Mucize kurtuluş: Airbus A320 170 yolcuyla tarlaya indi!

Mucize kurtuluş: Airbus A320 170 yolcuyla tarlaya indi!

Rusya’da Ural Havayolları’na ait bir Airbus A320 uçağı Novosibirsk bölgesindeki bir tarlaya acil iniş yaptı. Soçi’den Omsk’a sefer yapan uçak, Novosibirsk’e 200 km uzaklıktaki bir tarlaya bu sabah iniş gerçekleştirmek zorunda kaldı. Uçaktaki 170 yolcu ve mürettebattan yaralanan olmadı.

Sağ kanadının üzerine inen uçak, pilotların becerisi sayesinde facidan kılpayı kurtuldu. Omsk Bölgesi Vali Vekili Vitali Hotsenko, TASS’a ilk ihtimal olaral acil inişin nedeninin “hidrolik sistemdeki bir arıza” olduğunun düşünüldüğünü söyledi.

Plotlar arasında kokpitdeki konuşmada da sorunun “hidrolik sistemi” olduğu belirtiliyor. Novosibirsk Bölgesi Acil Durumlar Bakanlığı, Ural Havayolları uçağının tarlaya acil iniş yaptığını doğruladı. İniş sırasında herhangi bir yangın da yaşanmadı.

Ural Havayollarına yakın bir kaynak, uçağın güvenli bir şekilde indiğini, herkesin hayatta olduğunu söyledi. Acil Durumlar Bakanlığı, uçakta 23’ü çocuk 170 yolcunun bulunduğunu ve bunların hepsinin uçaktan sağ olarak indiğini bildirdi.

Açıklamada “Yerdeki binalara veya yapılara zarar yok. Bakanlık, insanları geçici konaklama noktasına ulaştırmak için altı yolcu otobüsü iniş alanına gidiyor” diye ekledi. Novosibirsk Valisi Andrei Travnikov, uçağın 09:44’te (Moskova saatiyle 05:44) indiğini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bunu basaran pilotlara terfi gerekli artik..