZAP’tan kurtulmak için #Ödekurtul.

  Cevapla
 33. 3 sene önce

  Uçuşlar durdurulduğunda bile İran Irak uçuşlarına devam edildi. Neden acaba#odekurtul

  Cevapla
 34. İdris bey burada kullandığınız ifadeler resmî iken Twitter’da bazen dilinizin ayarı kaçıyor neden acaba?

  Cevapla
  • Burada yazar; Twitter’da birey olarak yazdığı için olmasın. Twitter daha özgürce yazılabilen bir ortam. Yazdıklarınız sizi bağlıyor. Bir yayın organında yazdığınız zaman, daha resmî olmanız lazım. Editörü, genel yayın yönetmeni ve yayıncıyı da bağlayıcı oluyorsunuz. Samimiyetsizlikten değil, ortamdan. Düğüne papyonla gidebilirsiniz, ama her düğüne de papyonla gidilmez. İdris bey sizi yanıtlamadıysa, asaletindendir.

   Cevapla
 35. Yapılan temel bir hata var: soyadı bir aileyi işaret eder, aile anne baba ve çocuklardan oluşur, her anne ve babanın görevi topluma yararlı ve ahlaklı bireyler yetiştirmektir ki toplumun da kalitesi artsın. Fakat bunun tersi durumda aile değil güruh olur. Onun için soyad ve aile kelimelerinin kullanılması milli serveti yurtdışına kaçıran, emekleri ödemeyen mensubu olduğu güruhun çıkarlarını korumak için devletin çeşitli kurumlarını kullananlar için düşünülmesi gereken bir durumdur.

  Cevapla
 36. Zedeler dokucek herseyi ortaya

  Cevapla
 37. 3 sene önce

  Bakan kardeşinin arkasına sığınmış kul hakkı yemeye çalışan bi zavallısın @alimuratersoy

  Cevapla
 38. 3 sene önce

  Helal vallahi. Millet, devlet nasıl keriz yerine konulur?, nasıl dolandırılır?, nasıl hortumlanır?, nasıl gizlenir? buradan naklen, uygulamalı öğrenebiliyoruz. İş, bana ne diyeceğimize bu tür örgütlü suçluların hakkından hep birlikte gelmektir. Türküm, doğruyum, çalışkanım derken ciddiysek tabi.

  Cevapla
 39. 3 sene önce

  8-10 sezonluk dizi olur valla.. Birileri Netfilikş e haber versin..La Casa De Papel bak dalgana kardeşim..

  Cevapla
 40. 3 sene önce

  Sana her yerden yazmaktan sıkıldım be adam defalarca öde demekten sana hakaret ettim seni yerin dibine soktum ama nafile anlaşılan sen paraya şerefinden haysiyetinden daha fazla değer veriyorsun. Yoksa çoktan herkesin hakkını vermiştin.

  Cevapla
 41. 3 sene önce

  Walla muratcım annen cama çıkmış 70 yaşında kadınım dediği an var ya ben utandım senin yerine ben evlat olarak annemi bu duruma bu yaşta düşürmekten utanırdım oda yüz varsa anlayana

  Cevapla
  • 3 sene önce

   70 küsur deseydi bari. İkizleri 52 yaşında, kuzu 54 yaşında olduğuna göre. 1968 doğumlu, Alman Lisesi mezunu bir adam, bizi ne hale getirdi. Kılavuzu larvadan olanın…

   Cevapla
 42. 41 milyon kere ah ettim haberin var mı??

  Cevapla
 43. 3 sene önce

  Kimsenin parası bende kalmaz!! ME

  Cevapla
 44. 3 sene önce

  Bu kadar şirket geliriyle nasıl iflas ettin diye sormazlar mı adama?sormadılarr!!

  Cevapla
 45. 3 sene önce

  Şikayet ediyorsunuz. Çalınan minareye kılıf bulamayanlar başka yer bulmuşlar en müsaitinden

  Cevapla
 46. 3 sene önce

  Savcı Atlasglobal eski Muhasebe başkanı Figen Kaya yi Alaattin Küçüktür u acilen sorgulamali bu insanlar dışarıda nasıl serbest ve rahat gezebiliyor ! Murat Ersoy anlaşılan kardeşine güveniyor.. Bu dümene bu pisliğe el atacak kimse yok mu bu memlekette nerdr hükümet nerde savcı nerde hukuk yazıklar olsun

  Cevapla
  • Ziya ne olacak? Onu unutmamak lazım. Baş madrabazlardan biri o.

   Cevapla
   • 3 sene önce

    Ziya isimli kişinin tanıklığına başvurulması gerekiyor diye düşünüyorum. Hali hazırda Murat Ersoy adına el altından bir takım faaliyetler içinde bulunduğu yolunda duyumlar var. Avukatların dikkatine.

    Cevapla
    • Tanıklığından çok yardım ve yataklıktan sorgulansa daha doğru olur. Şimdi Murat’ı mı, kendisini kurtarmak için mi bilinmez, hala arada dolaşıp duruyor.

     Cevapla
 47. 3 sene önce

  Dediğim gibi bu durum (patron bakımından) Türkiye’deki diğer mağdur olan işçilerin durumundan şu açıdan farklı; ikiz Ersoy’lar ola ki gelecekte ticaret yapmak istiyorlar ise yani kazanmak, acilen çalışanlarının paralarını ödemeleri gerekiyor, yoksa asla büyük kazanımlar elde edecek ortaklıklar ya da işler kuramayacaklar, kurmaya çalışsalar bile güvenilir olmayacakları için (eğer çalışanların paralarını ödemezse) kimse onlarla çalışmak istemeyecek (işadamları) ve diğer markalar.

  Cevapla
 48. 3 sene önce

  Atı alan Üsküdar’ı geçer de, ah’ı alan sırat’ı geçebilecek mi?

  Cevapla
 49. 3 sene önce

  Kardeş torpili

  Cevapla
 50. 3 sene önce

  Nefes aldırmayacağız sana , haklarımızı alana kadar!

  Cevapla
 51. 3 sene önce

  Devlet korumasında iflas maskaralığı, kimse inanma buna.

  Cevapla
 52. 3 sene önce

  Hakikaten 41 kere maşallah başka söze gerek yok

  Cevapla
 53. 3 sene önce

  Muratçım sende para bitmez hala güneş görmemiş gün yüzüne çıkmamış para vardır sende biliyorum çünkü sen babanın oğlusun sizin aile pintilikte bir numaradır. Hani bir uşağın vardır yalaka ziya o nerde aranız açılmış diye duydum haber kanalından seni tehdit etmiş. E ne demiş atalarımız keskin sirke küpüne zarardır. Bu adamlara para getireceğine hakkımızı ödemiş olsaydın ne seni nede babanı anmazdık aileni hiç karistirmazdik ama sen kaşındın verdiğin boş vaatlerin acısını çekiyorsun. Ama sunuda hiç unutma bizim paramız kimsede kalmaz şuan sana emanet paralarımıza iyi bak onlara fazla alışma çünkü onları senden söke söke alacaz

  Cevapla
 54. 3 sene önce

  İşte yukarda yukarda yazılan artçıların ardından yaşanan Atlas depremi. Bizlerde Atlaszedeyiz ve aylarca bağırıyoruz , sesimizi duyan varmı. Çalışan hakkı diye ortalıkta ahkam kesenler, biz tarafsız basınız diye piyasada dolaşanlar. Enkazın altında kimse varmı diye bakmıyorlar bile. Ama keser döner sap döner, gün gelir hesap döner. Yukardaki yazı için emeğinize sağlık.

  Cevapla
 55. 3 sene önce

  Murat bey saman altından şu yürütme konusunda üzerinize yok. Bu kadar insani dolandırdınız bu ahlar yanınıza kalır mi. Nasıl bir haysiyetsizliktir sende hiç mi şeref yok be adam ver paramızı

  Cevapla
 56. Anlaşıldığı kadarıyla adam şirketi boşaltırken çalışanlarını kandırmış ve bazılarını da kullanmıştır.Yurtdışında kurduğu şirketler aracılığıyla işçilerin alın teri olan paraları ülkenin ekonomik olarak çöküşünü de dikkate alarak yurtdışında güvenceye almış.Bunun gibi birçok iş insanı aynı yöntemle ülkeyi soymuş ve çalışanlarını mağdur etmiştir. Ancak @AliMurstErsoy @Atlasmağdurlarını hafife alarak, kısa zamanda dağılıp gideceklerini düşünerek büyük hata yapmıştır. Haklarımızı alana kadar her türlü hukuki hakkımızı kullanacağız ve mutlaka kazanacağız. İsterse daha fazla rezil olmayayım der öder, ya da mahkemeler yoluyla mutlaka ödeyecektir. İstanbul’da hakimler var. #Ödekurtul

  Cevapla
 57. 3 sene önce

  Çok belli değil mi? Asla şaşırmıyorum artık. Bunları artık görmezden gelemezsiniz. Kanıtlı ?

  Cevapla
 58. 3 sene önce

  Senin yaptiklarini yanina kâr birakan senin gibi olsun.Idris beyin dedigi gibi bu olay paramiza yatisin veya baska bir dille hirsizlik yaptigin degildir.Olay, Yüce Turk Devletine ugrattigin kacirdigin servetinin hesabini Adalet onunde vermendir.Hirsiz seref yoksunu tipsiz mahluk.

  Cevapla
 59. 3 sene önce

  Akp ye yakin ama Ataturkun ismini kullanan yobaz.Ulan sen bin defa kurban ol o ismini kullandigin Ataturke.Neden cunku sirtina binecegin kisiler Ataturk sever vefakar cefakar insanlar.Ama ayni zaman da hukumete yakin gorunmeye calis.Ulan senin kac yuzun var ? Kalpazan murat !

  Cevapla
 60. 3 sene önce

  Binlerce insanın hakkını yeyip doymamak,bu ne açlık!!

  Cevapla
 61. 3 sene önce

  41 kere Allah be…

  Cevapla
 62. 3 sene önce

  çalışarak,emek vererek,geceni gündüzüne katıp hakettiğin parayı aylardır niye ödemiyorsun,bu mu insanlık?(!)

  Cevapla
 63. 3 sene önce

  Bu kadar insanın hakkını yemek hiç mi rahatsız etmiyor,hiç mi utanmıyorsun??

  Cevapla
 64. 3 sene önce

  Yetmedi mi bizim paramızla kazandığın paralar!!

  Cevapla
 65. 3 sene önce

  Aylardır Atlas’taki olayları yazıp duruyorsunuz, tamam oradaki meslektaşlarımızın sıkıntılarını, uğradıkları haksızlıkları aktarıyorsunuz ve bunu anlayışla karşılıyoruz ve gelinen duruma tabi ki çok üzülüyoruz. Yayınladığınız haftalık rutin, birbirinin kopyası yazılarla bunu artık hepimiz ezberledik.Lakin bu ülkede havacılık, haksızlık ve mağduriyet sadece Atlas’ta değil ki. Atlas’tan artık baydınız bizi demek istemiyorum ama, lütfen biraz kafanızı kaldırıp, arada bir de olsa diğer şirketlere de bir göz atın, birazcık araştırın bakın ne dramlar var. Burada isim telafuz etmek bana düşmez ama bunu sizler bizlerden daha iyi biliyorsunuz. İnsanlar neredeyse bir yıldır para alamıyorlar, sefil oldular. Asgari ücretle bulabildikleri her işe müracaat eder duruma düştüler. Hani şirketleri resmen iflas kararı vermediler ama bunların Atlas’tan ne farkı var? Tamam siz yine her hafta düzenli olarak Atlas’ı yazmaya devam edin ama biraz da mağdur olmuş diğer insanları da düşünün. Lütfen artık onların sorunlarına da bir el atın. Diğer siteler zaten üç maymunu oynuyor, bari sizler bunu yapmayın.

  Cevapla
  • 3 sene önce

   Sadece Atlas evet,aylardır kendimizi parçalıyoruz sesimizi duyurmak için,oralı oldunuz mu,sıkılmışmış daha çookk sıkılacaksınız.Bu pandemide,bu işsizlikte alacağın maaşları alamadan 1 yıldır beklediğini düşün,tuzun kuruyken düşünmezsin ama dimi diğer firmalar sıkıntıya girmese yorum bile yazmazdın ya neyse.Yinede kimsenin sonu olmasın bizim gibi birazda çabamız görün,örnek alın diye ama nerdeee

   Cevapla
  • 3 sene önce

   Öncelikle, nitelikli yorumunuz için teşekkür ediyorum. Pandemiden herkes etkilenmiş durumda. Bunun biz de farkındayız. Ancak burada, pandemi öncesi yaşanan hileli iflas olduğunu düşündüğümüz bir durum ve bundan olumsuz etkilenenlerden bahsediyoruz. Atlasglobal eski çalışanları haklarını AZAP platformunu kurmak suretiyle aramaya devam ediyorlar. Biz de hak ve adalet arayışının tüm sektöre örnek olmasını istiyoruz. Sizlerin bizlere, Airline Habere ve Yazarlara ileteceğiniz konuları incelemek suretiyle tabiki burada anlatıyor ve paylaşıyor oluruz. Ama hakkını aramak istemeyen insanlara yapabilecek pek fazla birşey de yok. Sizlerin de sesiniz olabilmemiz için bana ve Airline Haber Editörüne ulaşabilirsiniz.

   Cevapla
  • 3 sene önce

   Kardes yontemi ogrendiniz. Siz de kendi aranizda birlik olup somuruye haksizliga hayir demesini bilin artik.Sozunu ettigimiz mucadelenin icinden11 aydir cekilen sıkıntı var.Sen calışma odeneği alirken biz bu mucadeleyi veriyoduk.

   Cevapla
  • 3 sene önce

   Turkiyedeki olaylar tıpkı nasreddin hocanın cengizhan olayına döndü is konuşmaya gelince oturduğu yerden ahkam kesenler var ama is fiili olunca kimse yanaşmıyor. Aslan parçası biz pandemi den önce kestik ve kimse destek olmadı madem varsa bir derdiniz yazın yazıları elinizden geldiğince haber kanallarına yazın biz her yere mesaj attık ayağına basmadigimiz devlet adamı kalmadı biraz kabugunuzdan çıkın eylem yapın ses çıkarın kendi hakkınızı savunmaz iseniz kimse sizi kaile almaz

   Cevapla
  • 3 sene önce

   Yaz arkadaşım o zaman sen de Sefa bey’e, randevu al, git bizzat görüş, derdimiz bu bu bu bu … de. Daha yoruma bile yazamıyorsun sorun yaşadığın şirketin ismini, ona bile cesaretin yok; “BURADA İSİM TELAFFUZ ETMEK BANA DÜŞMEZ” diyorsun. Neden sana düşmüyor ? Neden hırsıza “HIRSIZ” demeye korkuyorsun ? Sen böyle korkak, yüreksiz ve zavallı oldukça, senin daha boğazına yular bağlayan çok olur. Değil 1 sene, 10 sene bile maaş vermeden çalıştırırlar seni. Hak verilmez, alınır. Sefa bey sitesinde şeker dağıtmıyor. Derdi olan, haksızlığa uğrayan ve bunun için mücadele eden insanların çabasına ses oluyor, ışık oluyor, destek oluyor. Sen önce aynaya bak, bu pasif ve silik kimliğinden sıyrıl, yürekli ol. Emeğini sömürenlerin karşısına dikil, sesini yükselt, 10 aydır seni maaşsız çalıştıranın, uçurup paranı vermeyenin adını HAYKIR. Benim başlıkta yazdığım gibi göğsünü gere gere söyle, ONUR AIR de. Ondan sonra Sefa bey seni haber yapmazsa o zaman gel hesap sor yorumlarda!

   Cevapla
  • Şimdiye kadar kimse bu durumlara karşı dik durmadı. Ensesine şaplağı yiyen kafasını önüne eğip başka firmalara gittiler. Atlaszede Adalet Platformu buna karşı olmak ve kaptı kaçtı tipli tüccarlardan Türk Havacılığını kurtarmak için doğal olarak oluşmuş bir yapılanma. Hepimizin haklarını da almayı amaçlıyor. Siz olayı anlamamışsınız. Atlasjet çalışanları haklarını alınca siz de kazanacaksınız. Onun için, Atlasjet eski çalışanı değilseniz bile AZAP ve destekleyenlerine katılın, destekçimiz olun. Birlikte çok daha güçlüyüz, daha büyük haksızlıkları bile çözebiliriz. Biz kazanırsak, sektör de kazanacak, emekçiler de kazanacak, Türkiye de, dünya da kazanacak.

   Cevapla
  • 3 sene önce

   Aşağıda Vay Anasını diye bir yorum var. Onu okuyun. Sizden önce yayınlanmış.

   Cevapla
  • 3 sene önce

   Sizde haklı mücadele veren AZAP gibi benzer bir platform kurabilirsiniz. (Onur Zedeler Adalet Platformu )

   Cevapla
  • 3 sene önce

   Havacılık Sektöründe sorun yaşayan diğer kurumlarda çalışan arkadaşlara destek olabiliriz. Ancak, bunun önce kendilerinden talep olarak gelmesi gerekiyor. Biz size bu 11 ayda kazanmış olduğumuz tecrübeleri paylaşarak yardımcı olabiliriz. Köşe yazılarında da sizden haberler yazabiliriz. Ancak, bizi besleyen bilgiler ve doğru kişiler olması gerekiyor. İletişim kanalı, web site, sosyal medya, YouTube hesapları kurulumu ve yönetimi, inceleme ve araştırma konusunda tecrübe paylaşımı ve aktarımı yapabiliriz. Eğer gerçekten istiyorsanız. AZAP Platformunu ziyaret edebilirsiniz. https://azap.online-b2b.net/

   Cevapla
 66. 3 sene önce

  Ödedim ödedin bu tarafta Mersoy öteki tarafta hiç bir şekilde affı olmaz bu işin.

  Cevapla
 67. 3 sene önce

  Bu kadar paramızı yedin,bu şirketlerde bizim de hakkımız var

  Cevapla
 68. 3 sene önce

  Ver paramızı Murat Efendi! Bu işçiler seni bırakmayacak hiç bir türlü! Ver paramızı kurtul!

  Cevapla
 69. 3 sene önce

  Paramızı, hakkımız olan paramızı istiyoruz! Çok mu şey istiyoruz! Sonuna kadar direneceğiz, sonuna kadar! Elbet bu memlekette hak hukuk yerini bulacak elbet! Bu kadar insanı mağdur ettin M.Ersoy yatacak yerin yok bu paraları vermezsen.

  Cevapla
 70. 3 sene önce

  Ödeyeceksin Ali Murat ERSOY.

  Cevapla
 71. 3 sene önce

  Öde kurtul yoksa ipliğin pazara çıkacak.

  Cevapla
 72. 3 sene önce

  Öncelikle idris beyin yazılarını ve gayretlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Bizim platformda emeği çok çok büyüktür hakkı ödenmez, herkes bildiğini bu yoruma döksün anlatsın istiyorum kimin ne bağlantılı pisliği varsa gün yüzüne çıksın şifreli isim vermeler şirketin içinde kim kiminle hukuku var anlatılsn istiyorm neden diceksiniz biz gecemizi gündüzümüze kattık uçuş yapıyorduk şirketin içinde dönen pislikten hırsızlık yapanmı dersiniz karı kız peşinde koşanmı dersiniz patronun bunlardan haberi varmıydı yokmuydu aklı nerdeydi bilinmez bunca insanı mağdur eden insanlarn isimleri ifşa olsun istiyorum zaten ülkeye yeterince rezil oldu şirket isimlerde belli olsn ki kaç kuruş insanlar herkes bilsin şirket sahibinin sessiz kalması hic birşey değiştirmicek atlaszeledeler adaletplatformu her daim ensenizde olcak herkese saygılar sevgiler

  Cevapla
  • ‘Balık baştan kokar’ desek? En üstten en alt kademeye kadar, fantazi/pozisyonunu korumak için değişik pozisyonlara girenler(al gülüm ver gülüm) bir de bunların dışında olup ekmek parasının peşinde olanlar, tabii herzaman ki gibi zarar görenler ekmek parasının peşinde olanlar oldu.

   Cevapla
 73. 3 sene önce

  Haram olsun haram emeklerim vermediğin haklarım haram olsun

  Cevapla
 74. 3 sene önce

  41 kere maşallah dedik.. öde ve kurtul yoksa nazar değecek M.E

  Cevapla
 75. 3 sene önce

  Orhan Coşkun manevi kızı Figen’ i yalnız bırakmaz. Başına gelenlerden ders çıkardı mı?

  Cevapla
  • ‘Bozacının şahidi şıracı’ desek? Me,oç ve ak ortak noktaları: doyumsuz olmaları(!!!!) Ve hak yemeleri. Suç onlarda değil, yetiştirenlerde.

   Cevapla
 76. 3 sene önce

  Bende iki kere iflas ettim ama kimsenin hakkını yemedim öde milletin parasını be adam

  Cevapla
 77. 3 sene önce

  Bazı şirketlerin ortakları da çok dikkat çekici. Bir soruşturma gelir mi acaba ?

  Cevapla
 78. Allah bin türlü belasını versin diyorum başka da bişey demiyorum allah onu da bizi çaresiz bıraktığı gibi bıraksın adı soyu batsın

  Cevapla
 79. 3 sene önce

  İflas eden birisininde 41 tane şirketinin hala faaliyette olması düşündürücü olsa gerek

  Cevapla
 80. 3 sene önce

  Bu kadar detaylı ve açıklayıcı çalışmanız için çok teşekkürler ve kaleminize sağlık. Burada resmen yöneticiler ve finans departmanı bir suç örgütü gibi çalışmış ve şirketin içini boşaltmış. Bu kadar insanın hakkını emeğini en kibar tabiri ile heba etmişler. Bu kadar çalışan binbir zorluk ve sıkıntıya katlanırken bunlarda bir eli yağda bir eli balda hayatlarına devam ediyorlar. Elbet adalet yerini bulacak ve bu insanlar yüce Türk adaleti önünde hesap verecekler.

  Cevapla
 81. 3 sene önce

  Bunca şeyden sonra umarım devlette bunları görür ve bizim yanımızda olur.

  Cevapla
 82. 3 sene önce

  41 kere Maşallah becerikli patron Ali Murat Ersoy’a o kadar belli ki illegal ve karanlık işlerin döndüğü inşallah Yüce Türk Adaleti 24 Aralık’ta en doğru kararı bizlerin lehine vereceğine inanıyorum.

  Cevapla
 83. 3 sene önce

  Bu kadar şirket olunca, insanın aklına binbir türlü şey geliyor. Al Takke ver Külah geliyor. Parayı birinden diğerine gezdir dur. Sonra şirkette para yok, Ben senin yerinde olsam, bu kadar şirketi kapatırım, kendi keyfime yaparım. Giderim isviçreye Kayak yaparım, Ama sen onu da yapamazsın. Düşüp bir yerini kırarsın. Zaten bu kadar aaahhh tan sonra sen iflas olmazsın. Ama danışmanın çok müslüman bir arkadaş, o seni kurtarır. O nu da ayrıca değerlendireceğiz. Onun hesabı da görülecek.

  Cevapla
 84. O ile Orhan coşkun bitirdi bu insanları , Afa’yı neden devr ettin., orası senin hala biliyoruz . İflasını verdi verecek tüm hocalar kaçtı maaşları ödenmiyor öğrenciler mağdur … maaşlarımızı ver kurtul pis hortumcu

  Cevapla
  • 3 sene önce

   Ben AFA da öğrenciyim. Hepimiz çatır çatır uçuyoruz valla.

   Cevapla
   • 3 sene önce

    Eğitim bitince nerede uçacaksiniz dendi? Cidden çok merak ettim bilgi verirse öğrenci kardeş:)

    Cevapla
    • En gec 2020mart ta sag koltuga gecip line alicaksiniz dendi..ocak 2020 de type lar verildi,ozur fileriz sizleri istihdam edemiyoruz dendi.ardindan pandemi,

     Cevapla
   • 3 sene önce

    Patır patır döküldü ama neyse

    Cevapla
   • Sayin Murat ErsoyMadem hileli iflasti ,aylar onceden hazirlandinizdi bu iflasa,neden ekim 2019.ocak 2020 doneminde pilotlara type egitimi lisansi verip onlari ortalarda biraktiniz,bu cocuklar ucacagiz hayalleri ile size geldiklerinde egitim yok deseydiniz kredi ceken var malini satan var type icin,baska havayollari tekrar 40.000 euro type ucreti istiyor..Gencecik adaylar ortalarda kaldi,anneniz size uzgun,biz cocuklarimiza,size mektup yazdim kargo ile geri cevirdiniz,Bi senedir uyku haram aglamaktan perissn olduk..Sesimi duyuyomusunuz..Var mi bi dusunceniz bu adaylarla ilgili..Derdimiz mahkemelerde surunmek degil,derdimiz is..Dusunun evladiniz bu durumda olsa ,dusunun lutfen,birazcik empati..Uzuntuden olup gidecem..Nelere maloldugunuzun olacaginizin farkindamisiniz..Kac evde karabulutlar gexdiriyosunuz..

    Cevapla
 85. 3 sene önce

  Harika bir arastirma.

  Cevapla
 86. 3 sene önce

  Her bir şirket ilişkileri çetrefilli. Aynı oyunlar ETS de de var. Bir ona, bir buna devredilip duran şirketler. Hikayeyi birlestiriyorum, yakında Ersoy ailesi hikayesini ortaya dökeceğiz.

  Cevapla
 87. Bu kadar şirket kurarken kontrol edemeyeceğini hiç düşünmedi mi acaba. Daha yurtdışında da en az bu kadar daha şirketi var. Hepsinde imza ve temsil yetkisi kendisinde; Çivi’de durum biraz farklı. İflas Kurulu yurtdışı bağlantılarını da unutmamalı.

  Cevapla
 88. 3 sene önce

  Bir adamın bu kadar şirketi olur mu yahusen koç musun sabancımısınher telde cambazlık yapıyorsuninsanların hakkını verinde kurtulun bu şerefsizlikten

  Cevapla
 89. 3 sene önce

  Murat Ersoy: Bu mesajı okuyacağını biliyorum.Okurken sadece düşün, ben ne yapmaya çalışıyorum yada ne yaptığımı biliyor muyum? Evet şirket öyle yada böyle şu yada bu sebepten battı ama geride kalan çalışanlar ne oldu. Hiç düşündün mü? Senin çok küçük olan bir para başkaları için belki bir hayatta kalma mücadelesi demek. Belki o senin için küçücük olan para başkasının son bilet parası demek. O küçücük olan para başkasının yaşam mücadelesi – hayatta kalma – hayata bağlanması için belki tek çıkış yoludur. Murat Ersoy: Otur ve iyice düşün, bu paraları ödemelimiyim, yoksa ödemeyip, daha çok elime yüzüme bulaştırıp, daha çok aileyi mağdur edip, biraz daha mı ünlü olayım, haberlere mi çıkayım. Not: Ben bir Atlaszedeyim ve sıfırı tüketmek üzereyim.

  Cevapla
 90. 3 sene önce

  Tek çıkışın var Murat Ersoy, oda eski çalışanlarının haklarını ödemek.

  Cevapla
 91. 3 sene önce

  İdris bey, yurtiçi şirketleri açıklamış; daha önce İsviçredeki şirketleri de açıklanmıştı. Ukrayna da AtlasUkrain’i; Irak’ta bir zamanlar Zagrosjet’i, sonradan Iraqi Airways ile ortaklıkları biliniyor. Türk Cumhuriyetlerinde ve İran’da ortaklıkları da vardır. Türkiye’de 15 senede 41 şirket. Valla 41 kere maşallah, Atlasglobal buz dağının görünen kısmı imiş. Diğer zedeler de bize katılacaktır. Sessiz kaldınız ama AtlasglobalZedelerAdaletPlatformu AZAP diğer şirketlerdeki çalışanlarına da önümüzdeki günlerde destek verecektir.

  Cevapla
 92. Bu kadar şirket ilişkisi olan ME için personel alacakları devede kulak oranındadır. ÖDEKURTUL ME

  Cevapla