Moskova'da hareketli dakikalar! 4 İHA düşürüldü

Moskova’da hareketli dakikalar! 4 İHA düşürüldü

Ukrayna gece saatlerinde Moskova’ya saldırıda bulundu. Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre 4 İHA Rusya topraklarında düşürüldü.

Ukrayna ve Rusya karşılıklı saldırılara devam ediyor. Ukrayna, Moskovaya İHA’larla saldırı girişiminde bulundu. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, gece ve sabah saatlerinde Kiev’in Rusya topraklarındaki tesislere saldırı girişimlerinde bulunduğu belirtildi.

Moskova saatiyle 01.15 sularında Rusya hava savunma sistemleri tarafından Ukrayna’ya ait uçak tipi 2 İHA’nın Kırım yarımadasında yok edildiği aktarılan açıklamada, saat 01.45 sıralarında da 1 İHA’nın Moskova bölgesinin İnstrinskiy ilçesi alanında imha edildiği kaydedildi.

4 İHA DÜŞÜRÜLDÜ

Açıklamada, saat 01.45-02.20 arasında Kırım yarımadasının kuzeybatı doğu kıyılarında Ukrayna’ya ait 4 uçak tipi İHA’nın düşürüldüğü ifade edildi. Açıklamada ayrıca, sabahın erken saatlerinde hava savunma sistemlerince Moskova bölgesinin Domodedovo ilçesi semalarında bir İHA’nın imha edildiği belirtildi.

CAN KAYBI MEYDANA GELMEDİ

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin de sosyal medya paylaşımında, gece saatlerinde hava savunma sistemlerinin Moskova’ya İHA ile saldırıyı şehrin İstrinskiy ilçesinde püskürttüğünü kaydetti.

İHA parçalarının düştüğü yerlerde ilk belirlemelere göre yıkım ve can kaybı meydana gelmediğine dikkati çeken Sobyanin, Moskova’ya saldırmak isteyen başka bir İHA’nın da Moskova bölgesinin Ramenskiy ilçesinde imha edildiği, İHA parçalarının düşmesi sonucunda yıkım ve yaralı olmadığı bilgisini paylaştı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir