Mehmet Nane’den “Tavan Fiyat” Açıklaması

Mehmet Nane’den “Tavan Fiyat” Açıklaması

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, iç hat uçuşlarda tavan fiyat artışının çok önceden yapılması gerektiğini ve artışın kesinlikle tekrar gündeme geleceğini belirtti. Mehmet Nane’den “tavan fiyat artışı” açıklaması

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, Yeni Ercan Havalimanı’nın açılışı ve iç hat uçuşlarda tavan fiyat artışı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bloomberg HT’ye konuk olan Nane, Türkiye ile BAE arasında enerji, ulaştırma, lojistik, e-ticaret, finans, turizm, savunma sanayii ve ileri teknolojiler gibi alanlarda 50,7 milyar dolarlık anlaşma imzalanması hakkında yaptığı açıklamada, bu amaçla iki ülke arasında ortak ticari yapılanma kurulduğunu söyledi.

“Bu yapılanmanın ilk toplantısı da Eylül ayı gibi Türkiye’de olacak” diyen Nane, gerçekleşen son görüşme ile bundan sonra yapılacak işlerin temelinin atıldığını vurguladı.

“YENİ ERCAN HAVALİMANI 10 MİLYON YOLCUYA HİZMET VERECEK”

Lefkoşa’da yapımı tamamlanan Yeni Ercan Havalimanı hakkında değerlendirmelerde bulunnan Nane, “Ercan, bizim ve Türkiye için çok önemli bir pazar” dedi.

Ercan Havalimanı’nda yeni terminalin 10 milyon yolcuya hizmet edeceğini belirten Nane, yeni terminalle birlikte Kıbrıs’a gelecek olan yolcu sayısının artarak Kıbrıs’ın ekonomisine katkı sağlanasını söyledi.      Mehmet Nane’den “tavan fiyat artışı” açıklaması

“TAVAN FİYAT ARTIŞININ ÇOK ÖNCEDEN YAPILMASI GEREKİYORDU”

İç hat uçuşlarda tavan fiyat artışına ilişkin çıkan habere de değinen Nane, tavan fiyat artışının kesinlikle tekrar gündeme geleceğini açıkladı.

“Geçen hafta dernek olarak yaptığımız ziyarette Sayın Bakanımıza gündeme getirdik. Geçen sene olduğu gibi bu sene de bir artışın hayata geçmesi olasıdır. Tavan fiyat artışının çok önceden yapılması gerekiyordu.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    Bae ile yapılan anlaşma niyet mektubu gibi bir şey kesin bir şey değil üstelik hukuki bağlayıcılığı da yok iktidar her zamanki gibi göz boyuyor,sallıyor. Yarın Bae anlaşmayı kesinleştirmezse bizimki yine katil,feto destekçisi bilmem ne der sıyrılı işin içinden ne de olsa yiyen çok. Ayrıca tavan fiyat artışı çok önceden yapılmalıydı diyorsun da biraz da vatandaşlar değil de şirketler fedakarlık yapsa nasıl olur?

    Cevapla