featured

Milli Muharip Uçak Projesi ile İlgili Önemli Açıklama

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, katıldığı canlı yayın programında savunma sanayii alanındaki gelişmeleri değerlendirdi.
Türkiye’nin Millî Muharip Uçağı (MMU) ile ilgili de konuşan Demir, ‘Uçağımız, F-16’ların yerini alacak. Uçağın genel hatları ortaya çıktı. Uçağımızın alt sistemleri için çalışmalar devam ediyor.’ dedi.
‘2023’TE HANGARDAN ÇIKACAK’
Programın belirli aşamalarında yeni ortaklarının olabileceğini belirten Demir, ‘MMU’da ortaklık için dost ve müttefik bazı ülkelerle görüşüyoruz. Uçağımız 2023’de hangardan çıkacak.’ ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    Daha düne kadar yerli ve milli uçak yaptık,yapıyoruz,yapacağız diyordunuz şimdi de ortaklık için dost ve müttefik ülkelerle görüşüyoruz diyorsunuz ! İşiniz gücünüz takiyye,tribüne oynamak,palavra ! Hangi bütçeyle yapacaksınız,ortaklık kriterleri ne? Ortak olacak dost ve müttefik ülkeler kimler,var mı öyle ülkeler ve o ülkeler bize motor,elektronik aksam vs gibi en önemli şeyleri yapıp verecek biz de birleştireceksek bunun neresi yerli ve milli ?

    Cevapla