featured

MİLLİ MUHARİP UÇAK AVRUPA’YA DAMGA VURACAK

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçak’ın (MMU) birebir modelini ilk kez Uluslararası Paris Airshow’dasergileyecek. Fransa’nın Paris Le Bourget havalimanında 17.’ncisi olacak olan Uluslararası Paris Airshow 17 Haziran-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, ilk kez görücüye çıkacak olan MMU modelinin dışında ATAK, ANKA, HÜRJET ve GÖKBEY ürünlerini sergileyecek. ATAK helikopteri ise tüm fuar boyunca uçuş gösterisi yapacak.

Dünyanın en büyük havacılık ve uzay fuarlarından olan Paris Air Show’da Türkiye için çok önemli ve tarihi bir gelişme yaşanacak. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin ana yüklenici olduğı ve Türk Silahlı Kuvvetleri İhtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi’nin birebir modeli ilk defa Paris’te görücüye çıkacak. Türkiye böylece, yeni nesil uçak kategorisinde önemli bir yere sahip olan ve dünyada ABD, Rusya ve Çin’den sonra 5.nesil bir muharip uçağı üretebilecek alt yapı ve teknolojiye sahip olduğunu bir kez daha gösterecek.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin projede ana hedefleri doğrultusunda muharip uçak tasarımı, üretimi, sertifikasyonu artırarak, tüm yerli ve milli imkanlar devreye sokulacak. Dünyanın en büyük fuarı Uluslararası Paris Airshow’da ilk kez kamuoyu tarafından görülecek MMU rüzgarının yanında, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin ürünleri damga vuracak.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ PAS19 MMU Görsel TR
 

Milli Muharip Uçağının ilk defa görücüye çıkacak olması ile ilgili konuşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, “Türkiye’nin en önemli projesini yürütmenin verdiği gururu bir üst noktaya taşıdık. Dünya genelinde sayılı ülkelerin yaptığını yapacağız. Yapabileceğimizi de göstermek için ilk kez Paris’te Milli Muharip Uçağımızı sergileyeceğiz. Türkiye teknolojik altyapıolarak diğer ülkelerden farkının olmadığını göstermiş olacak.Bunun kararlılığı içerisinde çalışıyoruz. Şirket olarak disiplinli ve konsantre bir şekilde Türkiye’nin ilklerini yapmaya talibiz. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için şirketimizi büyütmeye ve mühendis ordusu kurmaya devam edeceğiz. Tüm nitelikli ve‘ülkem için benim de payım olsun’ diyen mühendislerimizi bekliyorum. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sizler için kapısını açtı. Sizlerden azim, kararlılık, sabır ve çalışmanızı bekliyoruz.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 5 sene önce

    Hay seçiminiz batsın beee. Kaç seçimdir milli uçak milli araba milli o milli bu. Ortada ne var? Hiçbir şey. Maketle animasyonla milleti uyutuyorlar. Ha suç uyutan da değil, mal mal uyuyanda o da ayrı konu

    Cevapla
  2. 5 sene önce

    Yerli ve milli uçak jet,motor bilmem ne yaptık,yapıyoruz,yapacağız diye bol keseden sallayan bu adamın böyle makamlara gelmesi,hamdi ile serbestçe dolaşabilmesi akıl alır iş değil ama burası Türkiye maalesef. İkisi thy’ye fetocuları tıka basa doldurdular,makamlar,ihaleler saçtılar,eski personele yapılan mobbingleri görmezden geldiler,darbe olunca oradan şutlandılar sonra bu zat sus payı tusaş’ın başına geçirildi oraya da thy’den feto nedeniyle atılanları doldurdu,eski personeli attı öteki de can sıkıntısından kitap yazıyor ! Hangi bütçeyle hangi yerli ve milli ham madde,teknoloji,sanayi,araç,gereç ile yapacaksın? Eğer ondan bundan parça,makine vs alıp burada birleştirilecekse niye sen ve seni oraya torpille getirenler bunlara yerli ve milli diyorsunuz insanları kandırıyorsunuz? 150 milyon tl bütçe var diyorsun Airbus sadece bir kapı geliştirmek için 5 milyar euro ayırıyor buna ne diyeceksin? Herşeyiniz palavra,derdiniz para,makam,çıkar,tribüne oynamak nasılsa yiyen çok.

    Cevapla