Moskova - Dubai Uçuş Sayısı Haftada 102'ye Çıkıyor

Moskova – Dubai Uçuş Sayısı Haftada 102’ye Çıkıyor

Rus ve Birleşik Arap Emirlikleri havayolu şirketlerinin kış döneminde (29 Ekim 2023 – 30 Mart 2024) Moskova – Dubai hattındaki doğrudan uçuş sayısını haftada 102’ye çıkaracak.

Bilet rezervasyon portalları ve havayolu web sitelerinde belirtildiği üzere Aeroflot, Pobeda, Emirates ve Flydubai şu anda Moskova’dan Dubai’ye haftada 77 direkt uçuş gerçekleştiriyor. Havayolları kış döneminde rotadaki uçuş sayısını %32’den fazla artırarak haftada 102’ye çıkaracak.

Emirates Moskova’dan Dubai’ye haftada 21 kez uçuyor ve bu yoğunluğu kış döneminde de sürdürecek. Bu arada Flydubai de Rusya’nın başkentinden haftada 35 olan uçuş sayısını 49’a çıkaracak. Havayolunun web sitesinde kış dönemi için günde sadece altı uçuş için rezervasyon yapılabiliyor, ancak Flydubai’nin ortağı olarak havayolunun biletlerini satan Emirates’in web sitesinde yedi uçuş için bilet satın alınabiliyor. Rus havayolu şirketi Aeroflot şu anda Moskova’dan Dubai’ye haftada 14 direkt uçuş gerçekleştiriyor ve kış döneminde uçuş sayısını 21’e çıkaracak. Pobeda havayolu şirketinin basın servisinden TASS muhabirine yapılan açıklamada, havayolu şirketinin Moskova-Dubai uçuşlarının sayısını haftada 7’den 11’e çıkarmayı planladığı belirtildi.

Dubai, Rus turistler arasında Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en popüler destinasyon. Emirliğe seyahat için en yüksek talep, ortalama gündüz sıcaklığının 38 santigrat dereceyi aşmadığı Eylül-Aralık ve Mart-Mayıs ayları arasında. Bu nedenle havayolu şirketleri kış döneminde Dubai’ye uçuş sıklığını arttırıyor.

Turizm ve sivil havacılık sektörleri, koronavirüsün yayılmasını önlemek için getirilen kısıtlamalar nedeniyle 2019’un sonlarından bu yana önemli kayıplar yaşadı, ancak BAE gerilemeden oldukça hızlı bir şekilde kurtuldu. Rusya Tur Operatörleri Birliği 2 Mart’ta, BAE’nin 2022 yılında Rusya Federasyonu’ndan gelen turist sayısı bakımından Türkiye’den sonra ikinci sırada yer aldığını bildirdi. BAE istatistiklerine göre, Rusya’dan ülkeye turist akışı 1,1 milyon kişiyi buldu. Aynı zamanda 758.000 Rus vatandaşı Dubai’yi ve 74.000 Rus turist de başkent Abu Dabi emirliğini ziyaret etti.

©AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir