MEB yetkilileri myTECHNIC uçak bakım merkezini ziyaret etti

MEB yetkilileri myTECHNIC uçak bakım merkezini ziyaret etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Genel Müdür Kemal Varın Numanoğlu ve Daire Başkanı Recep Altın 25.01.2019 tarihinde uçak bakım merkezi myTECHNIC tesislerini ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldı.  Şirketin kurucu ortağı Yavuz Çizmeci ve yönetim kurulu ile yapılan toplantı sırasında tesis ile ilgili tüm birimlerin sunumlarını dikkatlice inceleyen Bakan Yardımcısı myTECHNIC’in meslek liseleri için yüksek standarttaki iş imkanı potansiyeli üzerine eğildi.

Yalın yönetim prensiplerine göre tasarlanmış olan myTECHNIC, geniş ve dar gövdeli uçakların bakımından motor revizyonlarına ve uçak boyamasına kadar geniş çapta servisleri zamanında ve etkin olarak vermektedir.

myTECHNIC uçak bakım hangarı 60.000 metrekare alan üzerinde, 15,400 metrekare hangar alanlı 3 katlı modern mimariye sahip binası ile yer almaktadır. Tesis 24,800 metrekare atölye, ofis ve depo alanı içermektedir. Bunlara ek olarak 6.000 metrekare büyüklüğünde motor atölyesi bulunmaktadır. myTECHNIC EASA (Part 145) yetkisini Ağustos 2008’de aldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından SHY/ JAR 145/EASA sertifikaları eş zamanlı olarak verilen ilk bakım merkezidir.

Ziyarette myTECHNIC tesisin birimleri, uçak bakım onarım hangarı ve atölyeler ile ilgili bilgi alındı. Geliştirilecek iş birliği olanakları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Bu kapsamda, öğrencilerin stajlarının myTECHNIC de yaptırılması, mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğretmenlerinin uluslararası sertifikasyon eğitimlerinin myTECHNIC’te verilmesi, öğrencilere burs sağlanması ve okul hamiliği gibi konularda işbirliği yapılması hususlarında mutabakata varıldı.


Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
1adam

100 tane havacılık yüsekokulu açtırın sonra meslek lisesi çıkışlılara iş arayın. Neresinden tutsan elinde kalır bu çarkın.

Bravo

Sahada gezin, ihtiyaçları belirleyin ve ona göre meslek edindirin. Doğru yapana her zaman helal olsun.