Lufthansa Technik rekor kâr açıkladı

Lufthansa Technik rekor kâr açıkladı

Lufthansa Technik, küresel seyahatlerdeki güçlü artış sayesinde ilk yarı yıl için rekor bir kâr açıkladı. Lufthansa’nın bakım iştiraki ilk yarı yılda bir önceki yıla göre yüzde 21’lik bir artışla 3,1 milyar Euro gelir elde etti.

Lufthansa Technik AG’nin Hamburg’da yaptığı açıklamaya göre, özel kalemlere göre düzeltilmiş faiz ve vergi öncesi faaliyet sonucu yüzde 21 artarak 291 milyon Euro’ya ulaştı ve “şirket tarihindeki en iyi ilk yarı yıla denk geldi”.

İlk yarı yıldaki gelir, bir yıl öncesine göre yüzde 21 artışla 3,1 milyar euro oldu.

Rakamlarını ana şirketle paralel olarak sunan Lufthansa iştiraki, “Yıla iyi bir başlangıcı, uçak bakım, onarım ve revizyonunda dünya pazar lideri için daha da güçlü bir ikinci çeyrek izledi” dedi.

“Haziran sonu itibariyle, şirket bu yıl 450’den fazla yeni sözleşme imzaladı ve 2022 yılında toplam sözleşme sayısı 700 civarında olacak.” Mayıs ayında Lufthansa Technik, Korona krizinden bu yana ilk kez 2023 yılında altı milyar euro üzerinde gelir elde etme hedefini açıklamıştı.

© AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Darısı başımıza diyeceğim ama bizim yönetimin amacı kendi cemaat mensuplarına nasıl kadro açarız, nasıl yönetici konumuna getiririz ve nasıl başkalarını mağdur edip maaşlarında iyileştirme yapabiliriz( son düzenlemede olduğu gibi). Bir de tepeden bakarak yedikleri kaba etmezler mi bu çiftliğinizin dışına adım attığınızda o cemaatlerinizden destek almadan birer HİÇSİNİZ. Uçak bakımı adam saat hesaplamakla istatislikle yapılmıyor