LUFTHANSA SUNEXPRESS ALMANYA’NIN TAMAMINI MI ALIYOR?

LUFTHANSA SUNEXPRESS ALMANYA’NIN TAMAMINI MI ALIYOR?

Geçtiğimiz hafta Brüksel Havayolları’nın tamamını alan Lufthansa’nın şimdi de Air Berlin’in Etihad’taki hisselerinin bir bölümünü ve SunExpress Almanya’yı satın alması gündeme geldi…

Lufthansa’nın yeni alımlarla geçtiğimiz yıl kurduğu düşük maliyetli havayolu şirketi Eurowings’i güçlendirmeyi planladığı belirtiliyor.
“SunExpress Almanya’nın tamamını Lufthansa istiyor”
Almanya’da yayımlanan turizm ve iş seyahatleri dergisi FVW, Lufthansa’nın THY ile yüzde 50’şer ortak olduğu SunExpress’in Almanya kolunun tamamını alacağını yazdı.
Toplam 15 uçakla operasyonlarını sürdüren SunExpress Almanya’nın 7 uçağını, daha önce yapılan plan gereği bugünden itibaren (22 Aralık Perşembe) düşük maliyetli şirketi Eurowings’e kaydıran Lufthansa’nın SunExpress Almanya’yı Eurowings’in büyütülmesi sürecinde kullanılacağı ifade ediliyor. SunEspress Almanya’nın CEO’luğunu iseOcak 2017’den itibaren Lufthansa yöneticisi Jens Bischof üstlenecek.
Edtihad’tan Air Berlin hisseleri alacak
Öte yandan, Lufthansa’nın körfez havayollarından Etihad ile geçtiğimiz günlerde Abu Dabi’de yaptığı görüşmelerin ayrıntıları da ortaya çıkmaya devam ediyor.
Almanya’nın önde gelen haftalık haber dergilerinden Der Spiegel’in haberine göre, bir süredir mali sorunlar yaşayan Ari Berlin’in Etihad’taki yüzde 10 hissesini Lufthansa alacak.
Geçtiğimiz günlerde Ari Berlin’in 38 uçağının Eurowings’e verilmesi ile ilgili taraflar arasında sağlanan anlaşmanın diğer boyutlarının da gün ışığına çıktığını yazan Der Spiegel dergisi, sermaye artırımı karşılığında Air Berlin’in 75 uçağının da uçtuğu hatlarla birlikte Lufthansa’ya verilmesinin görüşüldüğünü ileri sürdü.
Der Spiegel’in haberinde, bu kapsamda, Etihad’ın elindeki yüzde 30 Air Berlin hissesinin yüzde 10’luk bölümünün de Lufthansa’ya devredilmesinin gündeme geldiği ifade edildi.
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.