LONDRA GURBETCİLERİNDEN THY’YE SERZENİŞ

LONDRA GURBETCİLERİNDEN THY’YE SERZENİŞ

Merhaba Sayın İnan

Ben İngiltere’nin bas kenti Londra’da yasayan bir gurbetçiyim, gündeme getirmenizi rica edeceğim bir konu ile ilgili size yazıyorum. Malum THY son zamanlarda hızlı büyümeye geçmiş ve uluslararası yaptığı basarili pazarlama çalışmaları ile bütün dünyadan İstanbul üzeri taşınan transit yolcu sayısını katlamıştır. Ancak transit yolculardaki bu artış,Londra’dan İstanbul’a uçmak isteyen gurbetçilere pahalıya patlamış durumda. Çünkü, eskiden Temmuz-Ağustos aylarında İstanbul’a uçmanın fiyatı 250-300 Sterlin deyken simdi bu fiyat 500-600 sterline yükselmiş ve Londra’da yasayan gurbetçileri THY MAĞDUR BIRAKMIŞTIR. Böylece, orta yaşlı ve yaşlı gurbetçilerimiz zaten vatan hasreti çekerken memleketlerine gidememiş ve zor durumda bırakılmıştır. 2. kuşak gurbetçilerimiz yani burada doğup yetişen ve eğitimli gençlerimizde 500-600 sterlini THY’ye vereceğine İspanya ve Yunanistan’a 2 hafta her şey dahil tatil paketlerini tercih etmiş ve yıllardır bozulmayan her yaz Türkiye tatili kültürü ve geleneği bozulmuş THY yüzünden ülkemiz hem turist hemde döviz kaybetmistir ama en acısı kendi vatandaşlarımızı rakiplerimiz İspanya ve Yunanistan’a kaptırılması dır. Lütfen bu üzücü durumu gündeme getirirseniz Londra’daki tüm gurbetçiler adına size minnettar kalırız.

Sevgi ve Saygılarımla (isim bende mahfuz)

Geri
Etiketler:

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Özenti Yolcu

Yalnız birçok hava yolu firması London’dan IST. veya diğer Anadol şehirlerine doğrudan ve THY ile karşılaştırılınca 4 kat daha uygun fiyata uçuyor. Gurbetçiler de başka firmalardan erken rezarvasyon ile biletlerini alsın. Bu ne THY merakı?

Meral Döşemeciler

Gurbetçi haklı! Londra istasyonu nasıl açıldı, bilen-hatırlayan var mı? Yokluklar içinde, insan gayreti ile, neden?Şirketin adını duyurmak, yocu kazanmak. Oldu da..beklenenden daha çok yolcuya kavuştuk.Şimdiki fiyat politikasının amacı nedir?

ingiltere türkiye

arasında ucmanın en akıllı yolu easyjet! tam 10 yıldır kullanıyorum ve gayette memnunum. Ucus sırasındaki ikram haric geri kalan hersey birebir aynı. Devir hesap devri. özellikle yogun donemlerde low cost carrier ile ucmak daha akıllı bence. tavsiye ederim.