Murat Ersoy: “KKTC hükümetinin havayolu şirketlerine kolaylık sağlamasını bekliyoruz”

Murat Ersoy: “KKTC hükümetinin havayolu şirketlerine kolaylık sağlamasını bekliyoruz”

Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy özellikle Kuzey Kıbrıs uçuşlarında maliyetlerin çok yüksek olduğunu belirterek, KKTC hükümetinin havayolu şirketlerine bir kolaylık sağlamasını beklediklerini ifade etti.

Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, özellikle iç hatlarda en büyük maliyet kalemlerinin akaryakıt olduğuna dikkat çekerek, maliyet artışının kış aylarında sektörde büyük sıkıntı yaratacağını, seferlerde azalmaya neden olabileceğini dile getirdi.

Bu artışın fiyatlara yansımasının ise 2019’un yazından önce gerçekleşmesinin zor olduğunu belirten Ersoy, “Fiyatlarındaki artışla özellikle iç hatta yüzde 35 olan yakıt maliyetimiz yüzde 45’e yaklaştı.

Dövizin artması da sektörü çok olumsuz etkiledi. Çünkü gelirimiz TL, gider ise döviz. Ekonomi sınıfında şu anda tavan fiyat 358 TL olarak belirlenmiş durumda. Dolayısıyla fiyata bir şey yapamayız. Ama asıl sorun kışın olacak. Başlangıç ve tavan arasındaki makas iyice açılacak. Seferler azalabilir.

Bu maliyet artışını ancak 2019’un yaz ayında fiyata yansıtabiliriz. Kışın zaten işler düşük oluyor. Dış hatlarda ise maliyet yüzde 7’ye yakın arttı” dedi.

“KKTC HÜKÜMETİNİN HAVAYOLU ŞİRKETLERİNE KOLAYLIK SAĞLAMASINI BEKLİYORUZ”

Ersoy, özellikle Kuzey Kıbrıs uçuşlarında maliyetlerin çok yüksek olduğunu belirterek, KKTC hükümetinin havayolu şirketlerine bir kolaylık sağlamasını beklediklerini söyledi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Atlas global magduru
4 ay önce

Sen önce tutamadigin sözleri yerine getir

Otel kolaylığı
1 yıl önce

Otel arazisini kaptın daha neyin kolaylığı kapumpaların yuvalarını talan ettin soylarını tükettin daha neyin kolaylığı..?

PES
2 yıl önce

Önce insan bir aynaya bakacak, sizlere sağlanan kolaylıklar burada saymakla bitmez. Boş gün ihlali var, saat aşımı var, maaşların kuşa çevrilmesi var, baskı var. Yetmedi Kuzey Kıbrıs kolaylık sağlayacakmış. Önce sen ekibine kolaylık sağla.