Motor Patladı Kabinde Panik Başladı

Motor Patladı Kabinde Panik Başladı

Motor Patladı Kabinde Panik Başladı

Dün sabah; WN3472 sefer sayılı Southwest Boeing 737 uçağı ABD New Orleans’den Orlando’ya yaptığı uçuş sırasında, su üzerinde seyrederken, yüksek sesle bir patlama duyuldu. Kabinde önce kesif bir duman görüldü, sonra kayboldu. Motorun patlaması ile birlikte sol motor kapak parçaları yok oldu. Pencere kenarında oturanlar rüzgarda uçan parçaları gördüklerini iddia ettiler.

Uçak sallantılı bir şekilde alçalmaya başladı ve oksijen maskeleri düştü. Kabinde yaşanan panik sırasında kadınlar ve çocuklar çığlıklarla ağlıyorlardı. Herkes hızla uçağın düştüğünü düşünüyordu.

FlightAware izleme verilerine göre;uçak 30.700 feet’de tırmanmada iken birden alçalmaya geçti. 99 Yolcu ve 5 ekipte yaralı olmadığı bildirildi.

Havayolu yaptığı açıklamada; 1 no.lu motorda meydana gelen teknik arıza nedeniyle uçağın Florida Pensacola’ya divert ettiğini, inişin kazasız olduğunu, uçağın kullanım dışı olduğunu ve olayın teknik yönden araştırıldığını bildirdi. Yolcuların en kısa zamanda Orlando’ya gönderileceği bilgisi verildi.

Geri
Etiketler:

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sizin baslik olmamis

Gecen diger sitedeki Pegasus’ un lastik patlamasinin verilis sekline hakli olarak salliyordunuz. Simdi bu baslikla siz de aynisini yapmissiniz. Buna motor patlamasi denmez. Hadi olsun olsun ‘Engine Inlet’ kismi patlamis olsun. Muhtemelen ‘inlet’ kisminda basinc olusmus, borular dolayisiyle INLET kismi parcalanmis. Zaten resimden de gorulecegi uzere ‘relief door’ da acilmis.

Sevgili yorumcu kardeşim

Bu haber yabancı haber olup tercüme. Tabii ki editör aynen tercüme haberi koymuş. Diğer anlatmak istediğiniz haber yerli haberdi. Bizim şirketlerden birine aitti. Dolayısı ile kendimiz yorumlayarak yazmıştık. Aslına bakacak olursanız sizin yazdığınız teknik bulgular doğru. Ben vakit bulabilseydim bu haberi yabancı medyanın verdiği şekilde yazar ve altına sizin yazdığınız bilgiler gibi teknik verilerle konuyu açan yorum koyabilirdim. Bu tür bir dolu haber var. Bunlardan yerli olanlara ancak yetişebiliyorum.